PDA

View Full Version : Airoh S4


wieczny
28.03.2008, 10:26
Ja krótko chciałem. W sumie kask fajnie wygląda i tyle. W deszczowe przeciskanie się w korkach paruje, bo przy niższych prędkościach nie ma wentylacji, gdyby nie wysoka szyba w AT gwizdy i szumy doprowadziłyby mnie do szaleństwa. A jego wielka zaleta zdjęcia daszka na motocykl szosowy to trochę lipa, bo wczoraj jechałem tak Banditem 600n i przy 120km/h jechałem na pół oka - jedno całkiem łzawiące i zamknięte, a drugie jeszcze cośtam pokazywało. Wiater hulał wszędzie... Pewnie wyraz twarzy miałem jakbym sikał pod wiatr :D.


Jak ktoś chce kask o takim wyglądzie to dołóżcie do czegoś lepszego.

ramires
28.03.2008, 10:34
a ja mam wlasnie S4 zamowiony ... :/

wieczny
28.03.2008, 10:39
No wczorajszym to mnie zawiódł na maxa...

ramires
28.03.2008, 10:43
ale kolejna propozycja za matowa czarna wersje jest sporo za drogo jak dla mnie.
Ja moj zamowilem za niecale 500zl (po znajomosciach) i mysle, ze zle az tak nie bedzie. moze masz jakis ... felerny.

jestem poki co dobrej mysli, w razie czego bedzie noweczka do sprzedania :D w rozmiarze L

wieczny
28.03.2008, 10:45
Hehe, nie bój żaby. Teraz to już jesteś skazany na kupienie AT z wysoką szybą :D. Źle nie będzie, a bajeru ze zdejmowanym daszkiem nie używaj. A na parującą szybkę pewnie coś się prędzej czy później znajdzie.

ramires
28.03.2008, 10:49
widzialem jakies plyny specjalne do tego, moze zdadza egzamin :)

moze taki do samochodowych szyb? :) chociaz wiem, ze jak sie potem przejedzie po tym palcem/innym czyms to smugi paskudne zostaja.

oblookam go jak dojdzie juz moja sztuka.

DrSpławik
28.03.2008, 11:09
Jeżdżę z takim juz rok i powiem tak:
- szybka paruje ale można ją lekko uchylić i pomaga
- jest głośniej niż w integralu ( np. Nitro )
- daszek odpięty bo nawet za wysoką szybą chciało urwać głowę
Jego zalety to odjechany wygląd z ciemna szybą i to że jest naprawde wygodny ( komfort na głowie i wyjmowane wnętrze ) ale na dalsze wypady to jednak zestaw Matisse + TR1

wieczny
28.03.2008, 11:17
No tak, wyjmowane wnętrze i bardzo dobra widoczność przez ogrooomną szybę to plus. Ale można się spodziewać więcej po kasku w takiej cenie.

Gregor
29.03.2008, 22:23
Zastanawiałem się nad kupnem S4 ale po waszych opiniach to chyba odpada:dizzy:Ciekawe jak się spisuje nowy uvex.

szwedzkikucharz
29.03.2008, 22:54
Ciekawe jak się spisuje nowy uvex.

Mnie ciekawi czy przez wlot na szczękę nie wieje za bardzo w czasie chłodów. Wszak ani w Airohu, ani u Uvexa nie ma możliwości przymknięcia. Taki luksus jest tylko w Arai X-Tour no i w nowym Hornecie Shoei

Czaju
29.03.2008, 23:08
Ja też miałem zamiar kupić ten kask. Ale za tą cenę można dostać coś bardziej komfortowego.

ramires
29.03.2008, 23:09
to ja nie bede narzekac, kupilem go prawie 100 taniej niz w najtanszym miejscu mozna, wiec wyszedl mnie kolo 470zl :) a za ta cene podobnych nie ma, szczegolnie w czarnym matowym malowaniu.

wieczny
30.03.2008, 03:09
Heh, to nie malowanie a kolor plastiku z którego zrobiony jest kask. Ma matową powierzchnię. Jak się czymś twardym po kasku przejedzie to się tę powierzchnię wygładza to powoduje widoczną rysę. Ja o swój dbałem do pierwszych rysek... Teraz niestety nie wygląda już tak ładnie. No ale wygląda adwenczur :lol8:, trochę porysowany, trochę brudny...

michoo
07.04.2008, 11:51
Gregor jak byś szukał nowego uvexa to mam na sprzedaż

Południowiec
12.05.2009, 10:38
Kurde nie powiem, że nie myślałem o tym hełmie, ale chyba sobie go odpuszczę ... Jako amator chciałbym się zapytać weteranów jak się spisuje kask enduro z goglami w normalnym użytkowaniu (miasto, autostrada, itp)

majki
12.05.2009, 14:25
Jakby co to tu: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=105564&hl=uvex jest mój opis uvex vs airoh, jest też opinia wiecznego.;)

Południowiec
12.05.2009, 17:23
Dzięki Majki. Same mądrości i przynajmniej problem się rozwiązał.

Philu
12.05.2009, 22:21
A ja jestem z S4 bardzo zadowolony, uzywam z trzeci sezon, wygodny, jak dla mnie nie za glosny. Co prawda szybka parowala na swiatlach w miescie i w deszczu na dluzszej trasie. Tak wiec ostatnio, szybke wyjalem, zapodalem gogle scott 89xi (pasuja na styk) i na codzienna jazde jest git:)