PDA

View Full Version : Prędkościomierz - problem


Babel
02.07.2008, 23:16
Niewiem gdzie wsadzic ten wątek - więc jakby co to nie bijcie ;)

Wymieniłem linke predkościomierza - z Larssona i albo dupa ze mnie i źle złozyłem albo mniejszy kwadrat miała niż oryginał bo wycieło mi kwadrat w liczniku:mur: (A moze licznik juz zjechany był).
Pytanie do mistrzów - co z tym zrobic - pierwsza myśl wkleić na jakis klej epoksydowy a może ktoś to naprawia ??
Dzięki za pomysły.

podos
03.07.2008, 13:21
ee zaraz bic. Przeniesiemy tam gdzie ma byc. W Warsztacie. Dodalem w opisie bo faktycznie nie było. To chyba elementy nadwozia?

Babel
03.07.2008, 14:47
Dzieki - a nie masz jakiegos pomysłu co z tym zrobi?
Tak mysle może na kwadrat linki załozyć taka termokurczliwą rurkę i wepchnąć w otwór w liczniku? - kurde za używany licznik chca 150 zł

Dzieju
03.07.2008, 20:11
Możliwe że w liczniku było trochę wyrobione jak i linka ( podróbkowa) też nie trzymała wymiaru.
Szkoda że nie sprawdziłeś spasowania przed założeniem a choćby tak dla własnej informacji.
Zastosowanie termokurczliwej, wprawdzie "uszczelni" połączenie ale zatracisz nieco kanty które to przy prawidłowym spasowaniu przenoszą napęd, ale możesz sprobować , nic nie tracisz.
W tej sytuacji( nie widząc naocznie tych elementów) pokombinowałbym z przerobieniem odpowiedniej średnicy rurki z okrągłej na kwadrat, będzie robiła za redukcję.

Babel
03.07.2008, 23:04
Zrobiłem z koszulką ale nie podoba mi sie bo teraz jak kręce kołem to słychac jak sie kręca zebaki w prekościomierzu. Wchodziło to na wcisk i boję się że za mocno teraz dociąga linka przekładnię prędkościomierza. Rozbiore to jeszcze raz i chyba kupię poxipol i poprostu posmaruje i koncówke linki i elementy w liczniku .
Jak peknie linka to będe sie martwił a może jakiś licznik mi sie trafi okazyjnie w tzw. miedzy czasie ??
Może wracajac z roboty wpadne do autolinki w Jankach - może ma gosciu jakies patenty na taką sytuację

suchy
03.07.2008, 23:13
Zrobiłem z koszulką ale nie podoba mi sie bo teraz jak kręce kołem to słychac jak sie kręca zebaki w prekościomierzu. Wchodziło to na wcisk i boję się że za mocno teraz dociąga linka przekładnię prędkościomierza. Rozbiore to jeszcze raz i chyba kupię poxipol i poprostu posmaruje i koncówke linki i elementy w liczniku .
Jak peknie linka to będe sie martwił a może jakiś licznik mi sie trafi okazyjnie w tzw. miedzy czasie ??
Może wracajac z roboty wpadne do autolinki w Jankach - może ma gosciu jakies patenty na taką sytuację
Jak znajdziesz na to jakiś ciekawy patent,to daj znać,mam identyczny problem.Zamontowałem co prawda licznik rowerowy,ktory robi przy okazji za tripa,ale juz raz zdarzyło mi się zerwac przewody wiec przydałby sie stary poczciwy analog na dodatek podswietlany:)

podos
04.07.2008, 10:20
a nie mozna by z boku wywiercic i nagwintowc otwor? wsadzic linke i skontrowac srubka? Nie widze tego wiec nie wiem nawet ile tam miejsca jest...

Dzieju
04.07.2008, 16:26
tylko takie coś może spowodować nie osiowość i bicie linki.

Babel
05.07.2008, 22:54
No i chyba znalazłem przyczynę - to wina linki z Larsoona
Ona po wystaje z pancerza ok 11mm a w predkościomierz może się wsunąć ok 27 mm. Dorobię linke z dluzszym kwadratem i powinno byc OKI.

Babel
08.07.2008, 09:25
No to jeszcze finał (prawie) sprawy. Wczoraj Czaju (dzięki) pomierzył linke w swojej RD03 i o to porónanie z linką Larssonowską:
Kwadrat Honda 2,6mm - kwadrat Larsson 2,5 mm.
Długosc wystające kwadratu z pancerza mierzona od kołnierza - Honda 24 mm a Larsson 11mm .Czyli oferowana przez nich linka z całą pewnościa nie jest do RD03.
Zamówiłem oryginał sam wkład
Nie kupujcie tego do RD03

hubert
08.07.2008, 15:14
Hmm a jak by spróbować wkleić na klej do wklejania łożysk ??

Dzieju
08.07.2008, 19:17
No i wyszło że niektóre podróbki są nic nie warte, a jeśli już to trzeba dokładnie sprawdzać
wymiary co by sobie kłopotu nie narobić.

Babel
08.07.2008, 19:43
Hmm a jak by spróbować wkleić na klej do wklejania łożysk ??
Ja mysle ze jak załoze oryginał to bedzie OKI

hubert
08.07.2008, 21:49
No tak przecież oryginał jest dłuższy i nawet jeśli zamiennik wyrobił trochę gniazdo to nie na całej głębokości ...

wieczny
09.07.2008, 19:22
Ja kupiłem w Larssonie linkę i na razie nie odnotowałem usterki. Przy najbliższej okazji zerknę jak jest z długościami w czwórkach.

Babel
10.07.2008, 14:57
Ja kupiłem w Larssonie linkę i na razie nie odnotowałem usterki. Przy najbliższej okazji zerknę jak jest z długościami w czwórkach.
Ja podejrzewam że jest to linka od Trampka - ktos źle zakatologował - i moze jest dobra ale nie do RD03

Dzieju
14.07.2008, 08:52
szkoda że na wzór nie zabrałeś albo chociaż nie zmierzyłeś...... nie można we wszystko wierzyć bo sie można oszukać , jak widać.

Babel
14.07.2008, 09:30
szkoda że na wzór nie zabrałeś albo chociaż nie zmierzyłeś...... nie można we wszystko wierzyć bo sie można oszukać , jak widać.
Ostatecznie Czaju kupił mi oryginał wkład linki i złozyłem na Larssonowskim pancerzu -bo był troche krótszy i dłużej wystawał linka z niego a poza tym stary pancerz był strasznie rdzawy w środku.
Narazie testy łykendowe nie wykazały że jest cos źle.

Ja myslę że ta linka Larssonowska nie jest od RD03 tylko np od Trampka