PDA

View Full Version : Przerwy w dostawie prądu


orfi
09.07.2008, 14:24
Koledzy mam problem z moją AFRI RD03 objawy to:
Wszystko działa ok w pewnym momencie silnik zaczyna pracowac na jeden garnek wskazówki na liczniku opadają /kontrolki działają/ poczym albo gasnie wogóle albo wskakuje na normalny tryb pracy silnika i działa normalnie po chwili znowu jazda wszystko od nowa . Koledzy poradzcie gdzie szukac przyczyny tak niecodziennego zachowania Afri???? Sprawdziłem moduł z innej Afri wszystko wydawac by sie mogło ze działa . Nie mam pomysłu gdzie szukac usterki:mur: Tym bardziej ze w niedzielę padła mi 15 km po Słowackiej stronie od Barwinka jakies 300 km od domu i powrót na plecaku.

newrom
09.07.2008, 14:32
Jeśli będzie podobnie jak w przypadku TA to zamień miejscami moduły. Padający moduł daje objaw p/t wyłączającego sie obrotomierza. Jeśli po zamianie zachowanie tegoż się zmieni to na 99% jest uwalony moduł.

Pozdr
newrom

orfi
09.07.2008, 14:47
właśnie już je przekładalem ale jak na złośc teraz nie ma takich objawów, chcę założyc moduł z RD 04 i polatac troche jak objawy sie powtórzą to trzeba szukac gdzie indziej przyczyny, założyłem swoje do rd 04 ale nie odpaliła bo chciałem tak jeszcze sprawdzic

podos
09.07.2008, 15:43
właśnie już je przekładalem ale jak na złośc teraz nie ma takich objawów, chcę założyc moduł z RD 04 i polatac troche jak objawy sie powtórzą to trzeba szukac gdzie indziej przyczyny, założyłem swoje do rd 04 ale nie odpaliła bo chciałem tak jeszcze sprawdzic

Ale nie odpaliła bo sa zwalone moduły czy tez moduły 04 sa niewymienne miedzy modelami 03 - 04. Adaggio kiedys napisal ze są. To jak jest?

orfi
09.07.2008, 15:52
Raczej nie wymienne w RD 03 są 2 małe w RD 04 1 duży zainstalowane w obu motorach działają z RD 04 do RD 03 tez ale na odwrót już nie

aa mam pytanie czy to ze moja africa po rozłożeniu nóżki bocznej się wyłacza /teraz nie/i nie można jej było odpalic tylko odpalała po złozeniu i do tego kontrolka luzu raz działa raz nie ma to coś wspólnego z jej objawami??? może brak masy czy cus??

Kazmir
09.07.2008, 20:44
Od strony elektryki moduły z RD 03 i RD 04 to to samo

orfi
09.07.2008, 20:47
niby tak ale w takim razie dlaczego z RD03 nie mozna odpalic RD04?? ale to niejest istotne ,koledzy HELP bo sie już zamotałem z tym problemem

Poncki
09.07.2008, 22:18
Jak dla mnie to masz zwarcie na czujniku rozlozeonej stopki. Odlacz go i zobacz czy jest git.

orfi
09.07.2008, 22:30
a czy on może miec coś wspólnego z problemem opisanym powyżej?? i gdzie znajduje sie ten czujnik /prócz tego ze w okolicy stopki/ niechciałbym czegos popsuc bardziej niż jest/ a znają moje szczeście tak byc moze/

newrom
09.07.2008, 23:04
Skoro nie działa Ci kontrolka luzu to motór myśli że masz włączony bieg. Włączony bieg i rozłożona kosa może sie skończyć smutno. Dlatego Pan Chąda w swej mądrości tak namieszał w kabelkach że jak Ci czujnik luzu się wyłączy (zgaśnie lampka), a kosa będzie otwarta to mały krasnoludek wyłączy silnik :->

A co do modułów to odpal silnik i w czasie pracy silnika ponaciskaj na nie, poruszaj wtyczkami itd.

Pozdr
newrom

orfi
09.07.2008, 23:40
tak też i czyniłem szacowny newromie ,lecz nic niepokojącego sie nie działo nie wiem cholerka gdzie jeszcze szukac przyczyny tej żekłbym dziwnej choc upierdliwej awarii

Kazmir
09.07.2008, 23:57
Czujnik stopki jego wtyczka łączy się z wiązką w okolicach końca zbiornika paliwa. Przynajmniej jest tak w RD 03. Wypnij wtyczkę i sprawdź miernikiem lub żarówką, czy wyłącznik działa. Idąc za przewodem od stopki dojdziesz do wtyczki.

Nie jestem pewien czy nie potrzeba zamienić miejscami przewodów we wtyczkach modułów trzebaby zerknąć do schematu mam na myśli zamianę modułów RD 03 - Rd 04 i odwrotnie

MaRP
10.07.2008, 09:58
O ile pamiętam, moduły od TA powinny pasować do RD03, przynajmniej z tych starszych roczników.

Zdrufka!

orfi
10.07.2008, 12:56
no wszystko ok moduł modułem ,ale co z moim problemem elektryzującym? miał ktos podobny przypadek koledzy ??? moduł na 99% jest sprawny jeyne co przychodzi mi do głowy to rozebranie AFRI na częsci pierwsze i sprawdzenie całej instalacjii elektrycznej !!!

newrom
10.07.2008, 14:44
Opadający obrotomierz na na 100% objaw uwalonego modułu, wiem bo miałem w trampku. Czasami się jeździło 2kkm bez problemu, a później co 10km jaja się działy.
Dlaczego Ci wyłącza silnik gdy czujnik luzu nie zabangla, a masz rozłożoną kosę napisałem Ci kilka postów wyżej.
Innych problemów z prądami nie znalazłem w Twoich postach.

Pozdr
newrom
PS. No chyba że w związku z niewielką daniną na forum mam dostęp do niewielkiej ilości wątków (: :haha2:

orfi
11.07.2008, 12:51
Co do rozłożonej kosy problem prawie rozwiązany, natomiast co do przerw w dostawie pradu to uczyniłem jak pisałes mianowicie poruszałem wtyczkami w module mało wyciągnołem przełozyłem i co?? efekt taki że afri odzyła i jeżdze aby cos się w niej znowu stało a tu nic .Zapasowy moduł woze z soba ,aby w razie jej nawrotu choroby przepiąc na nowy

....aby ostatecznie ujawnic przyczyne nieszczęśc . Reasumując dzięki za podpowiedzi jak co i dlaczego. Mam nadzieję że wkońcu ostatecznie rozwiąze przyczyny chorobowe mojej AFRI.

SDz
21.07.2008, 13:22
Czołem ! Ja też mam RD03 i ten sam problem! Orfi jeżeli poradziłeś sobie z dolegliwościami to proszę napisz co to było ! Dzięki !!!

orfi
29.08.2008, 15:24
SDz poradziłeś sobie z tym problemem bo ja jeszcze nie moduł wymieniłem na nowy i efekt żaden