PDA

View Full Version : Jakis regler z Wrocka?


Stolek
25.03.2012, 21:25
Witam

Robiłem wlasnie traske z Wawy do Wrocka (afri zimowala w Wawie). Akumulator byl padniety wiec odpalilem z kablami od samochodu. Zmierzylem przed podróżą napiecie na klemach na wolnych obrotach. Bylo 10.1V... słabo... Pomyslalem jednak ze moze sie aku podladuje podczas tak długiej podróży.

Nie podładował się az do Wrocka... Prad jest tak słaby ze ledwie wystarczal na swiatła... Kierunki szaleją.. Rozrusznik nie kreci. Wnioskuje ze regulator napiecia do wywalenia.

Pytanie: Pamietam ze ktoś z forum kiedyś robił jakies mega wypasione regulatory do afry, a teraz nie moge tego znaleźć... Czy dobrze mi sie wydawało że to ktoś z Wrocławia sprzedawał?

Potrzebuje na gwałt regulatora :) Moge podjechac nawet jutro (poniedzialek) po robocie i zakupić.

pozdro

afrykanin
25.03.2012, 21:36
proszę bardzo http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5592&highlight=regulator

tomkow
26.03.2012, 08:39
a ja stawiam na zdechły akumulator, sprawdzałeś napięcie ładowania miernikiem?

rambo
26.03.2012, 10:13
Tak, może się okazać że to AQ anie regler. Stał i się zasiarczył. Podpięty pod prostownik da rade opdalić afrykę ale następnego dnia już dupa

Stolek
26.03.2012, 10:39
no tez na poczatku stawialem na aku (chociaz w czasie zimy byl kilka razy ladowany). mialem nadzieje ze podczas 5h jazdy sie naładuje conieco. ale niestety nic sie nie naładował... dlatego zaczalem podejrzewac regler. Tym bardziej ze mierzylem miernikiem napiecie podczas pracy silnika na wolnych - bylo 10.1V.
Szkoda ze nie podpialem dobrego aku i wtedy nie zmierzylem. Teraz niestety nie mam juz dostepu do miernika.

Podskocze moze do kogos dzis albo jutro i sprawdze co i jak...

dzieki za podpowiedzi

hero
27.03.2012, 21:47
I ja stawiam na aku. Kup albo pożycz pewne na 100% aku i sprawdź. Miałem podobnie i teraz jest ok.

RAFWRO
27.03.2012, 22:02
Może tak być, że aku, choć jak pisze Stołek, ładowanie ma za niskie, a z moich obserwacji wynika, że jeśli pada aku, to ładowanie najczęściej skacze w górę. Przyjedzie kolega w czwartek i w pierwszej kolejności podepniemy sprawne aku i zobaczymy co z ładowaniem,

MaRP
27.03.2012, 22:43
U mnie, jak regler powiedział "papa", ładowanie miałem poniżej 12V. O tyle dobrze, że nie ugotował mi aku i nie popalił wszystkiego, na co miał ochotę.

Sławekk
27.03.2012, 23:04
sprawdzić jeszcze kostkę (stan konektorków) na przekaźniku rozrusznika, ona też daje podobne objawy

podos
28.03.2012, 10:11
no tez na poczatku stawialem na aku (chociaz w czasie zimy byl kilka razy ladowany). dzieki za podpowiedzi

gdyby tak bylo jak mowisz to byłby naładowany. Zerwana cela w aku? Najpierw pomiary. najpierw ladowanie reglera, potem miernik pojemnosciowy.
zakupy na końcu.

Stolek
30.03.2012, 09:47
posprawdzali my z Rafalem (Rafwro) i sie okazalo ze brak ladowania to spalona wtyczka z 3 kablami od fazy no i padniety aku (prawd. zwarcie).

jesczze raz dziekuje za pomoc i poswiecony czas rafowi!