PDA

View Full Version : Stelaże rejli


szymon25
22.11.2011, 10:26
Siema. Szukam stelazy pod kufry do 4-ki na normalny wydech. Najgorsze jest to ze nie moge ich nigdzie znaleźć. To sobie mysle tak. Mam kolezke co spawa zawodowo i jest łostry macher. Spytam czy nie zrobi mi takich. I spytalem. Pokazałem na zdjeciu a On na to ze spoko, że ma na firmie rury rozmaite i plaskownik i gietarki i spawarki roznej masci. I tu sie pojawia pytanie. Jakie rury i jakie plaskowniki sa potrzebne do wyspawarkowania stelazy pod kufry? Aaaa, te stelaze beda mialy spelniac zadanie stelazy... nie tylko jako "tylne gmole" :)

Borewicz
22.11.2011, 10:28
Myślę, że rurka 20-22 cienkościenna będzie ok.

majki
22.11.2011, 10:31
Tu poczytaj, powinno rozjaśnić trochę: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7421

szymon25
22.11.2011, 11:38
Tu poczytaj, powinno rozjaśnić trochę: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7421

zacna rozprawa... ale to nie ja mam wyspawac te stelaze tylko moj kolezka który zasady laczenia metali zna od dawna. W sumie to ja średnio postawilem pytanie. No to sie poprawie. Potrzebuje po prostu rzut takiego czegos lub wzor jak je zrobic.. A najprosciej, łopatologicznie... Zima idzie i czy nie znalazl by sie chetny na porzyczenie w zamian za korzysc alkocholowa stelazy na wzór?

Borewicz
22.11.2011, 14:11
Jak sobie do mnie przyjedziesz, odkręcisz go i potem zamocujesz to zapraszam na priv
Stelaż mam by Hiszpan.

pałeł
22.11.2011, 19:25
jesli jedna sztuka to wzór ci nie potrzebny robisz tylko pod swoje kufry i zadnych cudów nie ma jesli zas pod handel to co innego ale wtedy wiesz znak dolara zobowiazuje

szymon25
23.11.2011, 08:03
Pałeł gdzie ja tam do handlu sie nadaje :) dla siebie mi potrzebny. Mam prostu kumpla co sie zajmuje zawodowo spawaniem. Ale Jemu potrzebny wzór bo nigdy takiego czegos nie robił a nawet nie widzial... co tam stelaże... On nawet Afryki z bliska nigdy nie widział... :)

Marcin-BB
26.11.2011, 20:19
Pałeł gdzie ja tam do handlu sie nadaje :) dla siebie mi potrzebny. Mam prostu kumpla co sie zajmuje zawodowo spawaniem. Ale Jemu potrzebny wzór bo nigdy takiego czegos nie robił a nawet nie widzial... co tam stelaże... On nawet Afryki z bliska nigdy nie widział... :)
Ne obraź się Szymonie, ale ja bym sobie darował taką rzeźbę:( Skoro chłop umie tylko spawać a nigdy nie widział stelaży -no ba, motocykla z bliska to chyba prościej będzie coś kupić. No i taniej. Używane stelaże krążą po allegro i ebajach - wystarczy dobrze poszukać. Wbrew pozorom zrobić je samemu- dobrze zrobić- to nie takie hop-siup. Dobry materiał+ robota spawacza= używka w rozsądnym stanie. A jak ktoś to robi pierwszy raz to mierzenia i pasowania, gięcia i prostowania będzie miał dużo. Nie tylko spawanie tu potrzebne;)
No chyba, że ma to być sposób na nudne zimowe wieczory przy flaszce w garażu??:-)) No to zmienia całkowicie sprawę- i w takim wypadku życzę udanej "rzeźby"!

pałeł
26.11.2011, 21:26
Pałeł gdzie ja tam do handlu sie nadaje :) dla siebie mi potrzebny. Mam prostu kumpla co sie zajmuje zawodowo spawaniem. Ale Jemu potrzebny wzór bo nigdy takiego czegos nie robił a nawet nie widzial... co tam stelaże... On nawet Afryki z bliska nigdy nie widział... :)


no dobra to ci podpowiem potrzebujesz znalesc punkty mocowania w swoim motocyklu 3 punkty na stelaż choć możesz i więcej
więcej będzie sztywniejszy np holann stosuje 4 punkty
musisz zrobić ramke pod kufer moga byc obie takie same
ramke mocujesz prowizorycznie na motocyklu i dorabiasz rurki do punktów mocowania i masz fajrant