PDA

View Full Version : Malowanie mojej wydumki


Franz
03.08.2008, 00:19
Jako że budowa mojego Trampko-Afro-KTma zbliża się ku końcowi
Najważnieszą sprawą jest pokrycie lakierem ( oczywiscie oprócz fachowych
stelaży pod kufry wykonywanych przez specjalistyczną firmę wykonywania stelaży przez firmę "Pastor - prace specjalistyczne w technologii Raylly"
Co sądzicie o takim malowaniu.
Proszę o słowa krytyki . Kto za lub przeciw.
Zdjęcie nr 1 przed malowaniem
Zdjęcie nr 2 po malowaniu

Franz
03.08.2008, 00:24
Jako że budowa mojego Trampko-Afrco-KTma zbliża się ku końcowi
Najważnieszą sprawą jest pokrycie lakierem ( oczywiscie oprócz fachowych
stelaży pod kufry wykonywanych przez specjalistyczną firmę wykonywania stelaży przez firmę "Pastor - prace specjalistyczne w technologii Raylly"
Co sądzicie o takim malowaniu.
Proszę o słowa krytyki . Kto za lub przeciw.
Zdjęcie nr 1 przed malowaniem
Zdjęcie nr 2 po malowaniu
Designera trochę poniosła fantazja i jest 750 zamiast 600
Africa zamiast Trampek ale chodzi głównie o całokształt
Detale można zmienić.
Chiciaż te 750 zawsze lepiej wyglada niz 600 i może pójść na całość?

ferdek
03.08.2008, 00:26
Jak jest biały, czerwony i niebieski to znaczy, że niczego nie brakuje :D
Według mnie ekstra jeśli chodzi o kolory, ale napisy bym dał nieco subtelniejsze

Franz
03.08.2008, 01:03
Jak jest biały, czerwony i niebieski to znaczy, że niczego nie brakuje :D
Według mnie ekstra jeśli chodzi o kolory, ale napisy bym dał nieco subtelniejsze


Designera trochę poniosła fantazja ,bo to trampek a nie afryka :),
ale barwy zostają.

Malunek jest w specjalnej technologii rejli
Wizerunek motocykla też rejli.
Lakiernik specjalista od lakierów Rejli Pirejli w TechnoloGIi Rally
http://www.ansibl.com/
http://ansibl.com/projekty/eltrom.html
Podwozie jest KTM Rally
Kask nawet kupiłem super Hiper Shoei Raylly
Opony Pirelli Spezial Rally
Detki Rally Spezial Pirelli
Powietrze do kół będzie też afrykańskie. Przywiezie mi je Chomik z Afryki ( choć jeszcze nic o tym nie wie)

e200g_
03.08.2008, 01:14
Nie żebym sie czepiał, ale:

zdjęcie numer 2: zbyt "pstrokato" jak dla mnie,
zdjęcie numer 1: gdyby to był mój wehikuł, to tak by właśnie wyglądał po malowaniu:Thumbs_Up:.

majo
03.08.2008, 10:23
Ta dokaldnie :) Afri z pierwszej fotki nic nie brakuje:) Pikna i tyle:) Franc moze mi powiesz gdzie mozna zanabyc listki do handbarow?? nigdzie nie moge znalezc do tego modelu:(

Franz
03.08.2008, 10:35
Ta dokaldnie :) Afri z pierwszej fotki nic nie brakuje:) Pikna i tyle:) Franc moze mi powiesz gdzie mozna zanabyc listki do handbarow?? nigdzie nie moge znalezc do tego modelu:(

Co znaczy listki do handbarów?
Masz handbary i do handbarów są tzw.spoilery czy to co niby ma lepiej chronić przed wiatrem.
Nie rozumiem tylko po co Ci to potrzebne?
Jeśli mam pomalować trampka olejną w ciapki to takie listki
są naprawde przesadą .:mur:

czosnek
03.08.2008, 10:59
wg. mnie zlikwidować napis "extreme edition" i zmodyfikować "płomień" na baku, który w tej chwili wygląda dość tandetnie. Motocykl to nie gazeta, nie trzeba dużo do czytania ;)

ramires
03.08.2008, 11:02
malowanie przykladowe jest calkiem calkiem

wieczorem jak bede siedzial to moja przy okazji bede malowal w photoshoppie to lookne na Twojego Trampka

puszek
03.08.2008, 15:14
No i przy tym Trampko-Afri-Katemie nie zapomnij o nalepce mocy... Wtedy juz będzie komplet:)

ENDRIUZET
04.08.2008, 00:32
Gdzie te zdjęcia nr 1 i nr 2 ??
Ja korzystając z kuzyna - świetnego lakiernika, sam się zastanawiam nad wymalowaniem swojej AT od nowa ... w jakiś szalony "rajli" desing :) ... a może powinna zostać w oryginale ?? ... no sam nie wiem ... :) Co sądzicie o tym: czy mając możliwości - zabawić się w lakierowanie swojej Afryczki ??
Wiem, wiem, że to obniża cenę przy odsprzedaży bo niby po szlifie, spawana itp ... / myślę, że w życiu mojej suki nie sprzedam /.

ramires
04.08.2008, 00:35
Ja po lekkiej zadumce doszedłem do wniosku, że teraz tylko folia i pare dodatków, a jak już będzie tak przyciorana to wówczas podumam nad malowaniem jej wg mojego widzimisię - może ponownie wrócę do airbrusha ;)

Franz
04.08.2008, 08:51
Najlepiej zlikwidować te posty
Kiedyś mogłem je usuwać teraz niestety nie :mad:
Zdjęcia są tu
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1269

Ropuch
04.08.2008, 09:17
Ale Wy jak zwykle macie problem...kupuje sie komplet drugich plastikow, oryginaly na polke i malowac w technice rejli :) do sprzedania przekladka i naprzod :)
sam mam wszystko wymienione na wypadek chociazby przewrotki na pustyni błedowskiej :)
Polecam - nie ma stresu :)

ramires
04.08.2008, 10:44
Ropuch, ja to drugi i nawet 3-ci komplet bede miał, ale jako matryca - mam szatański plan zrobienia z Carbonu ich :)

Całe zaplecze mam do tego - musze znalezc z tydzien czasu wolnego aby to zrobic.
Poki co, nie mam wyzynarki 3D pod reka a to by mi mocno ulatwilo sprawe wiec musze sie meczyc z odlewami. Jak patrzylem na czache jaka mam (RD04) to nie powinno byc takiego klopotu jak z RD07/A.
Pewnie na zime gdy wiecej czasu bedzie to bede kombinował. Teraz to tszoda dzida i najebka ;)

ENDRIUZET
04.08.2008, 21:49
W nocy pisałem do gościa co maluje maszyny aerografem. Poprosiłem o wycenę malowania zbiornika, boczków i czachy. Rozważałem malowanie "rajli" z napisami "Rothmans Honda, Dakar " itp. Generalnie by pojechać Afryczkę w barwach na 3 kolory. Gościu odpisał mi "koszt ok. 3000zł" ... no to zwątpiłem ... :dizzy:

ramires
04.08.2008, 22:08
no to są normalne ceny niestety (jak na firmy aeografiarskie)

hero
04.08.2008, 23:13
A nie będzie taniej jak zamówicie w jakiejś firmie poligrafczno-reklamowej "owinięcie" motorku odpowiednimi winylami. Dają na to kilka lat gwarancji przy wypasionych materiałach, możliwość w razie "bum" prostej naprawy. Nic nie schodzi bo jest za laminowane, a jak ktoś ma umiejętności manualne i klika prostych narzędzi to sam se wyklei po tym jak przeczyta lub obejrzy film w necie. Do tego nasz zdolny Admin cosik ci tam atrakcyjnego wyskrobie na jednym ze swoich ulubionych Adobe programików.
I to w cenie wody ognistej.
Tak przy okazji jak będzie sie ktoś brał za takiego projekta to może znajdzie lub sam stworzy kontury Afryczki (outline) w jakimś formacie wektorowym (Ramirez powinien wiedzieć o czym mówię).

ramires
04.08.2008, 23:20
jakies 2-3 miechy tak - teraz nie - nie dam fizycznie rady ze wszystkim, nawet odlozylem malowanie wirtualne AT bo nie mam czasu na to, a co dopiero oklejanie.

Jesli jednak ktos JUZ chce to niech pamieta o folii wylewanej a nie monomerycznej - monomer nie jest tak elastyczny jak wylewana i czasem moga byc kredki niestety.

dodatkowa folia zabezpieczajaca - tak, ale wysokiej jakosci - inne matowieja od slonca - dlatego MUSI byc przeznaczona do warunkow zewnetrznych.

W razie pytań doradze coś, ale nie dam rady póki co niczego robić, nawet jakbym bardzo chciał.

hero
05.08.2008, 13:27
To kto chyetny na projekcik?

ablos78
08.05.2013, 14:40
Czy coś się ruszyło w sprawie oklejania Afri??????????????

Tymon
08.05.2013, 15:07
Wykopałeś wątek z 2008 roku - pomysł chyba upadł.

ablos78
08.05.2013, 16:02
Szkoda:(