PDA

View Full Version : Kufry symetrycznie - 41L vs 33L szeroko¶æ vs pojemno¶æ?


abrasadera
02.08.2008, 10:43
Zastanawiam siê nad kuframi i oto mam zapytanie jak ma siê stosunek wiêkszej pojemno¶ci do szeroko¶ci afryki - mam stela¿e symetryczne i nie wiem czy op³aca sie bardziej zainwestowaæ w wiêksz± pojemno¶æ - czy te¿ lepiej zaoszczêdziæ te 10cm szeroko¶ci. Który parametr ma zazwyczaj wiêksze znaczenie itd...:rolleyes:

Dodam ¿e nie zamierzam w najbli¿szym czasie przemieszczaæ siê z plecaczkiem wiêc latanie solo - je¶li to ma jakie¶ znaczenie:cool:
Liczê na pe³ne subiektywno¶ci oceny:drif:

at.pawel
03.08.2008, 16:44
Ja posiadam kufry o pojemnosci 45 litrow na symetrycznym stelazu. Bez problemu mozna bylo sie zapakowac ( 2 osoby ) na 2 tygodnie. Nawet zostawalo jeszcze troche luzu. Problemem bylo spalanie na autostradach, przy 120 km/h siegalo nawet 9 litrow, aby wrocic znowu do 6.5 przy jezdzie po gorach. Wniosek chyba jest taki, ze to opor powietrza dawal tak popalic. Jezeli chodzi o szerokosc to i tak z kuframi ciezko jezdzi sie w korku..... chociaz szerszy motocykl budzi u niektorych kierowcow obawy i ustepuja miejsca ;)

Moim zdaniem jezeli bedziesz jezdzil solo to spokojnie wystarczy mniejsza pojemnosc. Bedzie mozna tez bardziej (wygodniej) skladac sie w zakrety ;-))) Jak braknie miejsca to zawsze mozna dolozyc centralny i tankbaga.

abrasadera
03.08.2008, 16:54
Dziêki wielkie at.pawel za bardzo praktyczna podpowied¼ :Thumbs_Up:- chyba zaatakujê te 33l - co racja to racja - tankbagi, topcase'y i ró¿ne tam wnalazki mog± za³atwiæ ewentualne braki pojemno¶ciowe- zaoszczêdzaj±c min10cm szeroko¶ci, Ciekawe co powiedz± na te teorie inni u¿ytkownicy symetrycznych kufrów???

Pablo
04.08.2008, 13:33
Dziêki wielkie at.pawel za bardzo praktyczna podpowied¼ :Thumbs_Up:- chyba zaatakujê te 33l - co racja to racja - tankbagi, topcase'y i ró¿ne tam wnalazki mog± za³atwiæ ewentualne braki pojemno¶ciowe- zaoszczêdzaj±c min10cm szeroko¶ci, Ciekawe co powiedz± na te teorie inni u¿ytkownicy symetrycznych kufrów???

Tankbagi i topcase'y s± ok, ale i tak ciê¿kich rzeczy tam nie wrzucisz bez pogorszenia równowagi...:oldman:

Marcin SF
04.08.2008, 13:43
wniosek trza siê nauczyæ pakowaæ oszczêdnie ;)

Zoltan
06.08.2008, 13:57
Ja to przeprowadzi³em rozmowê sonduj±c± z moim Plecaczkiem, i okaza³o siê, ¿e je¿eli w ogóle pojedzie, to tylko w cywilizowane strony,tzn ¿aden namiot nie wchodzi w rachubê!! Przyci±ganie siê przeciwieñstw to jednak prawda :)

wiêc stwierdzi³em ¿e mniejsze kufry starcz± dla mnie jednego, jak siê uda pojechaæ gdzie¶ dalej. A z Plecaczkiem te¿ siê zabierzemy bez sprzêtu biwakowego..


No i wzi±³em wê¿sze skrzynki od kolegi Bon¿ura, i jestem zadowolony..

Jedyne co mnie przy tym wszystkim stresuje, ¿e nie mogê spokojnie patrzeæ na moj± Afri z za³o¿onymi kuframi- wygl±da tak jakby mówi³a: Ku¼wa jak mi siê chce gdzie¶ daleko pojechaæ !!!
a tu tzw doopa :mur::mur::mur:

wieczny
06.08.2008, 15:30
To racja, Afryka z aluminiakami od Bona wygl±da niesamowicie seksownie! Do tego jaka¶ torba na bak, na ty³ i moszna siê kurczy :)

abrasadera
06.08.2008, 21:43
Dobrze prawicie zacne czarnuchy :oldman: co by mi wzi±æ od B. 33l i ruszaæ w rejs:drif: - dziêki za przyprawiaj±ce o napalanie siê na dalekie wyprawy opinie:Thumbs_Up:

rambo
07.08.2008, 19:44
moje 3 grosze:
Nigdy nie jedziemy dok³adnie pod albo z wiatrem wiec element symetrii to tylko optycznie bo nie robi to ró¿nicy podczas jazdy zauwa¿alnej.
Przy zestawie kufrów za³o¿onych na stelarz daj±cy w sumie poni¿ej 100cm mo¿na przejechac 20 milionowy Stambu³ bez w³aczania wiatraka na ch³odnicy w korku w ci±gu dnia.
Oznaczenia np dla GIVI typu: E45 sa oznaczeniem modelu i ni jak sie to ma do pojemnosci. (Faktycznie E45 ma ko³o 38L)

kudlacz
08.08.2008, 21:35
Oznaczenia np dla GIVI typu: E45 sa oznaczeniem modelu i ni jak sie to ma do pojemnosci. (Faktycznie E45 ma ko³o 38L)
Pewnie oznacza objêto¶æ, a nie pojemno¶æ kufra :haha2:

rambo
08.08.2008, 23:55
dok³adnie kolego :)