PDA

View Full Version : Lidl - Weekend Motocyklisty


aciu
16.03.2012, 00:29
w sobotę 24 marca jest weekend motocyklisty w Lidlu

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=25354

te kalesonki mogą być ciekawe, ciuszki z Lidla są spoko:Thumbs_Up:

Dzieju
16.03.2012, 06:58
Bielizna kosztuje tylko z 20zł mniej niż Brubeck , a nie ma pewności czy działa.
Ale nerkowy sobie kupię bo obecny też Lidlowy już się najeździł.
Kiedyś kupiłem u nich deszczówkę, no cóż działa tylko teraz bym kupował raczej dwu częściowy.

kamilltee
16.03.2012, 10:34
koledzy twierdzą, że Brubek ostro capi - jakoś bardziej niż inne
potwierdzaję to dwie osoby

macie takie wrażenie ?

acha - rękawiczki mają jakąś luźną tą wewnętrzną warstwę - jak się ręka spoci to przy wyjmowaniu się toto wyciąga i ciężko później włożyć konkretne paluszki :)

majki
16.03.2012, 10:40
macie takie wrażenie ?
Nie, jeżdżę codziennie w gatkach brubeck thermo, piorę rzadko i nie zauważyłem, żebym capił. :haha2: Kominiarka i bokserki też się dobrze spisują. ;)

Sub
16.03.2012, 12:00
Rękawiczki to porażka... duża potliwość gwarantowana (zamiast membrany wsadzili chyba jest worek foliowy z Orlenu). Wewnętrzna warstwa już nie do ułożenia po wyciągnięciu spoconej ręki. W sezonie (poza zimowym) nie nadają się do jazdy...

rumpel
16.03.2012, 13:21
polecam przeciwdeszczowki

miroslaw123
16.03.2012, 14:53
chemia W5 jest OK.

kamilltee
16.03.2012, 14:55
Rękawiczki to porażka... duża potliwość gwarantowana (zamiast membrany wsadzili chyba jest worek foliowy z Orlenu). Wewnętrzna warstwa już nie do ułożenia po wyciągnięciu spoconej ręki. W sezonie (poza zimowym) nie nadają się do jazdy...

a już myślałem, ze kupiłem za małe ...
kroci mnie by wywalić wewn warstwe :)

ArtiZet
16.03.2012, 15:44
koledzy twierdzą, że Brubek ostro capi
bo myc sie trzeba ;)
Na pewno nie capi po jednym dniu używania (lub kilka dni po kilka godzin jazdy)- dalej nie wiem bo zawsze piorę:)

Bielizna z Lidla nie jest tak dopasowana jak Brubeck ale myślę że za tę cene warto przetestować jak ktoś nie używał- na nartach spełniła zadanie...

Sub
16.03.2012, 18:28
kroci mnie by wywalić wewn warstwe :)
"Doszyłem" jedną warstwę do drugiej dwoma ruchami igły i daje radę. Używam tylko w sezonie zimowym...

Andrzej_Gdynia
16.03.2012, 18:44
Wg mnie faktycznie capi. Nie po jednym dniu, ale po 2-3 tak. Mam koszulkę termo Halvarsonssa i w niej nie jest aż tak żle. Też capi ale po tygodniu...

aciu
16.03.2012, 18:56
czyli jeśli drogie też capi to po co przepłacać ;) Kupie te patałaszki bo jestem ciekaw jak będzie się to sprawowało. Może ktoś takie używa?

simon1977
16.03.2012, 19:50
czyli jeśli drogie też capi to po co przepłacać ;) Kupie te patałaszki bo jestem ciekaw jak będzie się to sprawowało. Może ktoś takie używa?

Ja takich używam od 2 sezonów.
Zimą na narty, na moto cały rok.
Niestety nie mam porównania albowiem jest to mój pierwszy i jedyny zestaw.
Po kilkukrotnym, mocnym przepoceniu lekko czuć nieświeżością, wtedy piorę i jest OK.
Wilgoć z ciała odprowadzają, jakiś polarek i kurtka z membraną i jest w miarę sucho (testowałem na kurtce turystycznej bo na moto to mam super ceratex :mur: )

lotnik
16.03.2012, 19:59
Brubeck bardzo szybko schnie wiec po co w tym jeżdzicie po kilka dni az zacznie capić?

simon1977
16.03.2012, 20:15
Na kilkudniowej wyprawie ostatnią sprawą o której bym pomyślał to pranie ;)

raf
17.03.2012, 10:22
Brubeck bardzo szybko schnie wiec po co w tym jeżdzicie po kilka dni az zacznie capić?

Częste mycie skraca życie;)

Neno
17.03.2012, 11:52
Bielizna kosztuje tylko z 20zł mniej niż Brubeck , a nie ma pewności czy działa.

Mi tam wychodzi, że ceny detaliczne to mniej więcej różnica 50%.

http://allegro.pl/nowosc-2012-brubeck-cooler-biker-s-thermo-system-i2153520718.html

A w Lidlu kpl za 128,-

Być może kupię sobie kpl jednego i drugiego i porównam :)

Co do smrodu - nie widzę powody by Brubeck miał nie śmierdzieć skoro nie ma "jonów srebra" :)
Mimo to jestem ciekaw efektu cooler system :D

KML
17.03.2012, 14:13
Mam cały komplet z jonami srebra wraz z kominiarką i też potrafi śmierdzieć , wprawdzie nie typowym potem ale takim dziwnym stłumionym zapachem.
Chyba że to ja taki śmierdziuch jestem i innym ciuchy z jonami nie walą :)

Neno
17.03.2012, 14:34
No mi nie walą ;D
Co prawda mam tylko skarpetki (no name , część z Macro, część z Lidla i jest ok ) ale te powinny właśnie walić jako pierwsze :D

kamilltee
17.03.2012, 20:35
Brubeck bardzo szybko schnie wiec po co w tym jeżdzicie po kilka dni az zacznie capić?

bo nie każdy nocuje w hotelu :haha2:

Dzieju
17.03.2012, 20:57
Mi tam wychodzi, że ceny detaliczne to mniej więcej różnica 50%.

http://allegro.pl/nowosc-2012-brubeck-cooler-biker-s-thermo-system-i2153520718.html

A w Lidlu kpl za 128,-
No wiesz ,zależy gdzie kupujesz.

jkb^^
17.03.2012, 21:52
jak się jeździ moto a nie stoi to czy nie prane dzień czy tydzień i tak smrodu czuć nie będzie :)

Neno
18.03.2012, 04:30
No wiesz ,zależy gdzie kupujesz.

Chcesz mi przez to powiedzieć, że masz dojście do Brubecka za 150 zł ? :)

szsznurek
18.03.2012, 08:07
czyli jeśli drogie też capi to po co przepłacać ;) Kupie te patałaszki bo jestem ciekaw jak będzie się to sprawowało. Może ktoś takie używa?
Jakie byś nie kupił - będziesz zadowolony jeśli to Twoje pierwsze. Taka bielizna powinna w pierwszej kolejności jak wszyscy wiedzą odprowadzać wilgoć od ciała i wtedy czujesz się komfortowo i nie marzniesz. Nie jest istotne czy ma jony srebra i ile-choć są osoby, których pot wydziela bardziej intensywny zapach i oni powinni szukać tych rzeczy z uszlachetniaczami (opcja droższa, lecz bardziej przyjazna). Inna kwestia to intensywność odprowadzania potu przez nasz organizm - im większy wysiłek tym jest to bardziej widoczne, a jeśli dorzucimy kwestię odpowiedniego ubioru to mamy cały temat prawie ogarnięty - prawie bo to temat rzeka :dizzy: . Ja stosuję od dawna patenty oddychająco-odprowadzające używam od dawna (jaskinie/góry zimą i latem) stosując jedną ze złotych zasad - chcesz robić coś intensywnie - ubierz się w dobre rzeczy tak, żeby było ci zimno przed, dobrze w trakcie, a jak skończysz to tak czy siak trza się przegrupować :). Na moto też mi się to sprawdza - powodzenia w testach - mam nadzieję, że troszkę pojaśniłem tą gmatwą :haha2:.

Dzieju
18.03.2012, 08:35
Chcesz mi przez to powiedzieć, że masz dojście do Brubecka za 150 zł ? :)
Spytaj Huberta, ma w ofercie Brubecka.

Klas
18.03.2012, 16:00
Bielizna kosztuje tylko z 20zł mniej niż Brubeck , a nie ma pewności czy działa.
Ale nerkowy sobie kupię bo obecny też Lidlowy już się najeździł.
Kiedyś kupiłem u nich deszczówkę, no cóż działa tylko teraz bym kupował raczej dwu częściowy.
Ja używam lidlowego kompletu od dwóch sezonów tyle że poprzedni model.Uważam , że jest naprawdę spoko.

Dzieju
18.03.2012, 21:59
Ja używam lidlowego kompletu od dwóch sezonów tyle że poprzedni model.Uważam , że jest naprawdę spoko.
Nie twierdzę że lidlowy będzie zły , jeśli twierdzisz że działa to OK.
Miałem na myśli to że jesli nie mamy pewności to przy małej różnicy w cenie lepiej jest brać sprawdzone jak np Brubeck.
W jakich warunkach go używałeś przy jakich temp zewnętrznych minimalnych i maksymalnych , w jakim zakresie miałeś komfort a przy jakich jeszcze dało się jechać , jak gruba kurtka i czy jazda z podpinką i w jakich temp.
Samo to że " jest naprawdę spoko " jak piszesz to trochę mało.

To tak jak by napisać że czerwona Afryka spala mniej niż niebieska.

Klas
18.03.2012, 22:19
Nie twierdzę że lidlowy będzie zły , jeśli twierdzisz że działa to OK.
Miałem na myśli to że jesli nie mamy pewności to przy małej różnicy w cenie lepiej jest brać sprawdzone jak np Brubeck.
W jakich warunkach go używałeś przy jakich temp zewnętrznych minimalnych i maksymalnych , w jakim zakresie miałeś komfort a przy jakich jeszcze dało się jechać , jak gruba kurtka i czy jazda z podpinką i w jakich temp.
Samo to że " jest naprawdę spoko " jak piszesz to trochę mało.

To tak jak by napisać że czerwona Afryka spala mniej niż niebieska.
Niby masz rację , problem polega jednak na tym że sam również nie operujesz konkretami-w jakich warunkach Brubeck spisuje się najlepiej ?Czy jest to produkt wybitny w każdych warunach , czy tylko poprawny w naszej strefie klimatycznej?
Rozumiesz co mam na myśli?Nie można podważać przydatności danego produktu w porównaniu z innym bez porównania ich walorów w tych samych warunkach.
Napisałem o komplecie lidla że "jest spoko" mając na myśli swoje doświadczenia zarówno z jazd "wokół komina" jak również z kilkunastodniowego wypadu podczas którego podróżowałem zarówno w 40-sto stopniowym upale , jak i kilkunastostopniowej temperaturze i opadach deszczu.Zgadzam się , że warunki bywają bardziej ekstremalne ale jak się wymaga większej rozpiętości to do porównania też należy podać więcej konkretów a nie tylko stwierdzić że to za mało żeby konkurować z\ bardziej znanym produktem.

Dzieju
18.03.2012, 23:26
O, i właśnie nieco rozjaśnileś swoją opinnię i o to chodzi.

Używam brubecka Thermo , nie jest na mnie opięty dlatego jest cieplejszy z racji mniejszych otworków w tkaninie.
Można powiedzieć że mniej opięta bielizna będzie ciut cieplejsza niż identyczna ale lekko rozciągnięta.
Przy 0*C Thermo plus podpinka i cienki polar - ciepło.
Temp ok 5 do 12*C Thermo plus podpinka też dobrze.
Przy ok 15 a bliżej 18*C z podpinką zaczyna być mi już za ciepło , trzeba by pewnie podpinkę zamienić na coś cieńszego.
Gdybym miał ją mocno opietą zapewne do podanych temp mozna by dodać ok 5*.
Jadąc np w drugiej kurtce która jest bardziej przewiewna mógłbym osiągnąć górną granicę komfortu po której jest mi za ciepło bliżej 20* ( oczywiście z wpietą membraną i podpinką bo takie testy opisuję).
Powyżej 20* trzeba stosować np wspomnianego brubecka w wersji chłodzącej-mocniej wentylowanej.

Jak widać jest wiele opcji i możliwości a do tego dochodzą jeszcze indywidualne potrzeby ( ja wolę czuć leciutki chłodek zamiast lekkiego przegrzania ..... ale każdy ma nieco inaczej).

Dlatego też ocaniając jakis produkt warto zamieścić trochę informacji które z pewnością się komuś przydadzą w ocenie produktu.

Kaś
19.03.2012, 07:23
Od trzech lat używam jakiegoś zestawu "no name" a od dwóch zestawu Brubeck. Pod względem zachowania podczas noszenia Brubeck odrobinę jest przyjemniejszy. Gorzej niestety przeszedł próbę czasu. Aktualnie wygląda gorzej od starszego o sezon "no nama". Może po babsku za często go piorę... ;-) A tak serio to myślę że wszystko zależy od partii materiału i sposobu użytkowania. "Macałam" bieliznę Lidlową. Wygląda przyzwoicie. Jest dosyć "mięsista".

lotnik
20.03.2012, 07:19
bo nie każdy nocuje w hotelu :haha2:

Też często nocuję w namiocie na kilkudniowej wyprawie, ale ta bielizna bardzo szybko schnie i uprac można nawet w górskiej rzece lub w wodzie z butelki, zajmuje to 5 min i schnie 15 min

PUFF
22.03.2012, 20:14
Moze ktos z Was kupil, uzywa lub zna kogos kto zakupil...
Chodzi mi o pokrowiec na moto. Zmiesci sie pod nim afryka? Nigdzie nie moge wyszukac jego wymiarow.

simon1977
22.03.2012, 20:36
Jako tako wchodzi pod niego. Bez kufra oczywiście.

robertG7
22.03.2012, 21:05
Jako tako wchodzi pod niego. Bez kufra oczywiście.

Ma to to jakieś wywietrzniki u góry? Zostawiłem pod taką cerata moto w garażu na zimę. Wiosną musiałem pleśń zmywać :)

Dzieju
22.03.2012, 21:49
Ma to to jakieś wywietrzniki u góry? Zostawiłem pod taką cerata moto w garażu na zimę. Wiosną musiałem pleśń zmywać :)
To jest raczej dla chwilowej ochrony np gdzieś na wyjeździe.
A jak w garazu to po co pokrowiec, ja przykrywam swoją ala frotowym prześcieradłem takim z gumką dookoła ... nic mi nie rośnie ,inie kurzy się .

PUFF
23.03.2012, 09:03
Jako tako wchodzi pod niego. Bez kufra oczywiście.

Jaki to rozmiar pokrowca?
Na stronie Lidla widzialem ze sa dwa rodzaje.

Kate
23.03.2012, 10:54
wracając do kwestii Brubecka, zazwyczaj Ci co mówią, że capi, źle go piorą, bo odzież termoaktywną powinno się prać w albo specjalnych płynach do takiej odzieży, a albo w dowolnym płynie, ale bez detergentów np. Biały Jeleń lub dla dzieci
( nie powinno się prać w proszku do prania, bo zatyka pory i bielizna po prostu dużo gorzej działa ) :) osobiście mam pare kompletów różnych serii i Brubecka bardzo lubię, spokojnie mogę polecić. Ta Lidlowa bielizna to taki odpowiednik serii Dry lub Unisex Brubecka, skład wówczas jest bardzo podobny, a cena to różnica 25-30 zł na koszulce i trochę mniej na spodniach. Brubeck będzie trochę mocniejszy, bo dają raczej więcej Poliamidu lub Polipropylenu niż Poliestru i Elastanu i to się rzuca w oczy jak dla mnie, poza tym to prawie to samo składowo, kwestia ewentualnie splotu i gramatury, Lidlowej bielizny nie macałam :)
a jeśli ktoś chce to od 26.03 do 28.03 mogę spokojnie załatwić bieliznę Brubecka dużo taniej w Azymucie. Tzn zamiast np 120 zł za bluzę Thermo byłoby 100, a zamiast 50,- za koszulkę SS00672 - 40,-
od razu mówię, nic z tego nie mam, oferta, powiedzmy, koleżeńska ;)

warto brać ten pas biodrowy?
ktoś widział/ ktoś słyszał?

Grucha
23.03.2012, 14:51
capi tylko wtedy jak ktoś źle pierze lub sam już wali.
Podstawa, to dobrze wypłukać w czystej wodzie, tak aby usunąć detergenty z tkaniny. O higienie intymnej wspomnę tylko tyle, że niektórzy mają taki pot, ze po czasie wali, ale nic z tym nie zrobią. Niektóre osobniki tak mają i już.
Sam jestem trolem, to się znam :dizzy:
A żeby nie waliło to wystarczy szybciej :at:

simon1977
23.03.2012, 21:05
Jaki to rozmiar pokrowca?
Na stronie Lidla widzialem ze sa dwa rodzaje.

No i tu jest problem gdyż nic na nim nie pisze odnośnie rozmiaru a kupowałem go ze dwa lata temu i nie pamiętam :confused:

Dzieju
24.03.2012, 15:12
Kupiłem kpl ciuchów do testów, o dziwo nawet działają , mimo dłuższego stania na słoneczku w kutrce gdzie bawełna była by już mokra zdały egzamin.
Podczas jazdy też OK , zobaczymy jak będzie przy większych temp.
W brubecku jakoś milej na ciele te jakby ciut ostrzejsze ale do przyjęcia.
Przy niedużej różnicy w cenie brubeck wygrywa ale gdyby różnica osiągnęła już z 50zł te Lidlowe można traktować jako alternatywę.

ArtiZet
24.03.2012, 19:57
A ja zanabyłem torbę na bak- niestety bez przymierzania ale mam nadzieję, że będzie pasować.
Wydaje się dość funkcjonalna (pasek, szelki, 3 kieszenie boczne) choć mogłaby mieć troche większe okno na mapę...no ale nie mozna mieć wszystkiego w dodatku za taką kasę- suma sumarum chyba warto :confused:

PUFF
24.03.2012, 20:17
No i tu jest problem gdyż nic na nim nie pisze odnośnie rozmiaru a kupowałem go ze dwa lata temu i nie pamiętam :confused:

To dla potomnych: sa rzeczywiscie dwa rodzaje (M i L).
Kupilem L i afryka z kufrem (GIVI Maxia) miesci sie pod nim bez problemu.

RAFWRO
25.03.2012, 14:37
Byłem oglądałem, moim zdaniem torba na bak ma za małe magnesy. Porównanie mam z oxfordem, gdzie w w skrzydłach przylegających do baku są o wiele większe.
plusem jest to, że ta lidlowska ma zamek pozwalający odpiąć ją od tej części mocowanej do baku.

Kupiłem za to kondona na siebie. Wygląda bardzo przyzwoicie. wkładka antypoślizgowa na tyłku, kołnierz wokół szyi, solidne grube zamki. Główny zamek dosyć logicznie zabezpieczony przed wodą. Dodatkowy zamek na nogawkach. wewnątrz nogawek wstawki przytrzymujące je na butach. Na pierwszy rzut oka wydał mi się wart swojej ceny. Nie miałem możliwości postać w deszczu... No chyba, że będzie duża ciekawość artykułu, to mogę wleźć pod prysznic...

ArtiZet
25.03.2012, 16:21
moim zdaniem torba na bak ma za małe magnesy. Porównanie mam z oxfordem, gdzie w w skrzydłach przylegających do baku są o wiele większe.
Zaczepiłem do Afri i nawet pasuje:)
Fakt, że magnesy nie sa wielkie ale dość silnie trzymają wiec powinny dać radę- zwłaszcza, że nie jest to monstrum pakowności więc zbyt obciążana nie będzie- u mnie głównie Lustro i jakieś batoniki+coś do picia, ew. inne drobiazgi.
Jakby się odkleiła to może ten pasek z przodu nie pozwoli jej odlecieć :haha2:

mishieck
04.03.2013, 20:55
11.03.2013 - oferta dla motocyklistów w LIDLu. Generalnie to samo co wcześniej (bielizna, rękawice, kask itp.)

PARYS
04.03.2013, 21:02
Ktoś ma doświadczenia z tą z roku zeszłego?

mirek81
04.03.2013, 21:11
oferta:
http://www.lidl-pageflip.com/pl.html?kid=cpasHp

pyntront
04.03.2013, 21:12
W zeszłym roku kupiłem bieliznę. Używam, nie narzekam, ale wypas to to nie jest - taka jakaś nijaka w odbiorze. Ale temperaturę właściwą pomaga utrzymać, więc nie mam powodów do jakiś konkretnych narzekań. Dziwnie długo schnie w porównaniu do innych moich ciuchów "aktywnych".
A, i kondona też kupiłem - jako tako działa, ale ja mam wielką szybę, przyzwoity ciuch pod spodem i jak się robi wielka ulewa to raczej przeczekuję.

mygosia
04.03.2013, 21:14
2 lata temu kupiłam pas nerkowy - bardzo fajny. Nie wyciąga się jak z cienkiego neoprenu.

Rękawiczki były kiepskie - nie miały przymocowanej wyściółki i ta czepiała się wilgotnych [z emocji ;) ] rąk i wynicowywała się :-)
[tak przynajmniej wyglądało, bo nie zakupiłam]

Skarpetki - raczej na chłodniejsze dni - grzały.

Innych rzeczy nie testowałam :)

Sub
04.03.2013, 21:30
Rękawiczki były kiepskie - nie miały przymocowanej wyściółki i ta czepiała się wilgotnych...

true, true...

Arkadius
04.03.2013, 21:39
a co powiecie o tych pompkach (minipompka) co są na stronie 32 tej gazetki?
coś chetnie bym przygarną do pompowania ale nie chce minikompresorka. Jakoś bardziej ufam zwykłej pompce :D

Acer
11.03.2013, 21:08
zakupy w Lidl zrobione ?:P

pincet
11.03.2013, 21:25
Polecam budwaiser, rozlewany w czechach ponoć. Smaczny i super:]
Kupiłem żonie pas nerkowy, robi dobre wrażenie. Też się weń dopinam choć z trudem.

sluza
11.03.2013, 21:26
kupiłem pokrowiec rozmiar M (tylko takie zostały) i tankbag.

Pokrowiec od biedy daje radę, tankbag jest całkiem solidnie wykonany. Za 100 zł warto

spider2you
11.03.2013, 21:39
A ja zakupiłem ostatni pokrowiec L - reszta same M-ki.
Pas nerkowy też powędrował do mnie.
Skarpetki na moto krótkie i znalazłem długie do biegania, będą do off-a i wysokich butów.

U mnie były plecaki na moto za 80 zł, jeden całkiem fajny.
Tankbagów nie widziałem.
Kondon jednoczęściowy, taki sobie, ale chyba dwuczęściowy będzie lepszy.

Acer
11.03.2013, 21:45
u mnie tych pokrowców było od wyboru do koloru. :P

Sylwek_76
11.03.2013, 22:08
Mała różnica między rękawicami w rozmiarze S i M,a nast. duży przeskok do L. Łapsk spoconych z emocji nie miałem,aczkolwiek łapawic nie nabyłem.
Coby Lidl nie płakał,kupiłem skarpety,tu wg mnie rozmiarówka ok.Tylko jakieś kudłate one w środku:D.

Rojek
11.03.2013, 22:17
Ja kupiłem skarpety, te na moto i do biegania, bieliznę góra dół. Pas nerkowy kupiłem w zeszłym roku, teraz wygląda jak nowy. Tankbagów nie było, a chciałem zanabyć. Przymierzałem kask i rękawice, ale obydwa produkty zalatywały mi tandetą.

rumpel
11.03.2013, 22:21
http://www.motorcyclenews.com/upload/267477/images/Lidl-tankbag.jpg


taki tankbag jest Lidlu?

DwaMariany
11.03.2013, 22:24
Nie, a przynajmniej w zeszłym roku był inny.

rumpel
11.03.2013, 22:29
to szkoda bo kiedys taki mialem i chetnie bym sobie odkupil

Stolek
11.03.2013, 22:56
Lidl mial w ofercie tankbagi B-square pare lat temu. Były tanie i naprawde dobre (choć bez bajerów).

Teraz mają tankbaga marki Crivit. Niby wygląda OK, ale troche mnie nie przekonuje szorstki materiał przylegający do baku... boje sie ze bedzie rysować. No i cena (>120zł) juz nie taka fajna jak kiedyś b-square (~60zł)

Zenon
28.03.2013, 09:02
Dobry!

Troche sie spóźnilem z zakupami w Lydlu i sie skonczylo;( zauważyłem natomiast wczoraj, ze chyba im zostało troche kombizenonow i mają wyprzedaż z 30% upustem, ale te z kolei tylko damskie. Czy ktos sie orientuje jaka jest różnica?

Dużej różnicy mi to co prawda nie robi, ale chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy musze sie rozebrać do rosolu i zatańczyć kankana, zeby na poboczu odzedzić kartofelki, bo złośliwy Niemiec tak zaprojektował kombizenon dla płci pięknej...

Pozdrawiam

Zenon

zombi
28.03.2013, 17:32
pewnie są większe w biodrach i na klacie.

spider2you
28.03.2013, 17:53
Albo jak ubierzesz, to ci biust urośnie :)

Zenon
28.03.2013, 20:11
pewnie są większe w biodrach i na klacie.

albo jak unierzesz to ci biust urośnie :)

Ha! Wiedziałem że z tego coś konstruktywnego sie urodzi;)

Moze w końcu poznam co to za uczucie jak ktos do do ciebie mówi 'cycki masz fajne'...:hehehe:

Pozdrawiam

Zenon

Brambi
29.03.2013, 08:41
Ja kupiłem rękawice w Zydlu, psia jego mać za 70 zyla i powiem wam że ręce to mi tak śmierdziały od nich jak niejednemu żołnierzowi Napoleona nogi po kampanii rosyjskiej. Cudu nie było tanie wiadomo ...

filipgdynia
29.03.2013, 12:10
A ja kupiłem pompkę i nadymałem koło Ogara ( takie miałem pod ręką ) z 1,5 do ponad 3 atmosfer w minutę. Bynajmniej wg wskazań pompko-manometru.
I skarpety były dobre cool maxowe.

JarekAT
29.03.2013, 12:58
Rękawice były by nie najgorsze gdyby nie wszyta cerata w nich :D

jumajkel
29.03.2013, 13:30
Rękawice były by nie najgorsze gdyby nie wszyta cerata w nich :D

Mów co chcesz ale przynajmniej były wodoodporne:D

ŁukaszBIA
10.03.2014, 11:00
Dziś zaczął się kolejny tydzień motocyklisty w Lidlu. Kupiłem kominiarkę i pas nerkowy, za taką cenę myślę że warto. Jakość całkiem przyzwoita. http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-AB3B90DC-2B1CA74C/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=216

graphia
10.03.2014, 12:05
Mnie ta jakość zupełnie nie przekonała... nawet za tą cenę, a może właśnie dlatego?

ŁukaszBIA
10.03.2014, 12:49
Coś co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą.
Każdy ma inne oczekiwania. Na moje potrzeby ten towar jest w sam raz.

graphia
10.03.2014, 12:53
Ostatnio nie mam kasy (ostatnio, czyli od chyba już 2-3 lat :)) i dlatego nie stać mnie na kupowanie jednorazówek :)

ŁukaszBIA
10.03.2014, 13:18
Co to znaczy jednorazówek? Czy kominiarka, która kosztuje mniej niż brubeck to jednorazówka, albo buty tańsze niż crossfajery? Czy Nitro i LS2 to też jednorazówki?

graphia
10.03.2014, 13:23
Pisałem o pasie nerkowym, o ciuchach rowerowych które pomacałem przez chwilę i wrzuciłem z powrotem do kosza w sklepie.... Owszem, czasem mają dobrą chemię W5 chyba, ale reszta mam wrażenie to jakieś odrzuty lub końcówki z niemieckich sklepów... dlatego też wolę choćby taki Brubeck lub 4f które może i szyte w Chinach ale opodatkowane mam nadzieję w PL :)
8 lat temu kupiłem Shoei Multitec - wciąż w nim jeżdżę, ciuchy motocyklowe też zmieniam co 8-9 lat - wiesz dlaczego? Bo na nich nie oszczędzam (a i tak nie kupuję najdrozszych bo to już kompletne wariactwo :)) Ale to moje zdanie.. każdy kupuje co mu tam potrzebne i na co go stać :)

Andrez
10.03.2014, 13:30
JA za wariactwo uważam kupowanie rękawiczek za 4 stówy, które w lecie są za gorące, w zimie za zimne, i przecierają się na palcach.
Dzięki Ci Panie za oferty w Lidlu!!! :bow:

graphia
10.03.2014, 13:33
akurat o tych rękawiczkach z Lidla panują dość niepochlebne opinie.... :)
A rękawice spokojnie można kupić i za 2 stówki... ale ja - jak w poprzednim poście kupiłem rękawice za właśnie 4 stówy, ale to było 10 lat temu... i co? wciąż mi służą :)

żuk
10.03.2014, 13:54
Kominiarka, kalafiksy, bluza, 3x skarpety, pas nerkowy i kominiarka - za taki zestaw zapłaciłem tyle ile bym dał za ubożutki zestaw Brubecka (gacie i bluza) a i ch*j wie czy ten by zdał egzamin. Jak dla mnie jakość całkiem w pytkę - kominiarka wygląda super (porównuję oczywiście do powyciąganej skarpety, szumnie nazwanej przez sprzedawcę kominiarką, którą kupiłem jakiś już czas temu na mototargu za tę samą cenę co ta lidlowska właśnie). Pas mam, ale też wziąłem bo był tani...
Ile by nie przejeździł ten garnitur nie będzie mi żal kasy. Na sezon na pewno styknie.

KML
10.03.2014, 13:55
Pas akurat o ile to ten sam neopranowy co 2 lata temu to jest ok.
Miałem 2 inne markowe pasy i ten z lidla najlepiej się sprawuje , pamiętam że na wyprzedaży dałem 19zł ibyło warto.

mygosia
10.03.2014, 14:13
Nie wiem, czy cos sie zmieniło jesli chodzi o pas, ale 3 lata kupiłam i był nieporównywalnie lepszej jakości, niż jakis lousowy, który był w podobnej cenie, a skłądał się z pojedynczej warstwy neoprenu.

Lidlowski, to fajne wzmocnienia, porządne obszycie, odblaski. 3 lata używam i jest ok.

rękawiczki były badziewiaste - wychodziła podszewka.

ŁukaszBIA
10.03.2014, 14:14
Te rzeczy jakościowo są naprawdę OK. Wiadomo że nie przejeżdżą 10 lat, ale ja nie chciałbym jeździć w jednych rękawicach tak długo..

Navaja
10.03.2014, 14:22
Zakupił ci ja lat temu wiele kominiarkę lidlową. Z windstoperem Pany. Słowa złego nie powiem - długo wytrzymała, nawet się nie zmechaciła.
Miała i ma tylko jeden feler - jakis psi syn ją tak zaprojektował, że szwy są bardzo grube i czasami nerwa szło dostać jak w łeb pod kaskiem upijała.
No ale cena niska i oczywiście za cenę dobrej kominiarki Rukki można mieć 4 kominiarki z Lidla tylko po co mi one jak w łeb cisną?
Tak więc kto tam chce w Lidlu kominiarkę nabyć, niech szwy pomaca by potem nie klął podczas jazdy.

graphia
10.03.2014, 14:46
No to teraz w Lidlu nie ma już nic z Windstopperem ani inną membraną.....

wegiel
10.03.2014, 15:09
zaraz idę po te skarpety
ciekawe co są warte

graphia
10.03.2014, 15:19
ponoć szybko łapią przykry zapach :)

ŁukaszBIA
10.03.2014, 15:20
Bo skarpety to trzeba prać :D

graphia
10.03.2014, 15:29
o kurka! dzięki! :D :D

ŁukaszBIA
10.03.2014, 15:37
Chciaż moje stoją w nocy za oknem i jest ok.

graphia
10.03.2014, 15:46
czyli wietrzenie też wystarczy

wegiel
10.03.2014, 17:35
sprawdzę i opisze :D

Rector
10.03.2014, 18:55
Skarpety jakoś mnie nie przekonały, bielizna za to wygląda bardzo dobrze.

Dzieju
10.03.2014, 18:57
Termoaktywna lidlowa działa.

wegiel
10.03.2014, 20:22
skarpety wziąłem choć przed założeniem już śmierdzą jakoś sztucznie więc wydaje mi się że szału nie będzie ale kominiarka wygląda moim zadaniem lepiej niż brubecka a kosztuje 19.90 naprawdę solidna

matata
11.03.2014, 22:53
Czy u Was kominiarki były w różnych rozmiarach??

Zrobiłem mały maraton i w każdym z 4 sklepów mieli rozmiar S/M:mur:

zaczekaj
11.03.2014, 23:07
Czy u Was kominiarki były w różnych rozmiarach??

Zrobiłem mały maraton i w każdym z 4 sklepów mieli rozmiar S/M:mur:
Były jeszcze M/L bodajże.

szwedzkikucharz
12.03.2014, 08:08
Ja kupiłem L/XL jako ostatnią sztukę. Sporo jeszcze było S/M. Inna sprawa, że ta L/XL też za specjalnie duża nie jest, albo to mi się taki wielki łeb zrobił......

Scorpi
12.03.2014, 10:19
Jeszcze raz postawisz skarpety koło mojej szafki to ci je połamie.... :)

pióro
12.03.2014, 10:34
Mam graty z Lidla, bo ten ich zestaw motocyklisty to chyba 3sezon leci na tym samym asortymencie. Pas mam 2 lata (ok 15 tys km) nic się do tej pory nie wytarło rzep działa. Kask generalnie kupiłem dla syna na przejażdżki koło domu. Mierzyłem na siebie, leży dobrze, gwiżdże jak każdy, co prawda nie jeździłem w tych za 2-3 tysie. Niezadowolony jestem z okularów tych co miały 3 wymienne szkiełka, zresztą są już w koszu. Konkluzja jest chyba taka, że stosunek jakości do ceny jest na plus. Jeśli to to samo co dają Niemcom, jest szansa, że nie dostaniemy tzw. Lidla, coli czy czegoś tam jeszcze na Polskę. Wiem, że metka robi swoje, sam nie raz wpadałem w pułapkę próżności. Na szczęście moją słabą silną wolę wsparł ograniczony budżet. Albo dzieci na kolonie, albo ja droga kurtka. Choć ostatnio...cicho sza. Szczęśliwi ...chyba, Ci którzy nie mają takich dylematów.

wegiel
12.03.2014, 14:53
kominiarki były s/m i l/xl ale w łodzi zniknęły naprawdę błyskawicznie

MAKROS
12.03.2014, 15:20
Kupiłem u nich zestaw bielizny (koszulkę długi rękaw i kalesony). Przy moim wzroście (178) wziąłem rozmiar L. Wszystko dobrze dopasowane, jakość naprawdę przyzwoita. Moim zdaniem, jak na tę cenę, trudno cokolwiek zarzucić. Zobaczymy, jak sprawdzi się w akcji.

Dzieju
12.03.2014, 15:24
W poniedziałek z rana miałem lecieć do lidla po kominiarki dla dzieci ale znalazłem ofertę bawełnianych po 5 zł.
Do latania gokardami nie muszą być jakieś wyszukane , a może i na motocykl dadzą radę.
Jak sprawdzę jakość dam znać.
Sam używam brubecka do temp 10* , powyżej zakładam przewiewniejszą bo nie lubię przegrzania a w kominiarce jeżdżę cały rok.

Kupiłem u nich zestaw bielizny (koszulkę długi rękaw i kalesony).
Ja testuję drugi rok i naprawdę działają.
Oczywiście mam też kpl brubeckowy.