PDA

View Full Version : skuter Piaggio 125 X8


Pils
24.02.2012, 00:18
Zostałem poproszony o opinie na temat Piaggio 125 X8 i... nie wiem nic. Może ma ktoś szerszą wiedzę w tym temacie?
konkretnie o ten model pytanie

http://www.auto.pl/gielda/motocykl_showone.php?z45_in=29&z45_in_1=29&kod=6kcb&zyr=9

Feel
24.02.2012, 01:21
po krótce
x8 to udany, komfortowy model gł.dla samego kierowcy, b.dobry silnikowo, z fajnym schowkiem łączącym się z tym pod siedzeniem-bagietka cała wchodzi, jest mniejszy od x9...

jeśli chodzi o ten egzemplarz:
-nie wiem czy to złudzenie koloru w ostrym słońcu (bo lekko metaliczne farby piaggio używa) ale nie spotkałem się z tym malowaniem nigdy (fakt jest granat - ale mniej żółty od tego, taki bardziej ciemny i stonowany,... bordo, czarny, srebrny i chyba błękitny i perłowy _z czarnymi klapkami jak tu bagażnika albo w kolorze nadwozia)
-na chromosrebrnych-plastikowych listwach bocznych widać albo refleks odbijającego się lakieru albo naniesiony jest miejscami kolor zamiast srebrnego-trudne są do zdobycia (a rysują ich boki) na uzywce te elementy a oryginały dość drogie (trzeba zadzwonić-dopytać-zobaczyć inne zdjęcia)...i ktoś nakleił literki PIAGGIO niczym z papierniczego
-w tym modelu najczęstszym skutkiem dzwonów jest popekane wypełnienie kolan (ma być porysowane przez buty a nie piękne nowe) szczególnie po bokach, mocowaniach i przy płozach nisko i problemy z dopasowaniem mechanizmu klapek po obu stronach kierownicy (prawa jest z korkiem i wlewem płynu a lewa schowkiem) a też klapki i mechanizmu otwierania wlewu paliwa
-błotnik pod dobrym kątem i w dobrej odległości od ramy
-na 2004 juz powinne być ślady zużycia na osłonce wydechu albo ktoś malował
-można zwrócić uwagę na stan szyby-jeśli nie jest piękna przezierno śliczna to źle bo przetarcie tego elementu (z fajnego plastiku) byle bawełną robi lekki mat (nie można ocenić z fot) ale z nią zazwyczaj nic się nie dzieje
-na ciężarkach-końcówkach kiery ciężko dostrzec lekki ślizg, czasem po plastikach pod spodem przy stopach pasażera i płozy przy stopach pasażera
-przebieg może być adekwatny
-mało jest krajowych modeli (gł. francja-sprowadzane), może autor miał na myśli że zarejestrowany
-lusterka można kupić za grosze nawet nowe (ich bok rysuje sie o byle ściany etc) więc nie patrzmy na nie
...może jeszcze mi sie coś przypomni ale chyba lepszy byłby taki z widocznym przebiegiem i lekką parkingówką (bez oznak delikatnych strzelonych plastików przy kolanach)

Pils
25.02.2012, 12:51
feel dziękuję za krytyczne spojrzenie. Powiem, że nie zwróciłem na to wszystko uwagi. Thx

fabrizio13
27.02.2012, 09:38
Moim zdanie to za mała jednostka na taki duże gabaryty miałem już kilka taki sprzętów i najlepiej ze by była o duże pojemności. Ogólnie Piaggio to dobra Firma i części są łatwo dostępne, przeciwieństwo do Aprilia gdzie dostęp do nowy części ogranicza się cudem. nawet jak by było po dzwona najważniejsze ze jest ze by robił go solidne fachowiec ale tylko wizyta na mięsu może ci w tym przypadku pomóc. Jedno wiem na pewno, jak by było mocno po dzwona to naprawa jest nieopłacalna, szlifę tu i tam to każde sprzęt to ma, jak byłe naprawiane to lepiej dla kupującego. ;)