PDA

View Full Version : Skarpety w technologi rejlii


Izi
01.07.2008, 11:44
Witam wszystkich,
wybieramy sięz Robertem vel Movistarem na małą przejażdżkę i potrzebowaliśmy zakupić skarpety/podkolanówki w technologi rejli (cokolwiek to znaczy). Jedyne dostępne w Jewropejskim Sajuzie znaczy się Uni Europejskiej są to:
http://www.polo-motorrad.de/product/141454/group/7264/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/flm+socke/dmc_mb3_search_pi1.page/1/Produktdetail.productdetails.0.html

Wycieczkę do Berlina zrobiliśmy w sobotę, zakupiliśmy 2 pary, jedna dla mnie, jedna dla Movistara (to jednak technologia rajlli to więcej nie potrzeba, przeżyje wszystko)
No i teraz pytanie do szanownego forum, mamy jeden mały problem/dylemat. W instrukcji, co zawiera 102 stron + płytę instalacyjną, nigdzie nie znaleźliśmy jak je nosić, tzn. czy strzałki mają być na dużym palcu tzw. kciuku nożnym, czy odwrotnie strzałki mają być na tym paluszku najmniejszym. Prosimy o pomoc, ponieważ przy próbach jezdnych brak tej informacji strasznie komfort jazdy obniża i człowiek ciągle palcami w bucie przebiera.

Tu zdjęcia:

Franz
01.07.2008, 11:57
Tak , poznaję - to są skarpety damskie. Cokolwiek to znaczy - zakłada się je na zgrabne kobiece nóżki a nie takie owłosione giry jak u niedźwiedzia.
Skoro się jednak zakupy zrobiło girę należy ogolić - najlepiej polać gorącym woskiem i zedrzeć całość. Bacznie uważać by między niedźwiedzimi paluchami nie został choćby jeden włosek. Skarpety wtedy nie będą drapać czy uwierać :p

Strzałka wskazuje kierunek zdejmowania a nie zakładania.
Skarpet nie należy zakładac przez głowę .

Reinchardt
01.07.2008, 12:17
Moim zdaniem strzałka pokazuje kierunek jazdy a nie jakies tam paluchy:haha2:

rambo
01.07.2008, 12:19
Easy, a nie da sie dogadac z kompanem turnusu, i zamienic sie jedną sztuka, by sie nie pomylic jak sie najebiecie na trawce gdzies pod Alabamą i nie będziecie wiedziec czyje jest czyje...
by jeden mial skiety ze szczałkami lewicowymi, a drugi z prawicowymi

wersja dwa. to tak jak z opcją 12/24V. te skary są na ruch lewo i prawostrony. choc z autopsji wiem, że użytkowanie urządzenia przewidzianego na 12/24v w zakresie pomiędzy tymi napięciami wejsciowymi grozi uszkodzeniem, tak jazda strefa pomiezy ruchem lewo i prawo stronnym grozi dzwonem. w sumie to sam nie wiem..

AD1 odpada problem orientacji politycznej.
AD2 odpada problem przy zakładaniu. mam szczałki obie po lewej strony stopy i jak nie to musze metodą układania kostki rubika wszystkie obie stopy i wszystkie obie skiery ułożyc tak by było szczałki tylko po lewej (lub tylko po prawej ) stronie
AD3 sprawa w/w braku możliwości używania jej przez wszystkich innych turnusowiczów wycieczki.

tszoda nie wybiera :drif:

ramires
01.07.2008, 12:19
obaj zaraz bany dostaniecie ....

monitor musze wycierac teraz bo jest zapluty kawą ...


...


:D

DrSpławik
01.07.2008, 12:24
Skarpety w technologii rejli są skarpetami "tygodniowymi" co oznacza, że w dni powszednie na zmianę zakłada się je strzałka raz od zewnątrz raz do wewnątrz. Na stronach 82- 97 instrukcji od piatego akapitu do końca jest opisana procedura noszenia skarpet w języku węgierskim i po ugrofińsku więc o co kaman? Te same informacje oraz tabelke znajdziesz po zainstalowaniu płytki i dokonamiu PEŁNEJ, powatarzam PEŁNEJ rejesracji przez net. W dni świateczne, niedziele i w szabat skarpet nie używa się. Patrz akapit " Skarpety odpoczywają, regeneracja, czynności serwisowe"
P.s. Przebieranie palcami w bucie ma za zadanie polepszenie wentylacji stopy i jest opatentowaną technologią rejli zapewniającą długi i bezpieczny komfort użytkowania skarpet. Technologię tą producent wprowadził po konsultacji z celnikami zaskoczonymi próba przemytu ŻYWYCH organizów odkrytych u Pastora po powrocie z Indii.
żródło: www.ladnedziecirobie.com (http://www.ladnedziecirobie.com) zakładka higiena

chomik
01.07.2008, 13:48
Mi sie wydaje, że trzeba przede wszystkim ogolić te owłosione nogi... a później bawić się strzałkami cokolwiek to znaczy :D
A no tak Franek juz powiedział..... znów ślepy Chomik.... :D

Pastor
01.07.2008, 13:58
Ajjjj... Izydor - daliście ciała :mur:
Juz tłumaczę:
Strzałki to oznaczenie identyczne jak na tłokach, gdzie strzałka pokazuje kierunek w jakim jest skierowny WYDECH. W tym przypadku (strzałki do przodu) chodzi oczywiście o wydech (po ludzku: pierdziawę) kierowcy. Stąd wniosek że macie skarpety przeznaczone dla PASAŻERA.
Musicie je wymienić, bo technologię rajli diabli wezmą, no chyba że wywiniesz kopyta w kierunku tyłka jak jakiś fuckir... ;)
Zdro!
:hello:

Izi
01.07.2008, 14:30
Ajjjj... Izydor - daliście ciała :mur:
Juz tłumaczę:
Strzałki to oznaczenie identyczne jak na tłokach, gdzie strzałka pokazuje kierunek w jakim jest skierowny WYDECH. W tym przypadku (strzałki do przodu) chodzi oczywiście o wydech (po ludzku: pierdziawę) kierowcy. Stąd wniosek że macie skarpety przeznaczone dla PASAŻERA.
Musicie je wymienić, bo technologię rajli diabli wezmą, no chyba że wywiniesz kopyta w kierunku tyłka jak jakiś fuckir... ;)
Zdro!
:hello:

Tu Pastorku się z Tobą zgodzę (jak zawsze zresztą), ale jak zawsze polemizować będę, jak najbardziej chodzi może o wydech wyfukiem zwany, ale nie o element jego końcowy, co się też zowie tłumikiem jak sugerujesz, tylko o WYDECHowe zawory, czyli początek wydechu, no i tu wychodzi że my kupili skarpety jak najbardziej w porządku ino przeznaczone do jazdy takimi pierdziawkami jak Przewielebny Ty posiadasz, co zawory wydechowe mają z przodu/dołu cylindra, a to przecież jak wie każdy Africanin normalne nie jest (bo mogą wypaść na ziemię natenprzykład). No i teraz pytanie do Cie Pastorze przewielebny skoro my w swojej nieznajomości tematu zakupili podkolanówki na pierdziawkę to czy Ty nie przyjmiesz ich od nas w darze, bo jak widać do jazdy na Africe nijak się nadają. I czy ktoś ma może jakiś środek czym można skarpety reaijili zastąpić, już nie zdążymy obrócić do Berlina po komplet dostosowany do Africy, a na boso nie chcemy lecieć w trasę.

Marcin z Zakopanego
01.07.2008, 20:49
Pozwolę sobie nie zgodzić się z nikim z kolegów - najwyżej z Izim, w części, w której pisze, że kupili skarpety. I że rejli - ewentualnie też.
Cała reszta komentarzy dotyczących strzałek jest nieporozumieniem - otóż strzałki są na wewnetrznej stronie skarpet i pokazują gdzie należy włożyć nogę. Do jednej skarpety jedną - co można wywnioskować z ilości strzałek i oczywiście znaleźć w instrukcji. Zakładanie skarpet w technologii rejli odwrotnie, czyli strzałkami na zewnątrz można zinterpretować jako działanie odwrotne do zakładania ich we właściwy sposób, czyli po prostu zdejmowanie. Przebieranie palcami w źle założonej skarpecie jest naturalną reakcją stopy, której właściwie ubrana skarpeta rejli wysyła sygnał "jesteś wewnątrz skarpety rejli, odpręż się, strzalka pokazuje kierunak palców i jedziemy". Skarpeta rejli ubrana odwrotnie wysyła sygnał " jesteś na zewnątrz skarpety rejli, a w skarpecie Cię nie ma". Każdy zacząlby czymś przebierać w zakłapotaniu, gdzyby się dowiedział, że nie ma go tam gdzie wszedł... Pierwsze próby ze skarpetami drugiej generacji "rejli II" zapowiadały się obiecująco, jak chodzi o rozwiązanie problemu komunikacji skarpeta-stopa, ale okazało się, że wrażliwszym zawodnikom to stopy przewlekały się na lewą stronę bo miały mniejszą siłę przekonywania. Ostatecznie testy zarzucono bo psy się przejadły i nie było komu sprzątać treści pozostającej po takim wydarzeniu.

sambor1965
02.07.2008, 00:14
Widze, ze tuzy juz glos zabraly, ale merytorycznie jakby nikt sprawy nie ujal.
To nie sa oryginalne rejli skarpety, to chinska podroba Adwenczerow i to w dodatku marna (byc moze z Wietnamu). Mam oryginaly wiec wiem co pisze, te ktore widac na zdjeciu sa robione dla jezdzcow KTM serii Adwenczer, to widac chocby po kolorze strzalki. One sie w ogole do Afryk nie nadaja, ciesze sie ze sprawa wyplynela w miare szybko, bo ani chybi utknelibyscie w nich w kamczackiej gluszy.
Podobny blad zrobil Maciek Swinarski z Motosyberii, ktory "okazyjnie" nabyl z kolei wersje rejli afrykanska {[(z plomieniami), starsze wystepuja w malowaniu HRC -NAJFAJNIEJSZYM] niestety trudno jest o dobry egzemplarz - najczesciej nieswieze i z dziurami}. I w efekcie gdyby nie Mirek z Gliwic w ogole nie udaloby mu sie wydostac z Tadzykistanu (Tam mieli planowana pierwsza zmiane skarpet, do tej pory jechali na oryginalach z domu). Mirek pozyczyl jedna adwenczerowa a reszte widzieliscie juz na filmie.
Tak ze koledzy nie ma co oszczedzac i kupowac w Luisach i Polo. Co tanio to drogo. Salony Hondy czekaja...

wieczny
02.07.2008, 00:27
Hehe, dobre są :D. Człek wie przynajmniej gdzie północ jest zanim się mech wyhoduje, czy jakoś tak ;).

Izi
02.07.2008, 09:42
Tak , poznaję - to są skarpety damskie. Cokolwiek to znaczy - zakłada się je na zgrabne kobiece nóżki a nie takie owłosione giry jak u niedźwiedzia.
Skoro się jednak zakupy zrobiło girę należy ogolić - najlepiej polać gorącym woskiem i zedrzeć całość. Bacznie uważać by między niedźwiedzimi paluchami nie został choćby jeden włosek. Skarpety wtedy nie będą drapać czy uwierać :p

Strzałka wskazuje kierunek zdejmowania a nie zakładania.
Skarpet nie należy zakładac przez głowę .


I Chomik jeszcze : Mi sie wydaje, że trzeba przede wszystkim ogolić te owłosione nogi... a później bawić się strzałkami cokolwiek to znaczy :D


Pod presją społeczeństwa adwenczerów/globtroterów dokonaliśmy wczoraj najpierw wyprawy do Franza po (zdjęcie pierwsze), coś mówił że do depilacji okolic waginy toto używa, a następnie udaliśmy się do pyrlandii gdzie Chomik przeprowadził bolesną, jak sie okazało (a miało nic nie boleć Franz), operację na naszych niedźwiedzich członkach (bez skojarzeń), co obrazuje zdjęcie drugie

Robert Movistar
02.07.2008, 09:46
Widze, ze tuzy juz glos zabraly, ale merytorycznie jakby nikt sprawy nie ujal.
To nie sa oryginalne rejli skarpety, to chinska podroba Adwenczerow i to w dodatku marna (byc moze z Wietnamu). Mam oryginaly wiec wiem co pisze, te ktore widac na zdjeciu sa robione dla jezdzcow KTM serii Adwenczer, to widac chocby po kolorze strzalki. One sie w ogole do Afryk nie nadaja, ciesze sie ze sprawa wyplynela w miare szybko, bo ani chybi utknelibyscie w nich w kamczackiej gluszy.
Podobny blad zrobil Maciek Swinarski z Motosyberii, ktory "okazyjnie" nabyl z kolei wersje rejli afrykanska {[(z plomieniami), starsze wystepuja w malowaniu HRC -NAJFAJNIEJSZYM] niestety trudno jest o dobry egzemplarz - najczesciej nieswieze i z dziurami}. I w efekcie gdyby nie Mirek z Gliwic w ogole nie udaloby mu sie wydostac z Tadzykistanu (Tam mieli planowana pierwsza zmiane skarpet, do tej pory jechali na oryginalach z domu). Mirek pozyczyl jedna adwenczerowa a reszte widzieliscie juz na filmie.
Tak ze koledzy nie ma co oszczedzac i kupowac w Luisach i Polo. Co tanio to drogo. Salony Hondy czekaja...

Izi, Sambor podsunął mi pewną myśl.... pomarańczowa strzałka nie jest domeną KTM, KTM ma kolor inszy o dwa tony! Pamiętasz jak wyglądał sprzedawca? Był ubrany w pomarańczowy kitel (taki o jakim Sambor marzy) z metką Głantanamo i ryj jakiś taki czarny miał! Jeszcze jakoś się dziwnie ruszał, tak jak by miał łapy spięte z gierami jakimiś kajdankami!! Nie szło jakoś go zrozumieć, pieprzył coś o Allahu, Bin Ladenie....:dizzy:

wasilczuk
02.07.2008, 12:18
ta strzałka jest po to samo co strzałka "TWI" w oponie czyli jak wylezie paluch w miejscu gdzie pokazuje strzałka to znaczy, że czas je zmienić ale wiadomo że w naszym kraju nikt nie kończy opony na "TWI" więc można śmiało skarpety używać dalej aż wylezie cała stopa.

chomik
02.07.2008, 12:34
I Chomik jeszcze : Mi sie wydaje, że trzeba przede wszystkim ogolić te owłosione nogi... a później bawić się strzałkami cokolwiek to znaczy :D
coś mówił że do depilacji okolic waginy toto używa, a następnie udaliśmy się do pyrlandii gdzie Chomik przeprowadził bolesną, jak sie okazało (a miało nic nie boleć Franz), operację

Cholera po depilacyji wyraźnie widać, że zmniejszyły się stopy.... moim zdaniem dalsze wykorzystywanie technologii rejliii, może skończyć się pomniejszeniem w wyższych partiach ciała a tego byśmy raczej nie chcieli....:vis:

MrHW
02.07.2008, 12:48
Widzę, że na technologi rejlii nikt się nie zna bo:

1. Strzałki wskazują przód coby tył do przodu nie założyć.
2. Strzałki wskazują kierunek i zwrot siły powodującej wykop w dupę lezącej przed motorem łajzy (patrz Pastor->Hindus).
3. Jak każde skomplikowane urządzenie w tej technologi, skarpety wymagają okresowych regulacji i przeglądów, IMO po 2 girogodzinach. Strzałki wskazują otwory technologiczne, które pojawią się przed pierwszym przeglądem/regulacją.
4. Obie strzałki są z tej samej strony (prawdopodobnie prawej) tylko Izi jedną skarpetę założył na lewą stronę.
5. W krajach arabskich również pomocne są, w trakcie czynności religijnych (powinny wskazywać wschód).
6. Przy oglądaniu mapy powinny wskazywać północ. Nie dotychy np. mojej kobiety, ona musi mieć mapę odwróconą w kierunku jazdy. Wówczas wskazują kierunek jazdy)

Franz
02.07.2008, 15:07
Dziękuję Chłopcy za przybycie. Bardzo uradowałem sie z waszej wizyty.
Informuję Tszodę że oprócz depilacji nóg ,którą przeprowadził fachowo Chomik
przeprowadziliśmy kompleksowe pozbycie owłosienia wyżej zainteresowanych. Puszka ciepłego wosku wszak była duża.
W załaczniku przesyłam pamiątkowe zdjecia.
Foty z przodu i z tyłu.

Izi się tak rozochocił ,ze poprosił o więcej :dizzy: fotki wrzucam na pamiatkę na forum

Prawda ,ze teraz lepiej wyglądają? :drif:
Zauważcie co potafi zdziałac cudowna technika Raylle cokolwiek by to znaczyło

chomik
02.07.2008, 15:09
Puszka ciepłego wosku wszak była duża.
.
I jeszcze Puszek się w to wplątał...:haha2:

hubert
02.07.2008, 15:58
Franz a te majtki na tym obleśnym gościu bez owłosienia na jajach też są w technologii Rejlii ??

Mecia
02.07.2008, 16:35
fuj , jesteście chorzy. :D

Franz
02.07.2008, 16:42
Franz a te majtki na tym obleśnym gościu bez owłosienia na jajach też są w technologii Rejlii ??

Hubercie . Te gatki sa właśnie w technologii rejlii ( cokolwiek by to znaczyło)

ramires
02.07.2008, 18:30
Hubert, wez po uwage, ze te gatki dzialają od razu jako depilator
jak znam zycie opcjonalne jest rowniez depilowanie tylnej czesci ciala

Franz, sprawdz czy wystepuja tez w wersji koronkowej :D

myku
03.07.2008, 10:52
mam te skarpety juz pare lat i jak widze zupelnie zle je uzywalem.nie ma sie co dziwic,ze nie mam kolegow.

Franz
03.07.2008, 11:13
mam te skarpety juz pare lat i jak widze zupelnie zle je uzywalem.nie ma sie co dziwic,ze nie mam kolegow.


Natychmiast pozbądź się też gatek w technologii rejlii
Bo nie tylko nie bedziesz miał kolegów , ale i żony , dziewczyny czy kochanki (cokolwiek by to znaczyło )
Widać na zdjęciu co zostało po ptaku który kiedyś był atrybutem ,,,
Teraz to nie ptak ,a ptaszek :dizzy::haha2:

chinol
03.07.2008, 21:53
ok przebrnąłem przez te wywody i muszę powiedzieć ze skarpety pomagają w orientacji w terenie. skrócona instrukcja brzmi tak:

prawa nogę ustawiamy w kierunku w którym chcemy podążać i to ona właśnie wskazuje. Lewa nogę dostawiamy łącząc je pietami palce obu nóg rozchylamy pod katem 180' nie wolno uginać kolan bo wskazania nie będą dokładne. Strzałka na lewej nodze wskazuje kierunek domu.

i jednocześnie pokazuje nam godzinę 6 wiec możemy obliczyć ile jeszcze nam zostało do 6-tej jeśli mamy zegarek. kolor pomarańczowy ma odstraszać owady

myku
04.07.2008, 10:07
juz wiem o co chodzi z tymi skarpetami.dzwonilem dzis do polo.wiec tak,skarpety przeznaczone sa na sezon letni,a co za tym idzie sezon cieply.tak wiec producent przewidzial ze nie kazdemu bedzie sie chcialo jezdzic latem w butach,a tylko w samych skarpetach.i tak to skarpety robia za kierunki.nalezy tylko wystawiac przy skrecaniu noge i nie trzeba przelaczac przelacznikiem.tak oszczedza sie i tak juz drogie zarowki.warunek-skerpety nalezy zalozyc tak,zeby strzalki byly na zewnetrznej stronie stopy.dlatego tez ich pomaranczowy kolor,jak kierunkowskazy.