PDA

View Full Version : Odg這s tarcia z lewej strony silnika ??? :(

Roger
24.03.2012, 17:44
Nasz這 mnie aby odmalowa za郾iedzia貫 pokrywy silnika, pomalowa貫m, posk豉da貫m, nawet poje寮zi貫m.
Po kilkunastu kilometrach z lewej strony silnika zacz窸o co ha豉sowa - takie metaliczne tarcie.
Ha豉s ten nasila si po przechyleniu motoru w prawo, a cichnie gdy go pochyl na lewo (to chyba zrozumia貫 - przelewa si tu wi璚ej oleju i t逝mi).
Os逝cha貫m specjalnym stetoskopem silnik i odg這s niesie z okolic z瑿atek rozrusznika.
I tu pytanie - co mog貫m zrobi 幢e przy sk豉daniu? z瑿atka g鏎na (ta bli瞠j rozrusznika) za這穎na dobrze - OUT na zewn徠rz.
Mo瞠 na sworzniach tych z瑿atek by造 jakie podk豉dki dystansowe, kt鏎e mi gdzie umkn窸y w gara穎wym burdlu?
Jak odbywa si smarowanie tych z瑿atek - k徙iel w oleju, czy jaki kanalik olejowy (stara貫m si aby kawa趾i zeskrobywanej starej uszczelki nie dosta造 si do silnika, ale wykluczy nie mog).

PANY HELP!!!
Motur posk豉dany a boj si je寮zi!!:cold:

Roger
24.03.2012, 18:00
29471
Poprzegl康a貫m fiszki - dystans闚 瘸dnych nie ma.
Mo瞠 te z瑿atki 2 i 4 s popasowane i na znaki si je ustawia czy cu?

rambo
24.03.2012, 18:28
Tam jest taka blaszka co kable trzyma...

Roger
24.03.2012, 19:26
rozbebeszone - ha豉suj te 2 z瑿atki
why?
gdy zamontuj je w pokrywie i zakr璚 nimi na sucho - ha豉suj zaz瑿iaj帷 si
z kt鏎ej strony napis OUT?
montowa貫m je umieszczaj帷 nie na pokrywie, tylko na silniku, zak豉daj帷 na ko這 wa逝 i wtedy napis OUT by na zewn徠rz (tak, 瞠 go widzia貫m), tak jest w serwis闚ce...
Dodam, 瞠 ich wa趾i czyste, bez 郵ad闚 przetar, na wa趾ach chodz lekko...
z瑿y te nie maj 郵ad闚 zu篡cia.
czemu ha豉suj?

Evvil
24.03.2012, 19:50
Rozloz, zloz jeszcze raz. Skoro po przechyle w prawo jest halas to gdzies jakis luz musi byc.... (grawitacja) to tak na chlopski rozum.... na pochyle w lewo jest halas?

KORNIK
24.03.2012, 20:06
Nie przegl康a貫m serwis闚ki ale mo瞠 posia貫 gdzie podk豉dki dystansowe, cz瘰to s takie 瞠by nie tar造 ko豉 po obudowie. To powinno wszystko lekko wchodzi i chodzi. To 瞠 ha豉suj na sucho mo瞠 by win braku oleju. A OUT to powinno by na zewn徠rz.

BLOB
24.03.2012, 20:32
To zafajdane sprz璕ie趾o rozrusznika.
G豉d i te zafajdane spr篹ynki robi robot kreci. No to bym postawi. U mnie po wizycie pana co tokarkami pracuje uspokoi這 nerwowy cykotoszumienke. Ale to robi mechanior.

Roger
24.03.2012, 23:39
Ehhhh... Kurde blaszka!!!

Rambo - strza w 10:Thumbs_Up:

Jakie z瑿atki? Przecie one kr璚 si jedynie przy rozruchu!!!
(pisa貫m posta na gor帷o z miejsca demonta簑 moto, na dodatek panika i emocje wzi窸y g鏎):dizzy:

Blaszka mocuj帷a przewody si odeg豉 i tar豉 po kole:

29492

pocz徠kowo my郵a貫m, 瞠 podegn j i b璠zie git

29493

ale czujne oko Marchewy, kt鏎y zajecha styrany offem na warsztat, dojrza這 te 郵ady tarcia na magnetycznych kwadracikach, z kt鏎ych zczytuje czujnik po這瞠nia wa逝

co si okaza這?
blaszka, kt鏎 (poganiany) pospiesznie zak豉da貫m, nie wesz豉 u do逝 w prowadnice, wi璚 pod naporem przewod闚 wzi窸a i si odeg豉:o

Powinna wskoczy na swoje miejsce tak o:

29495

Pokazuj dla potomnych, co by takiego b喚du jak ja nie pope軟ili, a mog這 si sko鎍zy gorzej, bo by貫m bliski stwierdzenia - "a ch.j, niech se trze, mo瞠 przestanie, pogoda jest, to trza je寮zi...":at:
no i bym naje寮zi

Wszystko dobre co si dobrze ko鎍zy.
Afra posk豉dana, stoi na gara簑, ja mog spokojnie zasn望, jutro dzida w teren - od listopada nie je寮zi貫m.

Z podzi瘯owaniem dla Rambo i Marchewy przede wszystkim.
:D

Jaro-Ino
25.03.2012, 00:22
Mia貫m dok豉dnie t sam sytuacje :D Wymienia貫m os這ne alternatora i nie wsadzi貫m tej blaszki gdzie trzeba :)

marchewa9
25.03.2012, 09:20
K U R N A B L A S Z K A !!! tak to jest z blaszkami...z nimi nie ma 瘸rt闚...

Roger
25.03.2012, 09:47
A no i stetoskop nie k豉ma - blaszka jest blisko tych z瑿atek ;)
Wstawaj Marchewa!!! Na q!!!

puszek
25.03.2012, 10:16
Ta blaszka to straszne kurestwo...W Maroku , po topieniu si e w morzu pojechalismy my sprzety pod sikawk...Ruszam a tu co jeb... i cisza...Nie pali a kr璚i...Dobrze ,ze kamping by obok a godzina p騧na to na nocleg stanelismy...
Jarek i PKS do 2 w nocy grzebali by znale潭 przyczyn...Objawy ...brak iskry....I modu by podejrzewany, i cewki...Wreszcie wzieli mnie na przes逝chanie poparte mocn dawka alkoholu-Franz zmar wczesniej, co grzeba貫m w motku ostatnio..Przyzna貫m sie bez zb璠nego bicia(wlewania alko),ze stator by robiony...No to sie rzucili na os這n statora... i co wysz這...Zerwa豉 si e ta pieprzona blaszka i jakos tako spowodowa豉 ze iskra nie bywa豉 na swiecy..Uwaga na blaszk!!!! Ma by wsadzona pod a nie leze nad..Lekko czasem cos szmera這 ale zmieniacz statora powiedzia ze pewnie za duzo lakieru dali i musi si dotrzec -)))

Kazmir
25.03.2012, 12:47
Ale nie s造sz tutaj, 瞠by komu przysz這 do g這wy posmarowa 鈔ub przed przykr璚eniem, a potem p豉cz?
http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/henkel_plp/hs.xsl/loctite-6523.htm?iname=Loctite+243&countryCode=pl&BU=industrial&parentredDotUID=productfinder&redDotUID=000001FDB9

http://tds.loctite.com/tds5/docs/243%20NEW-PL.PDF

rambo
25.03.2012, 13:01
Polecam si na przysz這嗆 ;)

Jaro-Ino
25.03.2012, 14:13
Ale te przypadki to by這 chyba z貫 wstawienie od pocz徠ku, a nie okr璚enie 鈔uby :)

Stary_
16.06.2013, 16:06
Panowie od ponad 1500km z lewej strony silnika w RD03 s造cha dziwne "szuranie". Na pocz徠ku my郵a貫m, 瞠 to po prostu 豉鎍uch, ale mocne nasmarowanie nic nie da這. Na pocz徠ku d德i瘯 ten zignorowa貫m, jednak nasila si coraz bardziej.

Przeczyta貫m wszystkie podobne tematy na forum - nie jest to ani os這na silnika, ani os這na korektora, w silniku nie mieszkaj "鈍ierszcze", 這篡sko wa趾a zdawczego jest ok, nie jest to d德i瘯 umieraj帷ych panewek itd. Najgorzej jest na zimnym silniku - po odpaleniu i przejechaniu kilkuset metr闚 zaczyna si swoiste szuranie szczotk drucian z lewej strony silnika. Po nagrzaniu silnika jest zdecydowanie ciszej, ale wci捫 do oko這 4000rpm wyra幡ie s造cha "szuranie".Obstawia貫m 豉鎍uszek rozrz康u tylnego cylindra, jednak po sprawdzeniu stetoskopem (nie jestem mistrzem w os逝chiwaniu silnik闚) wydaje mi si, 瞠 d德i瘯 ten dochodzi z okolic alternatora/rozrusznika.

Licznikowo sprz皻 ma 48kkm, realnie pewnie du穎 wi璚ej (148kkm?). Zaznaczam, 瞠 nigdy nie rozbiera貫m 瘸dnego silnika AT - generalnie po lekturze 11 stron post闚 w tym dziale, stwierdzam, 瞠 silnik mam w niez貫j kondycji (pali na dotyk, zawory nie klepi, moc jest itd), ale to cholerne "szuranie" doprowadzi mnie za chwile do furii. My郵a貫m, 瞠 "kr鏊owa sama si naprawi" niestety ostatnio zacz窸o "szumie" nawet podczas postoju na 鈍iat豉ch.

Gdzie szuka 廝鏚豉 problemu? Przeczyta貫m na forum w徠ek o blaszce trzymaj帷ej kable - czy mog豉 si samoistnie wysun望 z gniazda? Czy z lewej strony jest jakie 這篡sko kt鏎e b璠帷 na wyko鎍zeniu powoduje takie objawy?

Kazmir
16.06.2013, 22:33
w徠ek o blaszce trzymaj帷ej kable - czy mog豉 si samoistnie wysun望 z gniazda?
Ta blaszka nie wysuwa si z gniazda. Jest przykr璚ona 鈔ub i je郵i ta 鈔uba nie by豉 posmarowana odpowiednim specyfikiem jest realne, ze os這na ociera o ko這 magnesowe. Je郵i ca趾iem wypadnie 鈔uba mo瞠 zablokowa silnik, a konsekwencje mog by powa積e. Od wypadku po wymian dekla i ko豉 magnesowego je郵i zostan zerwane nabiegunniki.