PDA

View Full Version : Naprawa modułu RD03


DaVe
03.07.2008, 07:43
Witam

Przeszukuje całe stare forum jzu 3 dzień i nigdzie nie moge znaleźć instrukcji ( najlepiej ze zdjeciami ;) naprawy modułu zapłonowego do RD03.
Niemoc intelektualna czy co ....


Ktoś może pamięta linki lub jakieś tematy z instrukcja naprawy ?? moduł przerywa znaczy styki należy poprawic.Temat nowego odpuszczam ze względu na cene.....


Pozdrawiam
DaVe

suchy
03.07.2008, 08:49
Witam

Przeszukuje całe stare forum jzu 3 dzień i nigdzie nie moge znaleźć instrukcji ( najlepiej ze zdjeciami ;) naprawy modułu zapłonowego do RD03.
Niemoc intelektualna czy co ....


Ktoś może pamięta linki lub jakieś tematy z instrukcja naprawy ?? moduł przerywa znaczy styki należy poprawic.Temat nowego odpuszczam ze względu na cene.....


Pozdrawiam
DaVe
I raczej nic takiego nie znajdziesz,ponieważ nikt się tym nie zajmował.Ja miałem w tym roku podobny przypadek,wysylałem swoje moduły na Modlińską w Wawie,gość naprawił 2 szt. za 300pln,trwało to ok tygodnia:)

ramires
03.07.2008, 10:41
Jeśli możesz to naprawiaj tam
Ja wczoraj poznałem ceny nowych i mnie lekko ... co tu dużo gadać ... zamurowały

Andrzej_Gdynia
07.07.2008, 22:06
Na starym forum pisałem o tym bom se go naprawiał.
Znalazłem. Na starym forum temat nazywał się naprawa modułu zapłonowego i był to temat PUFFA.
Moze niezbyt szczegółowo opisane, do opisów Podosa i 7Grega daleko, ale jak ktoś trzymał lutownicę w ręku to da sobie radę.

Kazmir
08.07.2008, 21:08
DaVe z ta instrukcja to przesadziłeś trochę Tak wygląda moduł z odciętą obudową (dokładnie trzeba tylko tyle odciąć obudowy i tak płytko jak grubość ścianek obudowy (głębiej nie można bo uszkodzisz laminat) jeśli poruszasz delikatnie gniazdem zobaczysz obruszone bolce w punktach lutowniczych i to trza poprawić lutownicą (odpowiednią nie taką do lutowania rynien). Zalecana kalafonia nie kwas solny. Potem przykleić szczelnie ten kawałek odcięty (nie polecam silikonów) Dobrze jest też sprawdzić moduł przeprowadzając jazdę testową (nie koniecznie na jednym kole) motorem zanim go skleimy.
Można to wkleić do Afripedia jeśli Dzieju i Podos uzna to za słuszne i zbawienne. Zawsze lepiej cosik niż nic

R2D2
08.07.2008, 22:12
Witam

Przeszukuje całe stare forum jzu 3 dzień i nigdzie nie moge znaleźć instrukcji ( najlepiej ze zdjeciami ;) naprawy modułu zapłonowego do RD03.
Niemoc intelektualna czy co ....


Ktoś może pamięta linki lub jakieś tematy z instrukcja naprawy ?? moduł przerywa znaczy styki należy poprawic.Temat nowego odpuszczam ze względu na cene.....


Pozdrawiam
DaVe

Jak jeszcze nigdzie nie wyslales to moge ci zrobic ten modul , robilem juz kilka i nie za 300zl , jak cos to masz tel do mnie na afrimapie
,a przelutowac trzeba cala plytke nie tylko same styki kostki .

pozdrawiam

suchy
08.07.2008, 22:32
Suchy mam nadzieję że ten gościu z Modlińskiej nie czyta tego forum Bo ja mieszkam niedaleko niego no powiedzmy rzut beretem :haha2:Sory ale cytowanie się zwaliło
niech czyta,moze ceny spadną:)

Kazmir
08.07.2008, 23:13
przelutowac trzeba cala plytke nie tylko same styki kostki .pozdrawiam

Można cały przelutować ale po co? Jeśli jest to gniazdo wtyczki a łatwo to sprawdzić na pracującym silniku to nie ma potrzeby moim zdaniem ruszać całości, chyba że cały moduł był wcześniej już robiony i zalany silikonem Miałem taki przypadek jeden z cięższych elementów wymagał lutowania pewnie wiesz o co chodzi

Babel
09.07.2008, 08:40
Można cały przelutować ale po co? Jeśli jest to gniazdo wtyczki a łatwo to sprawdzić na pracującym silniku to nie ma potrzeby moim zdaniem ruszać całości, chyba że cały moduł był wcześniej już robiony i zalany silikonem Miałem taki przypadek jeden z cięższych elementów wymagał lutowania pewnie wiesz o co chodzi
A u mnie lutowanie samej wtyczki nie pomogło - dopiero wszystkie styki przelutowane i jest OK.
Juz pisałem zrobił to tata naszego kolegi z forum - bardzo fachowo :Thumbs_Up:- jak kolega chce to niech się ujawni :) - ja reklamy nie bede robił ;) - moduł odpukac działa bez zarzutu.