PDA

View Full Version : Ga¼nik RD03 - wyciek z komory p³ywakowej


Kuler
30.04.2012, 12:45
Witam - pytanko mam - wycieka mi paliwo na ³±czniu komory p³ywakowej z ga¼nikiem (zaznaczy³em na zdjeciu) - czy w celu wymiany uszczelki trzeba zdemontowaæ ca³y ga¼nik, czy da radê odkrêciæ komorê bez demonta¿u ca³o¶ci? Ew zastanawiam siê nad uszczelnieniem tego "tymczasowo" czarnym silikonem od zewn±trz, tak jak to zrobi³ poprzedni w³a¶ciciel :Sarcastic:

Fihu
30.04.2012, 13:51
Nie wiem czy dasz radê w ogóle ja odkrêciæ, co dopiero zdj±æ. Wydajê mi siê ¿e siê nie da ale sam nie próbowa³em.
Nie powiem Ci, za zawsze demontuje ga¼nik i wtedy robiê.
Przy demontarzu nie jest a¿ tak du¿o roboty, linki gazu zdejmujesz wraz z "blaszk±" do której sa mocowane, ze ssaniem delikatnie, jest tam taka plastikowa czê¶æ wkrêcana (lubi siê ³amaæ) ;)

Kuler
30.04.2012, 20:36
Faktycznie, bez zdjêcia ga¼ników mog³oby byæ ciê¿ko :) Ale uda³o mi siê je ¶ci±gn±æ i chyba jeszcze nic nie popsu³em :) Dziêki za wskazówki.

Teraz moja kolejna pro¶ba o radê - z racji tego i¿ dostêp do czê¶ci zamiennych jest chwilowo utrudniony (weekend majowy), czy mo¿na t± wys³u¿on± uszczelkê wspomóc np.czarnym silikonem ? Delikatnie objechaæ na oko³o,tak aby nie wyszed³ od strony komory p³ywaka? Wiem ¿e najlepiej by³oby wymieniæ uszczelkê, ale akurat ³adny weekend i fajnie by³oby to zrobiæ jak najszybciej :at:, a nie czekaæ na czê¶ci :spac:

Thorgal77
30.04.2012, 21:01
wyslij mi adres - to ci wysle tak± now± uszczelke

Kuler
14.05.2012, 08:31
Thorgal,dzieki za pomoc. Afra poskladana, poki co nic nie cieknie i chodzi elegansior :) pozdro dla Ciebie, wisze paka browaraka :)