PDA

View Full Version : SAMUR: Granica Azerbejdżan - Rosja


Pirania
12.06.2012, 11:59
Cześć,
chciałbym sie Was poradzić w kwestii przekroczenia granicy Azerbaijan - Russian w Samur, dla obywateli WPN jest ok a czy dla nas coś się zmieniło? Gdzie nie szperam to - brak możliwości.

Jest opcja przez GE ale..

Jakie macie doświadczenia/ informacje ?

magrafb
21.06.2012, 13:34
Byłem w tamtym roku w Azejberdzanie. Wjechalismy od strony Gruzji i też Gruzją wróciliśmy. Wizy mieliśmy turystyczne na 14 dni ale chcieli kaucje od motocykli po 7tys $. Udało się wjechać tranzytowo na 72h. Kraj warty odwiedzenia.

Pirania
21.06.2012, 14:29
Z Gruzji wiem da się chciałem w Samur.

Elwood
21.06.2012, 19:57
Nie ma takiej opcji.

Pirania
26.06.2012, 08:14
Dzięki, potwierdziło to moje info jakie znalazłem w sieci.

banditos
26.06.2012, 10:44
Nie ma takiej opcji.

Ciekawe dlaczego?
Maja tam cos do ukrycia czy jak?

Elwood
28.06.2012, 08:55
Dobre miejsce do umierania

"...Główne role w jego opowieści odgrywają wielkie historyczne animozje, mające zwykle więcej niż kilkaset lat, światowa polityka i dyplomacja, upadek mocarstw kolonialnych i bratobójcze krwawe wojny. Kilka małych państw i autonomii, setki narodów i szczepów to w jego opowieści jednocześnie tło i drugoplanowy aktor, który gra tak, jak akurat zakłada scenariusz pisany przez wielkie narracje. Bez historii, polityki, wzajemnych krzywd, bez Rosji, Turcji i Iranu, Kaukaz Jagielskiego wyglądałby zupełnie inaczej..."

rogal10
20.05.2013, 14:35
Cześć.
Czy ktoś na własnej skórze sprawdził czy naprawdę nie można przekroczyć tej granicy?.
Czy wszyscy bazują na info z netu?

My się wybieramy za miesiąc w tamte rejony z opcją właśnie przekroczenia granicy w Samur.
Zadzwoniliśmy więc do Polskiej Ambasady w Baku i napisaliśmy do nich maila.
oto odpowiedz:
Szanowny Panie
Przekroczenie granicy między Azerbejdżanem a Rosją jest możliwe.

Z poważaniem,

Wydział Konsularny

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Baku
ul. Kiczik Gala 2, Iczeri Szeher
Azerbejdżan, AZ-1000, Baku


Oczywiście pytanie skierowane do nich brzmiało czy my Polacy możemy tę granicę przekroczyć.