PDA

View Full Version : dziwny problem z tripem..


dery
18.07.2008, 18:01
hej!
jade sobie normalnie, deszcz kropi, patrze na tripmaster a tu takie cos:

607

608



rozumiecie? wyswietla wszystkie 888 88:88 zamiast tylko tego co ma wyswietlac.

ktos ma jakis pomysl co to sie moglo stac, czy trzeba czekac na R2D2?

pozdroowka!
/dery/

Kazmir
18.07.2008, 20:39
Próbowałbym to rozebrać i wysuszyć Sprawdź zasilanie kostki może są utlenione??

dery
18.07.2008, 21:29
wiesz co, on nigdy nie byl naprawde mokry. tzn jezdzilem w spore ulewy, ale jak sie szybko jedzie to trip jest suchy.
tak tylko napisalem, zeby bylo wiadomo ze wilgotno bylo. po weekendzie go rozbiore, ale moze to cos oczywistego?

R2D2
18.07.2008, 22:22
prawdopodobnie sypie sie zasilanie , predzej czy pozniej dopadnie to wszystkie tripy.
Mozliwe jest tez ze dostala sie woda . nie myles moto jakimis myjkami cisnieniowymi ?

dery
18.07.2008, 23:06
zadnego mycia, nic z tych rzeczy.
wlasnie o zasilaniu myslalem, bo podobnie sie dzieje z zegarkami jak bateria siada.
ostatnio na topie jest rozwazanie nad reglerami co spalaja afryczki, moze to ma jakis zwiazek?
chyba zaczne wozic gasnice..

rambo
19.07.2008, 04:32
a jak by na dzień dwa odpiac zasilanie..? spoko masz przebieg ;)

R2D2
20.07.2008, 17:25
zadnego mycia, nic z tych rzeczy.
wlasnie o zasilaniu myslalem, bo podobnie sie dzieje z zegarkami jak bateria siada.
ostatnio na topie jest rozwazanie nad reglerami co spalaja afryczki, moze to ma jakis zwiazek?
chyba zaczne wozic gasnice..

Majac na mysli zasilanie , myslalem o zasilaczu wewnetrznym tripa.
Sa tam kondensatory ktore po jakims czasie padaja , jedne wczesniej drugie pozniej.

dery
20.07.2008, 23:38
uff, mialem ciezki weekend, jutro sproboje cos ogarnac w temacie tripa.

zasilanie wewnetrzne, kondensatory.. to nie moja bajka :vis:

znaczy ze jak wyjme tripa z afri i zaniose do pokoju a nastepnego dnia podlacze to on bedzie mial jakies zasilanie wewnetrzne ciagle z kondensatorow? hmm..

spoko masz przebieg ;)

a przebieg PODWOILEM w ciagu ostatnich 3 miesiecy :drif:

mateo
21.07.2008, 22:10
Ja miałem podobne objawy gdy padł regler i nie było ładowania - po naprawie wróciło do normy

dery
21.07.2008, 23:42
Ja miałem podobne objawy gdy padł regler i nie było ładowania - po naprawie wróciło do normy

no chlopie, tos mnie nastraszyl. :cold:

dzis rozkrecilem tripa. wyglada chyba tak, jak powinien wygladac. nic niepokojacego nie zauwazylem, zero kurzu wlasciwie, minimalny bialy nalot gdzieniegdzie.

te kondesatory to takie dwa walce? po czym poznac czy cos z nimi nie tak?

R2D2
22.07.2008, 19:10
no chlopie, tos mnie nastraszyl. :cold:

dzis rozkrecilem tripa. wyglada chyba tak, jak powinien wygladac. nic niepokojacego nie zauwazylem, zero kurzu wlasciwie, minimalny bialy nalot gdzieniegdzie.

te kondesatory to takie dwa walce? po czym poznac czy cos z nimi nie tak?


takie aluminiowe beczulki , przy styku obudowy i plytki bedzie korozja.
Najczesciej bialy nalot.

dery
22.07.2008, 19:30
takie aluminiowe beczulki , przy styku obudowy i plytki bedzie korozja.
Najczesciej bialy nalot.

tak myslalem ze to te beczulki. na moje oko wygladaja ok.

taki bialy nalot znalazlem w roznych miejscach. ale czy to jest cos zlego?
jesli tak, to co z tym zrobic?

Kazmir
22.07.2008, 22:35
Zobacz te "beczułki" czy ich denka od góry nie są spuchnięte taki spuchlak z reguły jest do wymiany. Myślę że wazeliną techniczną lub kosmetyczną lekko przetrzyj płytkę to powinno wystarczyć.

dery
24.07.2008, 21:30
no dobra, podlaczylem tripa do afri kumpla i jest to samo. znaczy reszta afri w porzadku - trip zwalony.

'beczulki' wygladaja OK. chyba bede musial sie przyzwyczaic i czekac az calkiem padnie - a wtedy przeloze licznik z roweru.

no chyba ze cos jeszcze poradzicie?

Kazmir
24.07.2008, 22:12
Pozostaje tylko - schemat w rękę miernik i do boju, albo człowieka elektronika co zna takie zabawki. Jest też najprostsza rada postaraj się o inny dobry egzemplarz.

cichylublin
28.07.2008, 11:13
Pogadaj z R2D2, naprawił mojego tripmastera za 35 zł + koszty wysyłki (uwierz mi zna się na tym)tak myslalem ze to te beczulki. na moje oko wygladaja ok.

taki bialy nalot znalazlem w roznych miejscach. ale czy to jest cos zlego?
jesli tak, to co z tym zrobic?

$iwy
21.08.2008, 07:25
i ja mam problem z moim tripem :/
działał sobie normalnie aż pewnego dnia w zimie gdy odpaliłem motor żeby sobie pochodził.W tedy trip umarł podświetla się ale nic nie wyświetla.Rozkręciłem go ostatnio,dałem do znajomego elektryka i nic nie wymyślił.Później tak sprawdzałem i jak jadę delikatnie palcem po płytce to wyświetla mi napisy ale nie wszystkie.Zależy gdzie mam palucha.Jakiś pomysł?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

ramires
21.08.2008, 09:36
gumki przewodzące pomiędzy elektroniką a LCD stwardniały i być może się odkształciły, koszt 10-20 zeta, lub preparatem do czyszczenia elektroniki to zrobisz. Dostac tez mozesz takie cuda w sklepach z elektroniką do telefonów komórkowych.

hero
21.08.2008, 18:40
A może widział ktoś gdzie gumki na przyciski do tripa?
P.S.
Co do tych kondensatorów to ja kolesiowi wymieniałem (moje są ok). Kupiłem odpowiedniki w sklepie elektronicznym za kilka złotych. Nie pamiętam o jakich były parametrach ale jest na nich napisane. Potem jak przylutowałem posprawdzałem czy nie ma zimnych lutów (nie do końca stykających ) wszystko umyłem płynem do mycia i odkwaszania elektroniki a na dodatek zalakierowałem by lepiej sie czuć i dowartościować. Zamontowałem by tego było mało diody (ku jego radości i na życzenie) koloru niebieskiego - discopolo jakich mało. Przed zamontowaniem wymieniłem uszczelniacz na wejściu kabla (oring od markera paintballowego).

dery
28.08.2008, 00:30
najprostsza rada postaraj się o inny dobry egzemplarz

no i wlasnie. zagadka mojego tripa nie zostanie chyba juz nigdy rozwiazana.
jako ze moto bylo na gwarancji :umowa:

dostalem zupelnie nowke nie smigana, dziewiczego tripa od pana Hądy :brawo:

nie chcecie wiedziec ile kosztuje taki egzemplarz. mozna sobie za niego auto kupic. niestety, nie bylo mozliwosci zamiany na gotowke :mur::mur::mur:

zreszta, kto by tam autem jezdzil. a tak, to mam przynajmniej kontrolke paliwa dla snobow :haha2:

dzieki za rady. gwarancja konczy sie we wrzesniu..

Kazmir
28.08.2008, 21:01
Z ciekawości to ile?

dery
29.08.2008, 16:41
Z ciekawości to ile?


550 funtow. dzisiejszy kurs to 4.15

:eek:

Kazmir
29.08.2008, 20:42
Prawie 2300 zeta :dizzy: za kawałek licznika rowerowego super:mur:

tomasz_1006
08.09.2008, 17:43
czesc czytalem twoje posty z tripem,ja wczoraj odzyskalem skradziona AT i problem mam ten sam.
Jak znajdziesz wade lub cos co mozna z tym fantem zrobic to opisz na forum.
Kiedy sie wezme za swoja i zaczne poprawiac usterki z kradzierzy to rozna rady powinny sie przydac

Artuditu
08.09.2008, 21:40
Mój z kolei się dziś zawiesił.
Clock działa a trip 1 już nie działa. na zegarze czas odmierza natomiast kilometry się nie nabijają. i nie reaguje na zaden przycisk. Czyżby to przez dzisiejsze deszcze?:Sarcastic: zawiesił się skubaniec

dwa dni pozniej:

raz dziala raz nie dziala. wie ktoś co to moze byc? przyciski wciaz martwe

tomasz_1006
11.09.2008, 19:54
moge powiedziec tylko to co sam wyczytalem i mi pomoglo,a wiec odlacz kostke od tripa na chwile i o tym powinno byc ok ( u mnie sie sprawdzilo a wogule nie dzialal swiecily sie same 8)

Artuditu
20.09.2008, 03:56
odpiąłem kostke na jakies 5 min. podlaczylem ponownie. brawo. wszystkie przyciski reaguja poprawnie. licznik sie wyzerował. wskazuje 0.00. przejechalem 100m wskazuje 0.00. przejechalem kolejne 90km wskazuje 4.3km. raz dziala raz nie dziala z czego wiekszosc to drugie. kurde, o co moze chodzic??? ktos sie nim zaopiekuje? nie wiem jak to ugryzc...:vis:

ramires
20.09.2008, 09:45
Twój imiennik jest nadwornym elektronicznym guru u nas :)
chodzi o R2D2 oczywiscie

rubin
27.05.2009, 22:40
Mój z kolei się dziś zawiesił.
Clock działa a trip 1 już nie działa. na zegarze czas odmierza natomiast kilometry się nie nabijają. i nie reaguje na zaden przycisk. Czyżby to przez dzisiejsze deszcze?:Sarcastic: zawiesił się skubaniec

dwa dni pozniej:

raz dziala raz nie dziala. wie ktoś co to moze byc? przyciski wciaz martwe

Ja miałem taką sytuację, że zostawiłem Afri na majowym słońcu ... i zaczął wyświetlać " -888 8:88 " Po włączeniu i wyłączeniu stacyjki dalej to samo.
Zgodnie z zaleceniami forumowiczów wyłączyłem zasilanie tripmastera [odłączyłem klemę "+" w aku]. Po chwili [10 min] podłączyłem ponownie.
I tripmaster ożył :)

Jednym słowem żadnego deszczu tylko wyższa temperatura to spowodowała. Może kondensatory się przeładowały, albo jakiś podzespół w elektronice i tripmaster się zawiesił - nie wiem.
Ważne, że reset pomógł w moim przypadku.

R2D2
27.05.2009, 23:28
odpiąłem kostke na jakies 5 min. podlaczylem ponownie. brawo. wszystkie przyciski reaguja poprawnie. licznik sie wyzerował. wskazuje 0.00. przejechalem 100m wskazuje 0.00. przejechalem kolejne 90km wskazuje 4.3km. raz dziala raz nie dziala z czego wiekszosc to drugie. kurde, o co moze chodzic??? ktos sie nim zaopiekuje? nie wiem jak to ugryzc...:vis:


problem jest zdiagnozowany , mogę naprawić .
Jak coś to pisz na PW.

$iwy
05.08.2009, 19:31
Koledzy i ja dalej mam problem z moim tripem.
Myślałem że stary trip padł bo tylko się podświetlał... stało się to nagle.Działał i pewnego dnia przestał.Kilka dni temu kupiłem nowego tripa (używanego oczywiście ;) ) Dziś przyszła paczka podłączam i dalej to samo.Jakieś pomysły?
Znajomy który naprawia motory mówił żebym sprawdził bezpieczniki?? tylko czy są do tego jakieś i gdzie?
Mówi że być może nie ma jakiegoś + na tripa??

Z góry dzięki za pomoc.

Kazmir
05.08.2009, 20:43
Na schemacie wygląda tak, że jest bezpiecznik 5A (poza puszką główną) gdzieś w pobliżu kostki przyłączeniowej.
Jeśli jest zasilanie, może być uszkodzony Trip sensor który steruje Digital trip meter'em
Powodzenia....

$iwy
05.08.2009, 22:34
Byłem już u kumpla i wygląda na to że zasilanie jest.
A tak po Polsku mówiąc Kazmir ten trip sensor to jest przy motorku czy w tym całym tripie?
Bo jeśli w tripie to muszę go odesłać bo trochę kosztował ;/

sorki ale jestem w tym temacie noga ;/

Misza
05.08.2009, 22:43
Trip sensor jest bodajże w prędkościomierzu.

Kazmir
05.08.2009, 22:58
Misza dobrze gada

$iwy
06.08.2009, 06:55
Czyli teraz wymiana licznika??

Ma ktoś po taniości licznik??

Bo nie chciałbym utopić kolejnej kwoty ;/

Misza
06.08.2009, 09:04
Mam licznik z trip sensorem, same flaki. Przebieg 87 tys jeśli ci to nie przeszkadza :D

Kazmir
06.08.2009, 11:35
Czyli teraz wymiana licznika??

Ma ktoś po taniości licznik??

Bo nie chciałbym utopić kolejnej kwoty ;/

Upewnij się zanim dokonasz zakupu, czy masz zasilanie, masę??
Czy trip jest martwy po włączeniu czy coś wyświetla?

$iwy
06.08.2009, 17:04
A macie może rozpiskę tej kostki od tripa gdzie ma być dokładnie + a gdzie -

Podłączam tripa i nic kompletnie nie wyświetla.Jak włączę światła to tylko się podświetla.Ze starym miałem tak.Kupiłem inny który miał działać i dalej to samo.

Jak coś to ile chcesz za ten licznik??
Pozdrawiam

Misza
06.08.2009, 17:24
Z trip Sensora wychodzi wtyczka, chyba 3 przewody. Znajdziesz ją na zegarach u góry. Sprawdź jej działanie :) Czy jest jakiś prąd, ciągłość kabelków pomiędzy kostką sensora a trip meterem :). Jak chcesz mogę ci przysłać tego zegara, sprawdzisz se co i jak. Jeśli Trip zacznie funkać, zostawisz go sobie i wtedy przelejesz kaske. Jak dalej nie będzie... to odeślesz i tyle. Pieniądze 50zł plus przesyłka. pozdro

$iwy
06.08.2009, 20:07
Wieczorem spróbuję zobaczyć te przewody...

Marco Polo
07.08.2009, 14:18
Jeśli można dołożyć swoje 5 groszy. Miałem taki przypadek przy swoim sprzęcie. Świeciły wszystkie kreseczki tzn. było 8888 8888. Okazało się, że pod (no właśnie pod którą -lewą czy prawą???) jedną z pokryw ( chyba lewą bo tam jest regler) jeden z kabelków był przetarty i zwierał do masy. Po zaizolowaniu trip zadziałał. Nie pamiętam dokładnie z której strony bo tak naprawdę robiłem całą instalację tzn. kapitalny remont i już nie jestem w stanie odtworzyć sobie w pamięci. Jak wrócę do domku mogę zerknąć jaki to kabelek.

$iwy
07.08.2009, 22:48
Dziś zaatakowałem znajomego który również ma Afri i podłączyłem mojego tripa pod Jego gniazdo i też nie działa więc w poniedziałek odsyłam gościowi tripa i szukam kolejnego tym razem sprawnego.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Rajtek
14.12.2013, 23:18
Odgrzebię temat.
Mój tripmaster nie działa jak jest zimno i wilgotno. Jak silnik mocno zagrzeje to wówczas zaskakuje. Zasilanie jest, bo żarówka świeci, ale cyferek brak - nic nie wyświetla.
Ktoś pomoże w temacie, mogę oddać do naprawy, tylko komu?
Z góry dzięki za pomoc.

michoo
14.12.2013, 23:25
Jest taki jeden :))

Rajtek
14.12.2013, 23:31
Jest taki jeden :))
Nie znam :)

michoo
15.12.2013, 00:05
http://www.africatwin.pl/member.php?u=40

Rajtek
15.12.2013, 09:45
http://www.africatwin.pl/member.php?u=40
Pisałem już, nie odpowiada.

michoo
15.12.2013, 13:24
Wysłałem ci na pirva nr telefonu pod jakim ja się z nim kontaktowałem. Spróbuj.

Dzieju
15.12.2013, 23:20
Pisałem już, nie odpowiada.
Może Han Solo zabrał go Sokołem na małą rundkę po galaktyce ;)

Rajtek
16.12.2013, 00:47
Może Han Solo zabrał go Sokołem na małą rundkę po galaktyce ;)
Mam nr tel. więc sprowadzę go na ziemię ;)

R2D2
18.12.2013, 21:01
Zarobiony jestem , w razie czego dzwońcie , telefon do mnie jest na afrimapie miasto Olsztyn lub koledzy dadzą nr na priv.
Niestety admini skasowali jakiś czas temu moje ogłoszenie i się trochę obraziłem :D

Franz
19.12.2013, 06:59
Niektórzy admini jak straż miejska.Nadgorliwi :vis:

Adagiio
19.12.2013, 08:04
Nikt z nas nie skasował Twojego ogłoszenia . Jeśli macie coś do powiedzenia to zróbcie to w jasny sposób bo w przeciwnym razie powstają niedomówienia . Czekam na wyjaśnienie .
Zdrowia .

R2D2
19.12.2013, 21:29
Skasowanie nastąpiło jakieś 1,5 roku temu , nie obwiniam nikogo personalnie.

Adagiio
20.12.2013, 07:43
Nic nikomu nie kasujemy oprócz reklam i ogłoszeń jednopostowców , dlatego wydawało się to dziwne . Jeśli chcesz zamieścić ponownie ogłoszenie to nie ma żadnych przeciwwskazań .
Zdrowia .