PDA

View Full Version : KAWASAKI KLX 250E - Tabliczka


Kaś
12.03.2012, 07:10
Hejka
W moim nabytku poszukuję tabliczki znamionowej. W typowych "widocznych" miejscach nie ma. Ma ktoś pomysł gdzie małe chińskie rączki mogły to schować w tym moto?
PS. Forum Kawasaki ma kupę śmieci i bardzo mało przydatnych informacji... Nie to co u nas ;-)))

Adagiio
12.03.2012, 07:55
Znane mi są braki tabliczki w tym moto z powodu :
- tabliczka znamionowa była naklejana na główce w takim dość nie fortunnym miejscu że po jakimś czasie została wycierana przez wiązkę elektryczną i linki , po czym przestawała być czytelna , mycie ciepłą wodą pod ciśnieniem tej okolicy pomagało w jej odklejeniu
- druga opcja to że nigdy nie została tam naklejona przez osobę która kupiła nowe moto , szczególnie kiedy nie było jeżdżone po drogach . Znam jeszcze przypadki , gdzie importer homologujący motocykl nadawał nowy numer ramy , inny niż ten nabity przez producenta , jaja zaczynały sie jak złaziła tabliczka i ukazywał się oczom numer , zupełnie nie zgodny z tym widniejącym w papierach . Numer nabity w fabryce był przykrywany kawałkiem foli zabezpieczającej . Przerabiałem taki temat osobiście , bardzo ciężki do przejścia .
Reasumując dla przykładu , kawasaki Italia homologowała to po swojemu i naklejane były tabliczki znamionowe ( plastikowa biała nakleja z numerem homologacji ) z nowym numerem ramy identyfikującym motocykl innym niż nabity na ramie , importowane moto z japan były bez homologacji , nie wiem jak ta procedura odbywała się w innych krajach ue i u nas . Może te informacje rozjaśnią trochę .

Przepisy obowiązujące u nas , nie pozwalają na to żeby numer nabity na główce ramy był inny niż ten znajdujący się na tabliczce znamionowej i w dokumentach . Istnieje możliwość wysłania pisemnej prośby do producenta w tym przypadku kawasaki , z wyjaśnieniem powodu utraty tabliczki ( są im znane te przypadłości ) za odpowiednią opłatą nowa tabliczka zostanie przysłana , naklejasz i po problemie , trwa to trochę
Natomiast jeśli importer zrobił homologacje po swojemu i numer w papierach jest inny od tego nabitego na motocyklu , to temat jest nie do przejścia .
Powodzenia .