PDA

View Full Version : Biała 2012. Zwiedzanie Elektrowni Bełchatów


Lewar
08.03.2012, 11:39
Z prawdziwą przyjemnością ale też z ledwo ukrywanym niepokojem pragnę zaprosić wszystkich tych, którzy brzydzą się taplaniem w cuchnącym błocie, zakłócaniem spokoju zwierzyny w lasach lub pokonywaniem kolejnej męczącej żwirowni, do odbycia wycieczki typu „on” do Elektrowni Bełchatów.
Elektrownia owa, to nie jakieś parowe popierdółki - lokomotywki, które zamierza zademonstrować Wam mój skądinąd sympatyczny kolega Padre w Karsznicach, tylko największa w Europie elektrownia opalana węglem brunatnym o mocy 5342 MW co stanowi 20% ogólnie wytwarzanej energii w kraju i aż wstyd mi porównywać moc tu zainstalowaną z tą osiąganą w bidzie, w której dożywam do lichej emerytury.
Planuję zwiedzenie najnowszego i najnowocześniejszego bloku nr 14 o mocy 858 MW i obiecuję Wam, że zdumiewająca ilość kabli i przewodów nagromadzonych w jednym miejscu, wprawi Was w bezgraniczny zachwyt a taka wspaniała plątanina rur, zaworów, zasuw i pokręteł możliwa jest do zobaczenia tylko w pijackim śnie szalonego hydraulika.
Bądźcie przygotowani, że już przy dojeździe do bramy zakładu od ilości nagromadzonej tam energii podniosą Wam się włosy pod kaskami i zalecam wyłączenie wszystkich świateł bo włókna żarówek mogą tego nie wytrzymać.
Proponuję też prewencyjną wizytę u stomatologa, bo od drgań potężnych turbin mogą powypadać Wam niedbale zamocowane plomby.
A tera szczegóły.
Zwiedzanie odbędzie się w sobotę o godz. 11 dlatego wyjazd nastąpi bezwzględnie ok. 9,30 i z tego powodu nie zalecam zapisywania się na listę osobnikom, którzy antycypują, że nie będą w stanie dopełznąć o tej godzinie do swoich motocykli.
Będziemy mieć autoryzowanego przewodnika ale, co zapewne ucieszy Krakusów, Poznaniaków i innych dusigroszy, dzięki branżowym znajomościom załatwiłem, że nie będziemy za zwiedzanie płacić.
Po zwiedzeniu elektrowni, via teren kopalni, pojedziemy obejrzeć dziurę w Ziemi w Kleszczowie.

Każden chętny osobnik niech przesyła mnie na priva swoje imię, nazwisko, nicka i numer dowodu osobistego albowiem listę dla Wysokich Władz Elektrowni sporządzić muszę. Dowód osobisty w momencie zwiedzania mieć ze sobą należy.

Arbitralnie ograniczam listę chętnych do 30 osób, bo nad większą ilością wariatów nikt nie zapanuje. Liczy się refleks i precyzja czyli, kto pierwszy ten lepszy.
Listę szczęśliwców będę edytował w tym poście.
Czuwaj

NIEŚWIADOMI RYZYKANCI

1. Mr. A. Twin
2. Walek
3. Deptul
4. Wojteak
5. Wujek
6. Człek Spokojny
7. Andrzej_K
8. Jaro-Ino
9. Janusz
10.Czarek 40
11.Gawron
12.Wojtek II
13.Parys
14.Moorelka
15.Moorelek
16.Łącznik
17.Łączniczka
18.Marcin z Zakopanego
19.Sławek_K
20.Ocoloco
21.Wd 60
22.Andrzej Gdynia
23.Andrzej 76
24.Łysy
25.Żuczek
26.Żuczkowa
27.Rychu 72
28.Pacahontas
29.Mat
30.Matanka

I tak oto bezceremonialnie kończę zapisywać na listę podstawową a rozpoczynam edycję listy rezerwowej.
Lista rezerwowa jest dla mnie bardziej interesująca, albowiem jej członki, aby dostać się na listę podstawową muszą wykazać się talentem przekonania organizatora do wpisania na listę podstawową tego właśnie a nie innego członka.
Elementami przekonywującymi mogą być korzyści płynne lub majątkowe, nie pogardzę również apetyczną dziewicą.
Jednocześnie apeluję do członków z listy podstawowej, które z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w zlocie lub rekolekcji energetycznej do powiadomienia o tym fakcie organizatora aby ten przesunął z listy rezerwowej na podstawową, tego członka, któren na przesunięcie najbardziej zasłuży:D
Na listę podstawową umieszczam tylko po otrzymaniu imienia, nazwiska i numeru dow. osob. na priva

LISTA REZERWOWA

1. domi TA
2. ana
3. żuk
4. Hiszpan TA
5. Ashanti

stopa-uć
08.03.2012, 11:51
Czy można tam z dziećmi??

Lewar
08.03.2012, 12:00
Czy można tam z dziećmi??
Tylko jeśli pełnoletnie.
Nie dotyczy Ropucha bo to dziecko zaraz by coś spsociło:D

stopa-uć
08.03.2012, 12:10
Lewarku ,DOTYCZY ,bo on coś zmajstruje.

PARYS
09.03.2012, 07:48
Lewar - ale jak ot tych turbin takie wibracje to coś chyba nie tak co nie? :Sarcastic:
Nie powinno być żadnych poza pozytywnymi :D

pałeł
09.03.2012, 08:55
lewar to blok nr 13 :) z cała reszta to się zgadzam

Lewar
09.03.2012, 10:28
lewar to blok nr 13 :) z cała reszta to się zgadzam
Ja przygotowałem się do lekcji
http://www.elbelchatow.pgegiek.pl/index.php/co-nowego-2/

A nawet jeśli to moja racja i tak jest najmojsza

pałeł
09.03.2012, 10:34
ja na tej elektrowni spędziłem 4 lata :)
i tam jest 12 starych bloków i "13" nowa
a tam pewnie błąd jest :)

Lewar
09.03.2012, 10:46
ja na tej elektrowni spędziłem 4 lata :)
i tam jest 12 starych bloków i "13" nowa
a tam pewnie błąd jest :)

Sprawdzimy to na "gruncie", no ale przecież wiesz że:

mirek
12.03.2012, 13:22
Lewar, ale masz frekwencję - pozazdrościć.:Thumbs_Up:

Niedługo będziesz musiał zamknąć listę.

Lewar
12.03.2012, 14:14
Lewar, ale masz frekwencję - pozazdrościć.:Thumbs_Up:

Niedługo będziesz musiał zamknąć listę.

Reklama dźwignią handlu.
De facto to w takiej elektrowni nuda. Kilometry rur i kabli, drga toto i hałas czyni a produktu końcowego nie widać:D

stopa-uć
12.03.2012, 18:28
A ,co w elektrowni światła nie ma?

Lewar
13.03.2012, 09:09
A ,co w elektrowni światła nie ma?

W mojej nie ma bo Dyrekcja wprowadza drakońskie oszczędności.
Pracownicy świecą sobie sami dobrym przykładem:)

JARU
13.03.2012, 09:33
Zawsze można efekt końcowy poczuć, no nie?

dawid8210
13.03.2012, 09:52
Ale i tak największa atrakcja będzie zamknięta dla Was, a szkoda. Mianowice wkop, przepastna dziura która hipnotyzuje i wciąga każdego. Tam dopiero zaczęłaby się zabawa:D

mirek
13.03.2012, 10:57
... Pracownicy świecą sobie sami dobrym przykładem:)

To co, musisz się zwolnić?:p

mirek
13.03.2012, 14:41
NIEŚWIADOMI RYZYKANCI

1. Mr. A. Twin
2. Walek
3. Deptul
4. Wojteak
5. Wujek
6. Piotreklodz
7. Monika
8. Jaro-Ino
9. Janusz
10.Czarek 40
11.Gawron
12.Wojtek II
13.Parys
14.Moorelka
15.Moorelek
16.Łącznik
17.Łączniczka
18.Zibiano
19.Bouli
20.Ocoloco
21.Wd 60
22.Andrzej Gdynia
23.Andrzej 76
24.Łysy
25.Żuczek
26.Żuczkowa
27.Rychu 72
28.Pacahontas
29.Mirex
30.ATomek

I tak oto bezceremonialnie kończę zapisywać na listę podstawową a rozpoczynam edycję listy rezerwowej.
Lista rezerwowa jest dla mnie bardziej interesująca, albowiem jej członki, aby dostać się na listę podstawową muszą wykazać się talentem przekonania organizatora do wpisania na listę podstawową tego właśnie a nie innego członka.
Elementami przekonywującymi mogą być korzyści płynne lub majątkowe, nie pogardzę również apetyczną dziewicą.
Jednocześnie apeluję do członków z listy podstawowej, które z różnych powodów nie będą mogły wziąć udziału w zlocie lub rekolekcji energetycznej do powiadomienia o tym fakcie organizatora aby ten przesunął z listy rezerwowej na podstawową, tego członka, któren na przesunięcie najbardziej zasłuży:D

Osoby zapisane do zwiedzania Elektrowni jeżeli nie wpłacą za pobyt na zlocie do końca kwietnia 2012 będą usuwane z listy, a na ich miejsce zapisywane będą osoby z listy rezerwowej - oczywiście wyłącznie te, które przypodobają się Lewarowi i wpłaciły za zlot.;)

Slawek_K
14.03.2012, 12:12
To my jeśli można na listę rezerwową proszę Sławek_K i Andrzej_K pozdrawiam a kasa za pobyt już wpłacona.http://africatwin.com.pl/images/smilies/rd07a.gifhttp://africatwin.com.pl/images/smilies/hahaha.gif

pałeł
14.03.2012, 13:03
z atrakcji nie ujętych w przewodniku polecam pylon 2 - 72m chyba się nic nie zmieniło ale możecie sprawdzić :)

Lewar
14.03.2012, 17:39
To my jeśli można na listę rezerwową proszę Sławek_K i Andrzej_K pozdrawiam a kasa za pobyt już wpłacona.http://africatwin.com.pl/images/smilies/rd07a.gifhttp://africatwin.com.pl/images/smilies/hahaha.gif

No, nie tak Panowie. Nie tak.
Po pierwsze najsampierw na priva do mnie proszę napisać jakie korzyści możecie mi zaproponować za wciągnięcie na listę podstawową a jedno miejsce już mi się zwolniło.
A po drugie primo i co bardziej ważne, muszę mieć Wasze nazwiska imiona i numery dowodów też tylko do mojej wiadomości na priva.
Sławka znam i szanuję ale bez prezentu dla mnie i powyższych danych dla Dyrekcji Elektrowni to się po prostu nie da:p

Jaro-Ino
02.05.2012, 16:10
Wpłacam na zlot lada dzień za Jaro-Ino i Janusza. Prosze o nie usuwanie z listy. Kasa idzie w piątek.

Lewar
12.05.2012, 09:27
Od poniedziałku prawdopodobnie nie będę miał dostępu do netu.
W związku z tym o wszelkie uwagi i ew. zmiany proszę do niedzieli wieczór.
Apeluję o wcześniejsze zatankowanie motocykli.
Ponieważ nasz przewodnik po elektrowni ma o godz. 13.00 inną imprezę, przeto musimy być na miejscu przed godz 11.00 i w związku z tym nie możemy wyjechać z Białej później niż o 9.30.
Informuję i ostrzegam ! O 9.30 odpalam motocykl i :at:i nie ma że boli.
Czuwaj!

Shnol
16.05.2012, 16:52
Startuje dzisiaj z Ukrainy!

PARYS
17.05.2012, 07:37
Lewar - nie dojadę :( więc bierz następną osobę z listy jakby co.

Wujek
17.05.2012, 07:50
Nistety ja też muszę zwolnić miejsce.
Pozdrawiam - Wujek

Wojteak
17.05.2012, 08:57
Shnol, zatem do zobaczenia w Białej w piątek!
Szerokości...:Thumbs_Up:

Ashanti
22.05.2012, 21:37
Elektrownia była imponująca :D a okolice trochę kosmicznie :D

Dzięki Lewar za super wycieczkę :bow:

31038

31039

31040

31042

31043

Andrzej_Gdynia
22.05.2012, 21:59
Wituś, dziękujemy za pomysł i organizację, a nade wszystko że Ci się chciało chcieć...