PDA

View Full Version : Klekoczący hamulec tylni ;/


Kuba
01.07.2008, 21:37
klekocze, a może lepiej dzwoni? Nie wiem :mur:
wiem, że zacisk jest pływający, że ma być luz, ale u mnie klocki grają na tarczy. Jak temu zaradzić?

Zazigi
01.07.2008, 22:29
mnie też grają jak jadę po dziurach, jak jeżdżę grzecznie to sie przestają grać, i też nie wiem czy to norma?

rambo
02.07.2008, 00:43
cos jakis smar tam w jerzomko naładowac co gumy nie rozpuszcza. czasem to wysycha po latach

Kazmir
02.07.2008, 00:46
A tak na poważnie Wiem że wiele osób ma niekompletne zaciski potem klekocze
Elementy w kółkach są odpowiedzialne za trzymanie klocków co by nie klekotały

Kuba
02.07.2008, 00:47
smarowałem grafitowym, ale dupa :vis:

a tak serio? to tak ma być? wydaje się jakby cała Afri miała się rozlecieć.

podos
02.07.2008, 11:49
jechalem kiedys z Szymkniem i jemu to faktycznie stukało upierdliwie. mMoim zdaniem nie masz tych blaszek.

chomik
02.07.2008, 14:10
Obejrzyj co i jak na zdjęciach 7Grega...
http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=32&

Babel
02.07.2008, 14:50
smarowałem grafitowym, ale dupa :vis:

a tak serio? to tak ma być? wydaje się jakby cała Afri miała się rozlecieć.
Jakim grafitowym - weź to wyczyść i przesmaruj takim specjalnym smarem do jarzemek - 5 zł mała tubka w sklepie motoryzacyjnym - jak chcesz to na jutro moge ci jakieś foto podesłać

podos
02.07.2008, 15:58
Sluszna uwaga:
Grafitowy - do 50stopni Celsjusza. Czyli nawet do lozysk sie nie nadaje.

rambo
02.07.2008, 19:13
matko, grafitowy to sie nawet na łańcuchu krystalizuje w plastik. :confused: fujj

Dzięgiel
12.02.2011, 19:52
A ja mam pytanie co może powodować że klocek wypada jakby z zacisku i spada na piastę koła? Czy to objawa końca klocka i problem z tymi blaszkami które na niego naciskają w zacisku ?

szparag
12.02.2011, 21:07
A ja mam pytanie co może powodować że klocek wypada jakby z zacisku i spada na piastę koła? Czy to objawa końca klocka i problem z tymi blaszkami które na niego naciskają w zacisku ?

Sprawdź w jakim stanie masz prowadnice, oraz przyjrzyj się otworą w klockach, blaszki sprawdź oczywiście też.

Tymon
12.02.2011, 23:19
A czy takowe stukanie klockow moze wystapic w przednim kole? Pytam sie bo przy przejezdzaniu przez przeszkode (dziura, prog zwalniajacy etc...) czasami z przodu slysze jakies stulniecie. Myslalem, ze to luz na lozysku glowki ramy ale po wymianie nie nastapila zmiana...

Sprawdzalem czy moze sa jakies luzy ale nic nie znalazlem.

Wiec moze to klocki? A jak nie to co to moze byc?

Misza
12.02.2011, 23:26
W zacisku powinny być takie blaszki sprężynujące likwidujące nadmierne luzy, jeśli ich nie ma lub są sklepane to klocki będą stukać. Bez blaszek klocek nie powinien opaść, przynajmniej w 07... Najpewniej klocke opada bo wygięta jest prowadnica/wyrobiona lub taka półeczka na której leży klocke z drugiej strony. Jest też możliwość, że w ogóle klocki zostały źle założone, sprawdź prowadnice zacisku też może są zasyfione i nie pływają...

Africa
18.02.2011, 16:34
Sprawdzałeś czy tarcze masz proste? U mnie też było klekotanie, po wymianie tarczy i przeczyszczeniu tłoczków ustało. Pozdrawiam

banditos
18.02.2011, 16:51
Krzywe tarcze to raczej nie maja wplywu na takie cus...

Africa
18.02.2011, 16:57
Krzywe tarcze to raczej nie maja wplywu na takie cus...
u mnie ewidentnie pomogło, jedna z 2 przednich była lekko skrzywniona i na wet jak motocykl toczył się na luzie to słychać było cykanie raz po raz jak zegarynka. Po wymianie tarcz nie słychać już nic. Tak było u mnie, ale może tu o inne klekotanie chodzi. Pozdro

Poncki
18.02.2011, 17:27
A czy takowe stukanie klockow moze wystapic w przednim kole? Pytam sie bo przy przejezdzaniu przez przeszkode (dziura, prog zwalniajacy etc...) czasami z przodu slysze jakies stulniecie. Myslalem, ze to luz na lozysku glowki ramy ale po wymianie nie nastapila zmiana...

Sprawdzalem czy moze sa jakies luzy ale nic nie znalazlem.

Wiec moze to klocki? A jak nie to co to moze byc?

Poczytaj temat "stukanie w lagach przy dobicu". Teoretycznie moga to być slizgi w lagach ale ja wymieniłem i nie pomogło ( RD04 ). Generalnie przy określonym przebiegu tak już musi być.

To oczywiście tylko jedna z możliwości. Mogą to być też hamulce.