PDA

View Full Version : oponę zamiast anakee


zbys
06.06.2012, 19:45
Witam przymierzam się do zmiany przedniej opony, teraz mam anakee2 z 2008r i powoli się kończy, teraz takie pytanie czy zakładać z powrotem anakee czy lepiej Heidenau K60 Scout lub Metzeler Tourance, dodam że 85% to asfalt a reszta lekki off.
Co polecacie, i czy anakee jest naprawdę tak dobre na deszczu ?? bo moje w porównaniu do byłej vfr na deszczu w ogólę nie trzymają :mad:
a może coś innego ??

bliźniak
06.06.2012, 20:39
jak asfalt to anakee - nawet łysa klei jak wściekła :Thumbs_Up:, przednia k60'ka hałasuje na asfalcie, metzelka nie miałem.

Andrzej_Gdynia
06.06.2012, 22:36
Anakee...

Blazimir
06.06.2012, 22:40
Osobiscie nie mialem, ale od kilku osob jezdzacych na Anakach i Metzelerach, slyszalem, ze Anak jednak lepiej trzyma na mokrym asfalcie niz Tourance. Obecnie latam na Pirelli Scorpionach M/T, jak tylko sie skoncza, wejde w Michelin Anakee 2.

pióro
06.06.2012, 22:52
anakee zdecydowanie tak . jeździłem na 1-ce znakomita(dwa komplety).na jednym wypadzie tak się trafiło że na 15 dni jazdy około 10 było w deszczu (czasem po 12godzin) od kapuśniaku do ulewy, że woda z asfaltu nie spływała, i winkle i prosta. 2-ka jest dwu składnikowa czyli teoretycznie lepsza ale tego nie wiem. teraz założyłem trzeci komplet dunlop trial maks t91 czy jakoś tak (trafiły mi się dużo taniej od anaków) i też nie było do tej pory zdrady. off-on podobnie ja Ty jeżdżę.

zbys
07.06.2012, 19:11
tylko czemu ja jestem uczulony na michelina :Sarcastic:
ale pewnie pójdę za głosem ludu i zamówię anakee :)

don_Pedro
07.06.2012, 20:19
Ja mam Anakee z tyłu, a Tourance z przodu - oceniam ten zestaw bardzo pozytywnie, na mokrym poprawnie, przód bez niespodzianek, nie ząbkuje i jest trwała - zrobiła 14 tys. i wygląda, że jeszcze może drugie tyle.

Mirek Swirek
07.06.2012, 21:44
Annake 2 czy Metzeler Tourance Exp to równorzędne opony. Jeżdząc na obydwu nie odczułem żadnych rożnic w prowadzeniu. Schodziły różnie, bo i różnorako dawałem w palnik.
W odpowiedzi na pytanie, nie ma żadnych CUDOWNYCH OPON NA DESZCZ... Jeśli kierownik popełni błąd w sztuce to jest szlif, czy to na Annake czy C02...
Continental Trail Attack zwróć na nie uwage. Na czerne świetne, na szutry nimi się nie pchałem, bo nie było sensu. Opona typowo szosowa.

Shnol
07.06.2012, 22:18
Mialem poprzednie anaka. Przed wyjazdem do Bialej zalozhylem Bridja BATTLE WING BW-501 / BW-502 (http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/battlewing/bw501_bw502.html)
Mam take same 75-80% asfaltu...
Musze powiedic, ze oponka jest po-prostu super!
1) Ciesza i spokoj
2) Niesamowicie trzyma w zakrętach
3) Wydaje, ze bardziej komfortowa
Ale zauważam, ze nie latam ekstremalnie.
Juz 4 kKm

matjas
09.06.2012, 14:41
a ja będę tendencyjny ;)

na swoim pierwszym ędóro AT RD04 miałem nowy komplet anakee.
opona była OK nie powiem. czuło się spory zapas ale parę razy nieźle mnie powiozła na mokrym asfalcie i nie powiem, żeby sensacje poprzedzał jakiś wielki feedback typu 'maaatjas zaraz się wy.. biesz'.
na zdecydowany minus to opona ślizgała się na sam widok mokrej trawy, błota, mokrego piachu na poboczu przy omijaniu puszek... akurat miałem to na co dzień przy powrocie do domu z pracy omijając po poboczu sznur samochodów na wjeździe do Wro od Poznania.
opona dość cicha jak wiadomo i trwała biorąc pod uwagę przyczepność.
AT sprzedałem i zaczął się dla mnie czas TKC80.
przypadkiem kupiłem KTM640Adv na tych oponach i w zasadzie od tamtej pory również na kolejnym KTM Adv oraz XL600LM nie miałem nic innego /przez krótko miałem w spadku po koledze Michale Mitasy E07 na swojej XTZ750/ ale były OK póki sucho.
niestety w deszczu i np. na wrocławskiej kostce odkręcenie manetki nawet na 3cim biegu potrafiło spowodować, że tył tańczył jak chciał.
na ten sezon terenia dostała nowe TKC80. dla mnie nie ma lepszej opony - kosztuje chyba trochę mniej niż nowe Anakee a mówcie co chcecie - na mokrych winklach trzyma zdecydowanie lepiej niż większość przeciętnych szosówek. uważam również, że zapewnia naprawdę przyzwoity feedback na asfalcie.
dodatkowo ;) ta opona daje Ci o WIELE większe możliwości jazdy OFF. pojedziesz szybciej, bezpieczniej i tam gdzie do tej pory może nie mogłeś/nie byłeś/bałeś się pojechać.
oczywiście - nie jest to opona typowo terenowa ale IMO stanowi znakomity tandem z motocyklem dual sport - bardzo dobrze jedzie po asfalcie w tym i mokrym a poza asfaltem z wyłączeniem tłustego błota radzi sobie o niebo lepiej niż szosowe/turystyczne gumy typu tourance, scorpion, czy tytułowy Anakee.
może zmienisz stosunek czarne/off do 50x50% ;)

moje trzy grosze - trochę alternatywnie do słusznych oczywiście wypowiedzi powyżej.
matjas

NUROFEN
09.06.2012, 16:19
Mnie też cos podkusiło zeby zamiast TKC z przodu założyc Heidenau K60...
Z tyłu mam Mitasa E09
Przod hałasuje okropnie a i jakos tak niepewnie się czuję jak zjade z asfaltu.
Ale że leszczu jestem....mogę się mylic.
Uważam że przesiadka z TKC nie wyszła mi na dobre :Sarcastic:
Jakoś cykor większy niz kiedy TKC miałem. Na deszczu nie przeginałem więc bez przygód /tfuuu / do tej pory

ArtiZet
10.06.2012, 14:28
TKC80 (...)bardzo dobrze jedzie po asfalcie w tym i mokrym a poza asfaltem z wyłączeniem tłustego błota radzi sobie o niebo lepiej niż szosowe/turystyczne gumy
Niestety b.szybko znika na asfalcie...no i hałasuje ale to pomijam :)

NUROFEN
10.06.2012, 15:22
w porównaniu do K60 to TKC zdecydowanie lepiej wypada jeśli chodzi o hałas.

matjas
10.06.2012, 19:46
sorry Batorry - nie ma nic za nic I:)
musi znikać skoro jest miętka ;)
nastawiałbym się na MAX 12tkm /mojej/ jazdy na wymianę tyłó jeśli to komuś nie przeszkadza.

matjas

myku
10.06.2012, 19:59
Czytam juz po raz ktorys i nie jestem w stanie zrozumiec,jak mozna narzekac na halas opon w motocyklu enduro :confused:.MT21 wpada w rezonans dokladnie przy 88-93km/h.Wyja wtedy naprawe glosno.Ale nigdy nie wpadlbym na pomysl opisujac te opony,ze maja ta przypadlosc?Czy wy jezdzicie swoimi Afrykami na torze,bez kaskow,ze jest to tak czesto wypominany argument?Oswieccie mnie wreszcie,bo jakbym sie bardzo staral i naprezal(az mi zylka ...peka :D),to nie lapie o co biega odnosnie tego halasu :dizzy:.