PDA

View Full Version : odpalanie moto na zalaczonych swiatłach.


solo1972
31.07.2008, 10:50
mam takie pytanie do zorientowanych,czy można odpalać motor na załączonych światłach? ,ja zawsze tak robie ,często zapominam wyłączyć przed odpalaniem, czy nie wpływa to ujemnie na regler lub inne rzeczy ?

newrom
31.07.2008, 12:09
Można, ale ze względu na bardzo duży pobór prądu przez rozrusznik warto je wyłączać.
W nowych motocyklach jest przekaźnik który odcina prąd w reflektorach w momencie włączenia rozrusznika (do zrobienia w afri, ale że pali na dotyk to mi się nie chciało).

pozdr
newrom

solo1972
31.07.2008, 13:22
u mnie tez nie ma problemu z odpalaniem na włączonych światłach ,ale nie wiedziałem czy jakieś elementy okładu elektrycznego nie cierpią.

rambo
31.07.2008, 17:40
tez zapalam na swiatłach. staram sie ich nie wyłączac

Michal
01.08.2008, 09:12
Ja nigdy nie gasze swiatel, zawsze odpalam moto na wlaczonych, nic zlego sie nie dzieje. Robilem tak tez przy wszystkoch poprzednich moto.

R2D2
01.08.2008, 23:31
mam takie pytanie do zorientowanych,czy można odpalać motor na załączonych światłach? ,ja zawsze tak robie ,często zapominam wyłączyć przed odpalaniem, czy nie wpływa to ujemnie na regler lub inne rzeczy ?


nic sie zlego nie dzieje caly prad idzie z bateryjki i od niej zalezy ile czasu tak bedziesz odpalal.

Kotrrin
03.08.2008, 11:12
Tak Tak R2D2 ma rację. Z włączonymi światłami dostaje akku... moim zdaniem niepotrzebnie.

Vooytas
04.08.2008, 14:06
Ja też włączam a czasem nawet włanczam moto na zaświeconych, nic się złego nie dzieje. Jak zaczne pstrykać za każdym razem przełącznikiem to się pewnie rozleci....

ramires
04.08.2008, 16:21
A ja bede montowac przekaznik - zawsze to pare watuf prundu wiecej przy rozruchu a akku nie bedzie mi siadac tak szybko.

R2D2
04.08.2008, 23:46
Nie wiem co wy sie tak boicie tego obciazania swoich aku.
Aku jak aku , jak jest dobre to pochodzi ze 3 sezony , jak jest bardzo dobrej jakosci to moze z 5 i to jak garaz mamy grzany i ladujemy w zime.
Aku to nie majatek , wiadomo ze jak padnie gdzies daleko to jest lipa.
Najlepiej aku tak 2 x w roku rozladowac do napiecia 11V i od razu naladowac do pelna , akumulatory sie niszcza przez to ze w sprawnym motocyklu sa caly czas naladowane i rzadko kiedy dochodzi do rozladowania chociazby do 50%.
Zazwyczaj glebokie rozladowanie nastepuje po padnieciu reglera lub w zime.Po takim padzie gdzie aku jest rozladowane ponizej 11V akumulator dostaje po d..pie.
Aku lubi jak sie je rozladowuje i nie starajcie sie trzymac go na wieki w stanie naladowanym, chociaz z mojej praktyki wiem ze w motocyklu i tak sie nie doladuje do 100%.

Konkluzja moja jest taka aby dawac aku w d...pe a dluzej pozyje.

konrad1f
10.08.2008, 21:30
ja tez odpalam na światłach - niedawno wymieniałem aku więc jest pewne
piszecie o przekaźnikach itd
są oczywiście patenty, które dają namacalne efekty ale im więcej "patentów" tym większe prawdopodobieństwo jakiejś usterki

Mecia
11.08.2008, 19:48
Szalik Ty mi tu nie pitol i ściągnij tego Avatara. To mój sprzet!!! ( co widać na moim Avatarze) albo 200zł za prawa autorskie, Fotke tez ja robiłem!!!!

dj.1
12.08.2008, 05:53
w nowych motorach swiatlo jest na stale i jak chcecie je wylaczyc :oldman:

newrom
12.08.2008, 07:36
Ale w momencie naciśnięcia guzika 'start' samo się wyłącza :)

Pozdr
newrom

bigos
26.08.2008, 22:32
Ja w mojej babci odpalam najczęściej na światłach i niestety zapominam o aku. Opada mi szczęka, kiedy go przypadkiem wyciągam, a tam sucho, czego wcale nie odczuwam przy odpalaniu. Miałem tak dwa razy i teraz już częściej zaglądam w te zakamarki.

marcin77
11.08.2009, 12:58
szukałem i znalazłem! a ja mam coś takiego, że od pewnego czasu na światłach królowa nie chce gadać!!! nie zawsze tak się dzieje czasami pali a czasami cisza (kontrolki przygasają i nic). co to może być? gdy światła wyłączone pali idealnie jak małolat za szkołą

deptul
11.08.2009, 13:55
szukałem i znalazłem! a ja mam coś takiego, że od pewnego czasu na światłach królowa nie chce gadać!!! nie zawsze tak się dzieje czasami pali a czasami cisza (kontrolki przygasają i nic). co to może być? gdy światła wyłączone pali idealnie jak małolat za szkołą
Najpewniej akumulator daje Ci znak sygnał, że czas na zmianę.

SLAWEK BANDOSZ
07.06.2011, 12:48
koledzy ja przez takie zapalanie na światłach utknołem przy lotnisku towarowym pod Hamburgiem. w prawdzie nadmorski klimat wpłynął negatywnie na aku bo przyśniedziały mi "klemy głównie plus" i podczas zapalania odcieło mi całkowicie prąd. problem niemały był bo nie miałem kluczy:drif:. innym razem na skrzyżowaniu moto zgasło i po odpaleniu na światłach przekaźnik odcioł zasilanie. jednym słowem oszczędzaj światło:bow:.