PDA

View Full Version : LS2 co sądzicie?


buli
20.12.2011, 08:38
Witam
Zastanawiam się zakupem kasku LS2 MX442 wersji niby na dakar 2011 cena jest dość atrakcyjna. Widziałem wykonanie innych modeli jestem mile zaskoczony.
Co powiecie na ten temat?

szynszyll
20.12.2011, 10:15
trzeba by to wziasc do reki i poogladac. firma jak firma:

http://www.ls2helmets.es/

strone maja ;) to plus ;) nie sadze by bylo to znacznie lepsze czy gorsze od wszelkiego rodzaju kaskow naxa, nitro, probiker itd. pierwsza liga to to nie jest - chcesz kask otwarty czy z szyba?

emilxtz
20.12.2011, 11:08
Mam taki z otwierana szczeką ls2 i powiem tak, drugi raz nie kupie bo niewygodny, paruje szyba okrutnie, rozmiary dziwne mam L a kobita ma M i obydwa sa takie same. Kup cos innego, nie wiem co cie mile zaskoczyło w wykonaniu, tylko cena jest okey.

motormaniak
20.12.2011, 12:14
Malowanie zajebiste!!!! Brakuje w nim tylko wentylacji - otworów pod daszkiem w skorupie i wylotów z tyłu. Ja w swoim podobnym kasku powierciłem je sam wiertłem 14mm i porobiłem rowki w styropianie.
Ja parę miesięcy temu porównywałem kaski enduro z szybą LS2, naxa, itp. Kupiłem Uveksa enduro z Luisa, ale drugim razem zaryzykował bym Naxę bo fajnie wykonana a co do uveksa mam ciągle mieszane odczucia. Kupiłem go żeby w takie chłodne dni jak dzisiaj jeżzić w nim zamiast w kasku z goglami, a okazuje się że szyba paruje gorzej niż we wszystkich kaskach jakie mam/miałem, pin locka nie mogę dobrać ze względu na kształt szyby i parę innych...

krynek
20.12.2011, 15:36
Doświadczenie mam żadne ale po kilku miesiącach NAXY która była zajeb...e głośna i parowała niczym parowóz dodatkowo ichniejsza L-ka cisnęła mnie w dyńkę że uszy odpadały (miała się ułożyć...), przez przypadek przymierzyłem też L-kę LS2 z szybką i o wiele lepiej; nie wiele myśląc kupiłem i po tygodniu pojechałem się przejechać ze względu na pogodę zrobiłem z 10mil raptem i na początku się oglądałem czy się mi coś do tłumika nie przyczepiło :) - prawie nie słyszałem mojego trampka.
Pewnie są lepsze ale jak na tę chwilę mając porównanie tylko z NAXĄ uważam że wszystkie parametry (hałas, parowanie i wygoda) in plus .
pozdr

motormaniak
20.12.2011, 15:58
Naxa ma 2 modele z szybą. Stary w różnych kolorach i dostępny od 2011 nowy model wyłącznie w kolorze czarnym i camo. Jak je oglądałem to te dwa kaski dzieli przepaść, pomimo różnicy w cenie 60 zł..

kuras
20.12.2011, 16:10
znajomy przymierzal (pare sztuk) tego enduro z szybka niepamietam jaki model wszystkie mialy takie znieksztalcenie obrazu na srodku szyby trzeba odkleic folie i obkrecac glowe i zwrocic uwage,wtedy mialy to wszystkie w sklepie,MOZE tylko przypadek ? ZE WSZYSTKIE TAK MIALY.

szwedzkikucharz
20.12.2011, 17:52
Brakuje w nim tylko wentylacji - otworów pod daszkiem w skorupie i wylotów z tyłu. Ja w swoim podobnym kasku powierciłem je sam wiertłem 14mm i porobiłem rowki w styropianie.


Ło matko, Maniaku - a nie osłabiło to całej i tak pewnie niezbyt wyrafinowanej konstrukcji? :dizzy:

motormaniak
20.12.2011, 21:01
Ło matko, Maniaku - a nie osłabiło to całej i tak pewnie niezbyt wyrafinowanej konstrukcji?
oczywiście zostało to profesjonalnie przeliczone a prototypy przetestowane..:)

majo
20.12.2011, 22:45
Maniak cieszy mnie Twoja asertywność.

Rack
21.12.2011, 16:06
Kilka dni temu zamówiłem model crossowy kasku ls2 (bez szyby) także jak dojedzie zdam relacje ! ;)

buli
25.12.2011, 12:45
mam już posiadaniu ten kask
http://www.youtube.com/watch?v=gzeMW9oer_Q

wersji Dakar Poland 2011 ;)

jeżeli chodzi o wykonanie jest mega za ta cene ! wyściółka jest miluśka w dotyku oraz dla głowy, dobre wentylacje głowy zdejmowana wyściółka, nosek jest fajnie zrobiony na pustynie który nie przepuści piasku,regulacja daszku, rewelka jak dla mnie

Będę jutro jeździł exc po lesie to powiem jakie wrażenie podczas jazdy ;)

Są dostępne dwa rodzaje ja kupiłem ten droższy za 310zł po promocji jest to wersja fireblade

Rack
27.12.2011, 20:17
Ja kupiłem najtańszą wersje z malowaniem za 190zł na allegro. Jestem b zadowolony póki co, wszysto wykonane bardzo solidnie nie to co w chińskich kaskach, wypinane wnętrze pomimo tak niskiej ceny kasku ;) Miałem wczesniej kask za duzo ponad 200zł i nie dorównywał temu :) także jeśli chodzi o crossowe to polecam

lulejkos
28.12.2011, 22:30
Buli jak tam pierwsze doznania z nowym kaskiem bo też mam zamiar takiego kupić

buli
11.03.2012, 09:27
kask bardzo fajnie wykończony, i wygodny trawne maja rozmiary, porównując z nolanem enduro LS2 mnie położyło na kolana, jak bym miał kupować kupił bym jeszcze raz, ja kupiłem w gmoto.pl jak by nie było na stronce musisz dzwonić

ArturS
11.03.2012, 10:08
Cały czas czekam na jakieś inne malowanie, ale już obmacałem - jakość powala (jak na tą cenę). W porównaniu z tańszym MX433 wydaje się być pół kilo lżejszy. No i 433 gorzej wykonany.

maryjan
11.03.2012, 10:15
Buli a Gmoto to nie czasem Twój sklep? Jeżeli tak to nie ładnie, nie ładnie ;P

Lucky Luke
11.03.2012, 23:04
macałem ten kask ls2 u znajomego i powiem że strasznie lipny, sam bym tego nie kupił, np. do uvexa enduro się nie umywa, ale za to jest tani. Nie polecam.

spider2you
13.09.2012, 08:49
Miałem przez chwilę LS2 Batten z szybą.
Mama małe doświadczenie w kaskach, ale napiszę kilka swoich uwag.
Przed zakupem tego modelu przymierzałem kilka kasków, ale 2 lata temu do 500 zł nie było na rynku prawie żadnych tego typu modeli. Uvex-y chodziły po 800-900 zł, więc szukałem wersji budżetowej.
Airoh był chyba robiony na miarę dzieci lub chińskich główek, bo XXL nie mogłem wcisnąć na łeb i jak zadarłem w końcu, to mało mi czaszka nie eksplodowała, a większych nie robią.
Chciałem wersję enduro z szybą, bom okularnik.
Powiem, że cena mnie przekonała i kupiłem z netu bez mierzenia (w Rzeszowie nie było gdzie przymierzyć).
Zamówiłem XXL i..... pasowała dużo lepiej niż Airoh, choć bez kominiarki nie mogłem się przyzwyczaić. Może to kwestia wprawy w zakładaniu i ułożeniu wyściółki, ale uszy mi urywało.

Zalety:
- Cena
- Wygląd, fajne malowanie w wersji pomarańczowej
- Szyba - dla okularnika bardzo przydatna
- Wyściółka - fajna
- W mieście można do 60 -tki śmigać z podniesioną szybą.
Wady:
- Lekkie parowanie szybki przy niskich temperaturach
- Waga - mógłby być lżejszy, bo powyżej 80 km/h terepie głową. Chyba to jest jednak przypadłość wszystkich tego typu modeli, ale ja się nie znam :)
- Na trasę bez daszku
- Brak blendy, ale wtedy nie było chyba w ogóle kasków typu enduro z blendą.
- Głośny - jak wszystkie

Ogólne wrażenia w kwestiach estetycznych bardzo pozytywne, wygląda lansersko i kozacko :D:D
Pewno teraz wybiorę wersję z blendą, ale ten kask jest jak za tą kasę bardzo fajny.

rubin
13.09.2012, 16:19
A ja smigalem w ls2 opcja,off bez szyby, od kwietnia 2011,caly rok.kupilem fly'a posmigalem i sprzedalem...fly ...wrocilem do ls2
Teraz chce tego z szyba.


Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Hein
24.09.2012, 11:44
A ja polecam http://www.hein-gericke.de/helme/takai-tx-10-crosshelm-weiss-schwarz.html
Sam w nim latam i jest ok

Kobra
02.05.2013, 15:43
http://m.youtube.com/#/watch?v=mjBOAKSRpO4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DmjBOAKSRpO4. Szukalem w polskiej dystrybucji ale jakos lipa. Ciekawi mnie cena tego modelu, wpadl mi w oko. Czy to nowy model czy odkopalem stary film?

ArturS
02.05.2013, 19:02
W PL niedostępny. Z dualowych LS2 dostępne są jedynie MX433

Kobra
02.05.2013, 20:48
Szkoda :( A tak mi się spodobał. Są na " ebaju" ale trza mierzyć. Szukam dalej duala.

ArturS
02.05.2013, 21:03
Wstąp do jakiegoś sklepu, w którym mają inne modele LS2. Z tego co wyczaiłem, jak jeden pasuje XL, to reszta również.

Kobra
03.05.2013, 05:27
Obecnie mam LS2 otwieraną szczęke i rozmiar L. Jak mierzyłem duala LS2 to zapomnij o L, XL miałem spasowane. Czyli jedna firma a przy różnych typach kasków jest różnica.

Sasza
03.05.2013, 07:34
Obecnie mam LS2 otwieraną szczęke i rozmiar L. Jak mierzyłem duala LS2 to zapomnij o L, XL miałem spasowane. Czyli jedna firma a przy różnych typach kasków jest różnica.


A co możesz powiedzieć o tym, który masz teraz? Też mam zamiar kupić
szczękowca i nie wiem jaki wybrać w tym przedziale kasowym.:confused:
pozdro

Kobra
03.05.2013, 08:31
Mam już trzeci sezon, największa wada to wentylacja. Czarny kask w słońcu bez wentylacji to porażka.Tył głowy wentylowany, ale czoło mam zawsze w cieplejsze dni spocone. Głośny jak wiekszość szczęk. Miałem okazje porównać do Givi za ok tysiaka, to LS2 twardy w środku. Moje zdanie-warty swojej ceny, masz możliwość to dozbieraj.Kolega posiada taki sam i podziela moje zdanie.