PDA

View Full Version : przelew, odpowietrzenie itp.


Grzesiek3M
10.07.2012, 08:24
Cześć.

Od niedawna dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy afryki.
Motocykl w pełni sprawny, jednak denerwowała mnie kwestia temperatury,
Zdjąłem więc bak żeby przyjrzeć się termostatowi, który okazał się być w pełni sprawny. Wadliwy jest więc chyba wskaźnik temperatury ( wynika z niego, iż silnik jest niedogrzany).
Jednak po drodze trafiłem na coś do czego nie umiem dojść samemu. Do baku dochodzą 3 wężyki, jeden paliwowy do pompy oraz z tego co wywnioskowałem przelew i odpowietrzenie. U mnie tych wężyków nie ma(jest jeden bardzo krótki kończy się w powietrzu). Po zdjęciu airboxa znalazłem jeszcze jeden wężyk kończący się w powietrzu, a zaczyna się on między gaźnikami. Proszę o pomoc skąd dokąd te wężyki powinny być podłączone. Żeby było łatwiej wrzucam fotki
Pozdrawiam
Grzesiek

Reinchardt
10.07.2012, 10:49
Hej cienki u mnie łączy się trójnikiem z odpowietrzeniem pompy paliwa (chyba, bo nie pamiętam do końca już z czym) i idzie pod wahacz przy amorze. Gruby idzie prosto w to samo miejsce co cieńszy. Jedno to odpowietrzenie a drugie to przelew. A co do samego wskaźnika temp to przejedź sie w korku w ciepły dzień. Podejrzewam, że wszystko jest ok - afri ma 3 chłodnice i żeberka na cylindrach - wskaźnik temp praktycznie leży, dopero w korku idze do góry