PDA

View Full Version : Tarcie przednich klocków o tarczę


cwajdek
01.08.2008, 14:24
Jak w temacie. W czasie jazdy tego nie słyszę ,ale podczas przepychania Afri na luzie słyszę tarcie klocków o tarcze. A na dodatek piszczy i mnie drażni.
Co mogę z tym zrobić? Bo oparcie się o kufer i :papieros: jakoś tematu nie załatwiły.

Misza
01.08.2008, 19:43
co do piszczenia... to w czasie jazdy? Niektóre klocki tak mają i tyle... Chyba, że się zeszkliły... Klocki nowe trzeba docierać przez pewna jakąś ilość km bo ionaczej się przegrzeją i zniszczą... no i będą piszczeć. Pozdr

ferdek
01.08.2008, 22:45
Ja mam tak samo, nie piszczą ale słychać, że trą w czasie przepychania oraz jak przy małej prędkości wyrzucę na luz, też słyszę tarcie ale nie zawsze, więc doszedłem do wniosku, że to zależy od tego, ile tam syfu aktualnie się znajduje i sprawę olałem :) Myślę, że w czasie jazdy silnik i wiatr zagłuszają dlatego nie słychać.

misiak
02.08.2008, 00:02
też tak miałem: pomogło rozebranie zacisków , wymiana gumek uszczelniających na tłoczkach i mała polerka tłoczków bo się zasyfiły

Czaju
02.08.2008, 13:37
Najpierw sprawdz czy masz klocki. Zdejmij zaciski i zobacz jak tłoczki chodza jak sie na sworzniach przesuwa zacisk. A najlepiej zrob tak jak misiak pisze + przesmarować tłoczki i sworznie takim specjalnym smarem do hamulców nie pamietam jak on sie nazywa i niestety jest chyba dosc drogi. W takiej małej tubce. Jak mieszkasz gdzieś niedaleko warszawy to ci moge troszke tego smaru załatwić z roboty. Ja osobiście zdjąłem tylko zacisk podpompowałem troche tłoczki żeby sie wysunęły i delikatnie przesmarowałem tym smarem i pomogło. Powodzenia

Kotrrin
02.08.2008, 17:50
Może nie będzie OFF ale jaką grubość maja NEW klocki?
Jeszcze nie wymieniałem a moje mają ze 3-4 mm i nie wiem :dizzy:na ile km to wystarczy...

Czaju
02.08.2008, 18:17
W Larssonie jest podasne ze nowe klocki EBC maja 7,5mm

lukchol
03.08.2008, 15:48
mialem podobnie w xt ku; polecialem kupilem nowe przekonany ze te sie skonczyly - okazalo sie ze zacisk sie zapiekl i z jednej strony klocek byl wysuniety :mur:

zobacz czy nie zmniejszyl sie pozniom plynu ham - u mnie w tej sytuacji lekko opadl a jak zalozylem nowe znowu bylo na full.

pzdr

cwajdek
04.08.2008, 08:39
Dzisiaj jak czas pozwoli to przyjrzę się zaciskom i tłoczkom.
Czaju, Jaktorów to gdzieś po trasie poznańskiej? Może ten smar okaże się niezbędny.

cichylublin
25.08.2008, 20:41
Ferdek ma rację, jeśli ci to przeszkadza rozbierz zaciski i zobacz w jakim są stanie. U mnie wystarczyło solidne czyszczenie i smarowanie. A zamiast specjalnego smaru możesz tłoczki nawilżyć płynem hamulcowym.