PDA

View Full Version : Skwiercząca pompa paliwa


Włóczykij
01.07.2012, 14:02
Witam
Mam problem, bądź nie, z pompą paliwa, a mianowicie...
Podczas jazdy zaczyna mi skwierczeć, tak jakby smażył się boczek na patelni :D i tylko wtedy gdy dodaję gazu, słyszę ją gdy odchylę nogę... trochę mnie to martwiło, więc rozkręciłem ją bo myślałem, że to styki się smażą, ale nie! Wszystko jest tak jak powinno, a skwierczenie jest nadal, co może być przyczyną tego problemu?
Nic nie szarpie podczas jazdy, nie mam z tym żadnych problemów, tylko to skwierczenie...
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

Tymon
01.07.2012, 16:31
A może to łańcuch hałasuje a nie pompa???

Włóczykij
01.07.2012, 18:22
także tak na początku myślałem, ale poczyściłem, nasmarowałem i nadal to samo... ale może faktycznie, że za mało albo coś... jutro spróbuję jeszcze raz, albo poczekam jak scottoiler przyjdzie

badiss
02.07.2012, 07:02
Łańcuch jak nic, im bardziej wilgotny tym bardziej skwierczy. A jak suchy to raczej szumi :)

Moja właśnie wczoraj przestała tykać :/ Tak więc chętnie zamienię swoją bardzo cichą na tykającą czy skwierczącą :D

Włóczykij
02.07.2012, 08:33
a wiecie że może być od tego że za bardzo... bo chlapie mi wszędzie :D
odgłosy są na wysokości pompy i chyba źle dosłuchałem, jeśli to będzie łańcuch to całe szczęście! Pojeździmy, zobaczymy

Tymon
02.07.2012, 17:27
Ja obstawiam na łańcuch - odgłosy z zębatki zdawczej, - pompa jak już to nie "skwierczy" tylko "tyka" - o tak:
-tyk,tyk,tyk,tyk...
;)

Daroo
19.07.2012, 18:00
Kolego wówiłem Ci że Afri którą kupiłeś ode mnie jest pewna i sprawna w 100% była robiona dla mnie ale wyszlo inaczej. Wal kilometry lej paliwo i wymieniaj olej to bedziesz zadowolony:)

karlos
19.07.2012, 21:02
Może akumulator ci się gotuje ;) sprawdż ładowanie :Thumbs_Up:

Włóczykij
19.07.2012, 21:39
Przeleciałem w ten sam dzień z 200km i przestało skwierczeć, jednak przesadziłem z smarowaniem łańcucha