PDA

View Full Version : dziwny d¼wiêk przy hamowaniu


Reinchardt
25.06.2012, 15:26
Hej, ostatnio podczas jazdy zacz±³em s³yszeæ dziwny d¼wiêk podczas hamowania - co¶ jak bzyczenie jakiego¶ elektrycznego urz±dzenia. Obejrza³em wszystko i wygl±da normalnie. Jakie¶ sugestie? Nie znalaz³em na forum nic podobnego...

Dzieju
25.06.2012, 15:34
Za ma³o danych , to jak by¶ zapyta³ dlaczego po ostatnim tankowaniu spali³a mi o 0.5 litra wiêcej.

Szycha
25.06.2012, 16:03
:) Kolego, to jest normalny d¼wiêk przy hamowaniu motocyklem z nawierconymi tarczami. To jest wynik styku ok³adzin z tarczami. Te¿ tak mia³em w Afryce i Horneta teraz te¿ tak ma. I w innych moto pewnie te¿ to zauwa¿ysz :) Nie ma powodu do paniki :Thumbs_Up: . Hamulce daj± znaæ, ¿e s± :Thumbs_Up:

Reinchardt
25.06.2012, 17:03
Ma³o danych ..... hmm szczerze mówi±c nie wiem co wiêcej napisaæ, ha³as z okolic piasty, klocki nowe brembo, tarcze ok, t³oczki przy wymianie klocków smarowane i czyszczone. A co do tego ¿e to normalny d¼wiêk to raczej nie s³ysza³em go wcze¶niej (przynajmniej przez 40000 km)

Szycha
25.06.2012, 18:11
Jak kupi³em afryke to te¿ nie "narzuca³o" mi siê to zbytnio w ucho, ale jak w³a¶nie za³o¿y³em nowe klocki, ³±cznie z ca³ym i dok³adnym czyszczeniem zacisków to owy d¼wiêk w³a¶nie mi siê ukaza³. Ja my¶lê, ¿e to to. Nawet jestem pewny. Je¿eli rzeczywi¶cie znajdziesz przyczynê inn± ni¿ ta, to napisz, bêdzie jasne! Powodzenia i oby nic powa¿nego.

Dzieju
25.06.2012, 21:33
Ma³o danych ..... hmm szczerze mówi±c nie wiem co wiêcej napisaæ, ha³as z okolic piasty, klocki nowe brembo, tarcze ok, t³oczki przy wymianie klocków smarowane i czyszczone. A co do tego ¿e to normalny d¼wiêk to raczej nie s³ysza³em go wcze¶niej (przynajmniej przez 40000 km)
No widzisz ju¿ trochê napisa³e¶, z tego co piszesz to jedynym nowym elementem s± nowe klocki.
Czy to siê zaczê³o po ich wymianie?

robertG7
25.06.2012, 22:24
Brembo, tez mia³em ten syf i taki d¼wiêk. Zmieni³em na Nissin i ok. Dodatkowo brembo piszczaly po 3000km.

Reinchardt
26.06.2012, 10:26
Powiem, ¿e na nowych klockach przejecha³em ok 2500 km i dopiero zacz±³em s³yszeæ ten d¼wiêk. Faktycznie, wcze¶niej mia³em nissiny i nie by³o problemu. To, ¿e brembo piszcz± to fakt, ale nie zauwa¿y³em ró¿nicy w sile i jako¶ci hamowania. Czyli rozumiem, ¿e klocki siê teraz dobrze dotar³y, u³o¿y³y i po prostu kwicz±.

robertG7
27.06.2012, 17:59
Moim zdaniem s± na tyle twarde, ¿e piszcz± i dodatkowo dochodzi to dziwne "burczenie"

Fihu
09.07.2012, 10:40
W swojej rd03 mam dok³adnie tak samo - rozbiera³em pare razy zacisk dla pewno¶ci i nie zauwazy³em nic z³ego. Motocykl mam od listopada zesz³ego roku i ten d¼wiêk jest s³yszalny. Te¿ stawiam na klocki, odpu¶ci³em bo to nic powa¿nego ;)

niedi
09.07.2012, 20:47
Zauwa¿y³em kiedy¶ co¶ takiego w mojej RD04 szczególnie przy mocniejszym hamowaniu. Jako ¿e w innych moto które mia³em nie s³ysza³em tego¿ wiêc zacz±³em od nasmarowania linki prêdko¶ciomierza - by³o jakby ciszej. Linka przy nurkowaniu bardziej trze o pancerz wydajê mi siê ¿e to jest ten d¼wiêk. W innych motocyklach (wszystkie oczywista z wierconymi tarczami) nic takiego nie s³ysza³em - ale mia³y liczniki elektroniczne (kabelek miast linki).

Rychu72
10.07.2012, 07:37
Zauwa¿y³em kiedy¶ co¶ takiego w mojej RD04 szczególnie przy mocniejszym hamowaniu. Jako ¿e w innych moto które mia³em nie s³ysza³em tego¿ wiêc zacz±³em od nasmarowania linki prêdko¶ciomierza - by³o jakby ciszej. Linka przy nurkowaniu bardziej trze o pancerz wydajê mi siê ¿e to jest ten d¼wiêk. W innych motocyklach (wszystkie oczywista z wierconymi tarczami) nic takiego nie s³ysza³em - ale mia³y liczniki elektroniczne (kabelek miast linki).

Mam acewella na liczniku z magnesem i te¿ mam terkotanie.