PDA

View Full Version : Pomoc w dobraniu sprzętu


Matis
30.05.2012, 14:08
Witam,znalazłem chwilę czasu więc postanowiłem coś tam skrobnąć.A więc tak... :) zapisałem się na to forum ,ponieważ od lat choruje na motor,a już najbardziej na AT.Kiedyś dawno posiadałem IŻ 49 ale to było zaraz po wyjściu z podstawówki więc jakiś czas temu :)Cztery lata temu siedziałem z żoną i z dzieckiem w Anglii jak 3/4 naszych rodaków i raz nawet byłem o włos żeby kupić trampka ale pochłonełoby to całe oszczędności i chłodna kalkulacja wzięła górę.Tak to jest chciałem motor a pojawiła się żona ;) jak już oswoiła się z myślą ,że kupie (tak mi się wydawało ) pojawiło się dziecko ;) i znowy kasa ,kasa,kasa ,potem następne :) takie życie :):):) I W KOŃCU jestem na tym etapie że znowu zaczynam myśleć o zakupie.Nie licząc IŻa będzie to moje pierwsze poważne moto więc chciałbym prosić o poradę.Tak jak pisałem choruje na AT z tym że nie należe do wysokich i wyżartych bo mierze 172 i 70kg więc zastanawiam się czy jak na parkingu pod markietem moto się na mnie wywali to czy jeszcze w tym roku dam radę się z pod niego wygrzebać i przede wszystkim czy sięgne do ziemi (jak byłem mały przerabiałem to na kolarzówce i do dzisiaj to pamiętam;))Więc proszę o radę czy napalać się w dalszym ciągu na AT czy może zacząć myśleć bardziej o trampku??? czekam na rady. 172 wzrostu,70kg wagi ,pierwsze moto. Trzy najważniejsze sprawy :) Jeśli umieściłem prośbę w niewłaściwym miejscu to zgóry sorry ale jestem nowy na forum i jeszcze nie bardzo ogarniam.Z góry dzięki :)

NUROFEN
30.05.2012, 15:09
172 to moze byc mało...moze "trampek"?

sizyrk
30.05.2012, 15:21
Mam AT RD07A oraz 170 i 80 kg - nie mam problemow na asfalcie. Parking tez nie przetwarza mi problemow. .Na off-ie to co innego , tam czasmi robi sie bardzo goraco. Warto pomyslec wtedy o okratowaniu motorka. I tu zalezy jak sie czujesz na motorku jak AT , ja wsiadlem przejechalem sie i powiedzialem :"innego nie chce!!" pomimo wysokosci siodla. Podpieram sie palcami , gdy stane , ktos powie ze moze to byc niebespieczne , ale takowych jeszcze nie mialem , a chwile juz jeżdżę.Zawsze mozna pomyslec o obnizonym siodelku , sa panowie tu na forum , ktorzy to robia. Trampka nie mialem to sie nie wypowiadam. Czy polecam - TAK , ale zachecam do jazdy probnej ma AT. Kazdy z nas jest inny , musisz sie dobrze i pewnie czuc na maszynie oraz musi Ci "leżeć" , a to jest indiwidualna sprawa kazdego z osobna. Tu znajdziesz sporo o AT i Trampku i ich " chorobach " co moze pomóc przy zakupie oraz zaowocowac nowymi znajomosciami. Pozdrawiam

Lepi
30.05.2012, 15:48
Ważniejsze pytanie od czym chcesz jeździć brzmi po czym chcesz jeździć.
Na czarnym może być AT a nawet coś większego. Parking zawsze jakoś ogarniesz. Sam lub z pomocą.

gruby
30.05.2012, 17:17
Ja mam 187 i 108 kg i też nie sięgam , kwestia przyzwyczajenia:lc8:

Skydiverek
30.05.2012, 17:33
Ja tez naleze do tych wyrosnietych 172 i 75kg.
Dlatego tez wbralem RD07a. Obnizona kanapa i na asfalcie i parkingach jest bezproblemowo. Podnoszenie to tez nie problem na twardym. Bardzo czesto jezdze w dwie osoby i tez nie ma problemu.
W terenie to juz jest róznie. Na szutrach nie ma problemu. W trudniejszym terenie to zalezy. Generalnie nie wolno się zatrzymywać :) i bedzie dobrze.
Podnoszenie w terenie jak jest grzasko to moze byc cięzko :)

Matis
30.05.2012, 21:48
Póki co wszystkim dzięki za rady.Co do miejsc i dróg po których chce jeździć ...hmmm napewno większość to asfalty ale i one w polsce to troche jak off ;) no ale jak się kupuje taki motor to grzech nie zapuścić się gdzieś w teren.Generalnie lubie błoto i nie chodzi mi o spa :)Myśle ,że do zakupu i tak nie dojdzie nie wcześniej niż za dwa może nawet trzy mc. ale chce najpierw popytać ,poczytać ,pooglądać i może się przymierzyć.Z tą przymiarką poczekam jak już będę miał kasę żeby ludziom dupy nie zawracać.dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

PARYS
30.05.2012, 22:04
Stary nie zastanawiaj się - Ola ma może 165cm i może 45kg a pół świata zjeździła (ze 4x dookoła).
Tak jak piszą wcześniej życzliwi - generalnie nie stawać tylko jechać i zeros problemos.
We wrocku masz kilku znanych forumowiczów - umów się - na pewno każdy da się przymierzyć.

zimny
30.05.2012, 23:34
Mam jakieś porównanie - miałem Trampka 600, mam Afrę. Do tego imponujące 173 cm i 75-80kg masy.

Aby nie pierdzielić na darmo powiem krótko:
1. Jak chcesz jeździć solo niezależnie od nawierzchni - TRAMPEK. Dla mnie był bardziej poręczny i nigdy nie nie stresował. Moc jeździe solo ta sama.
2. Z pasażerem - Afryka 07A. Jej wysokość po obniżce kanapy jest do ogarnięcia w miarę. Dla mnie zasadniczą różnicą był fakt że afryka po załadowaniu pasażerki i kufrów jechała niewiele gorzej niż solo. Natomiast Trampek przy pełnym załadunku wyraźnie dostawał w du.... .
Na trasie wyglądało to tak - Tramp 110, max 120kmh/h, spalanie ok 7l. Afri - 140-145km/h spalanie 7,5l.

Jak chcesz solo - proponuję TA 600. Jak myślisz na poważnie o dłuższych jazdach z pasażerką to AT.
Gdybym jeździł solo - w tym momencie możliwe że zamieniłbym AT na Trampa.
Też od wielu lat marzyłem o Afryce, rozumiem kolegę :-) Choć rzeczywistość czasem weryfikuje poglądy.

Aha, zasadniczo wszystko sprowadza sie do techniki. Są niżsi ode mnie na tym forum którzy ogarniają AT tak że się we łbie nie mieści :Thumbs_Up:

Pozdr
zimny

herni
31.05.2012, 06:18
Jak to napisał mój kolego Pirania kiedyś , wyglądasz na afri " jakbyś ukradł Tacie z garażu moto i jeśli przy zatrzymaniu nie ma w pobliżu krawężnika to gleba"

Marcin.111
08.06.2012, 17:54
Ja mam 174cm i na RD07a czuje się bardzo dobrze na off i on. Czasem nawet myślę że jest troszkę za niska. Proponuje znaleźć kogoś najbliżej Ciebie i samemu się przymierzyć. Wtedy będziesz naprawdę wiedział czy jest dla ciebie OK czy nie.

peteros45
08.06.2012, 19:26
witam, również należę do "klubu wysokich", 172cm, ok 80kg
od zeszłego roku mam afri RD07a, kanapa normalna
zaliczyłem ostatnie, bagniste szuter party
moim zdaniem spokojnie ogarniesz afrykę, parking i podnoszenie moto w pojedynke to kwestia techniki - musisz to kilka razy zrobić i już
off - nie umiem jeździć na offie, uczę się, ale tak jak koledzy piszą, każdy się naprzeraca zanim się offu nauczy, dobra technika daje o wiele więcej niż centymetry na offie (tak to rozumiem bo jak pisałem jestem początkujący)
mieszkam w Bielanach pod Wrockiem, jak chcesz się przymierzyć, no problem

bukowski
08.06.2012, 22:09
:hehehe:musi Ci "leżeć"

afri na pewno będzie mu leżeć

sizyrk
09.06.2012, 00:50
Oj nie jednemu "lezala" i taka krotka droga do zakochania.......

Rolo
09.06.2012, 12:40
Tu Rolo 176 cm - 99,99 kg (chociaż waga wg mnie nie ma tu znaczenia)
Moja droga samuraja zaczeła się 3 sezony temu od TA 650, ten sezon na AT RD07a i tobie też bym radził tak zacząć. IMO Trmpek to chyba najlepszy wybór na pierwsze moto, mniej krowiasty od Afry a frajdy przy jeździe solo da ci tyle samo, pojeździj z dwa sezony podczas których po pierwsze złapiesz o co chodzi, po drugie przekonasz się co cię pociaga (czarne czy nie czarne) i za dwa sezony sprzedasz Trampka (prawie nie tracą na wartości) i se kupisz to co naprawde będzie ci pasowało. Zakrecisz się trochu z Wrocławską bandą TA/AT to okazji do przejechania się czy jednym czy drugim będziesz miał mnóstwo.

zimny
20.07.2012, 10:02
A ja powiem tyle że przesiadłem się z Afryki 07A na Trampka 650 i była to dobra decyzja (dopiero 500km na trampku, poznajemy się). Jest lżej, znacznie poręczniej a rożnica w mocy i elastyczności jest pomijalna, z pasażerem także. Gumowy wahacz - znany z 600 tu nie występuje.

I na czarnym i na szutrach jeździ mi się po prostu swobodniej :Thumbs_Up:
Wiem że i mniejsi i lżejsi ogarniają Afrykę i chwała im za to. Trampek dla mnie jest po prostu bardziej przyjazny :)

No i nie ma pompy :D

Pozdrawiam
zimny

Yaqb
20.07.2012, 12:23
Ja wyszedłem z założenia,jak wybierałem moto, że jak otworze garaż to na widok motorku MUSZĘ się uśmiechnąć duszą i ciałem.No i padło na AT :)
Mój wzrost i waga mi pomaga(192cm,94kg),ale radość najważniejsza.