PDA

View Full Version : Kask dla plecaczka (tani) - ls2, naxa, hjc a może coś innego?


piotreklodz
16.02.2012, 10:38
Mam taki problemik.
Szukam kasku dla plecaczka.
Myślę raczej nad czymś tańszym na ten sezon bo nie wiem jak się potoczy "kariera motocyklowa" mojego plecaczka, poza tym to ma być prezent, a na markowy kask zwyczajnie mnie teraz nie stać:mur:

Najbardziej zastanawiam się nad ls2 - opinie w necie nie najgorsze i naxa,
Ls2 wydaje mi się solidniejszy, naxa zaczęła mi się rozpadać w rekach kiedy ją przymierzałem - dobre mam wrażenie?
Może ktoś ma doświadczenie z tymi tanimi kaskami?

Pod rozwagę biorę jeszcze Hjc (mam), Nolan, Agv (z tych najtańszych), Nitro, Thh (tych dwóch ostatnich zupełnie nie znam)

Proszę doradźcie.

Kask ma być integralny, prosty, w małym rozmiarze (ok. 53-54cm) chyba xs.
Może ktoś ma coś takiego do sprzedania?

Borewicz
16.02.2012, 11:00
Tez używam dla placaczka LS2, jest ok, dobry stosunek cena-jakość. Trochę paruje i szybka ciężko się otwiera, poza tym nic złego się z nim nie dzieje od 2 sezonów.
No i fajne malowania mają, więc coś ładnego można wybrać, a wiadomo, że dla babeczki to musi być ładne ;)

jorge
16.02.2012, 11:11
Tanie mięso to ... Kup pewną używkę markową - moja rada.

qbapuch
16.02.2012, 11:15
Mój plecaczek jeździ w Airohu podobnym do tego:
http://allegro.pl/airoh-speed-fire-rise-16-l-nowy-wyprzedaz-i2106174865.html
Jeździ ze mną jak i na swoim skuterze Aprilia Scarabeo.
Jest bardzo zadowolona.
Waży to niewiele bo chyba 1350g a cena wydaje się być rozsądna.

Ronin
16.02.2012, 11:21
Przed podjęciem decyzji możesz pogooglać tutaj:

http://sharp.direct.gov.uk/

piotreklodz
16.02.2012, 11:39
No i fajne malowania mają, więc coś ładnego można wybrać, a wiadomo, że dla babeczki to musi być ładne ;)

I o to się głównie temat rozbija :D
A jak widać w naxie i ls2 wiedzą jak trafić do plecaczków bo wybór jest przeogromny.

Tanie mięso to ... Kup pewną używkę markową - moja rada.

Tak by było najlepiej tylko nie łatwo znaleźć pewną i w takim rozmiarze.

Airoch fajny, sam bym chętnie łyknął s-4 dla siebie tylko już parę razy słyszałem że Airochy szybko się "wyrabiają" na głowie i bardzo szybko niszczą. Poza tym jak przymierzałem to szyba bardzo szybko parowała.

Natknąłem się jeszcze na Uvexa hero - co by nie mówić, w białym malowaniu jest uroczy :D

lukasz_vip
16.02.2012, 11:40
Szukaj po allegro albo forach. Ja w tamtym tygodniu kupiłem używanego AGV LONGWAY za 130zł w stanie idealnym.

czosnek
16.02.2012, 13:59
Ja kupiłem dla plecaczka AGV K-3 i muszę powiedzieć, że pomimo ceny jest naprawdę porządny jakościowo. LS2 natomiast okazał się niewygodny.
28824

Olek
16.02.2012, 14:29
allegro :)

mlody
16.02.2012, 22:05
ja miał bym kask tyle że nie integralny mam nolana classic N-com N42 o rozmiarze xs kas był kupiony nowy był używany dosłownie kilka razy rodzina się powiększyła i tak zakączyła się moja jazda z plecakiem

piotreklodz
16.02.2012, 22:28
Wg. mnie na moto tylko integralny, ewentualnie szczękowiec ale to już masa i cena.

Otwarty mam tylko do auta :D