PDA

View Full Version : Hjc multi


KML
13.08.2011, 11:30
Ostatnio w jednym sklepie wpadł mi w oko ten kask, niestety był w rozmiarze S więc nie mogłem wcisnąć na łeb.
Spodobało mi się to że ma tak wiele konfiguracji, czy jest na forum jakiś użytkownik tego kasku i może wyrazić opinie.

Z doświadczenia wiem że jak coś ma zbyt dużo bajerów to zazwyczaj zaraz coś się spie...li.

Cena jest atrakcyjna jak na taką funkcjonalność, no i blenda przeciwsłoneczna której nie mają inne kaski z daszkiem.
Szyba dużżża więc widoczność powinna być fajna.

Niżej foto i filmik z funkcjonalności:

http://images.esellerpro.com/2189/I/231/47/lrgscaleHJC-IS-MULTI-7-In-1-Motorcycle-Helmet-White-1.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=t7YwDJc8V38&feature=related


Aha u quadowców czytałem że że kask średni bo w szybce i na górze są dwa suwaki które zaklejają się błotem i przestają działać, ale akurat u mnie głównie był by używany na twardym lub szutrach-piachach, wiadomo że quady topią się po uszy w błocie.

banditos
13.08.2011, 18:30
Rowniez przychylnym okiem spogladam na to czapiszcze;)

sajmonwww
22.09.2011, 20:37
też się przyłączam do zapytania...

emilxtz
22.09.2011, 20:50
A ile to ten garnek kosztuje ze zapytam bo podoba mnie sie rowniez?

Dzymy
22.09.2011, 21:27
Nie mniej niż 750 zyla.
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=hjc+multi

slafo
22.09.2011, 21:28
ok 800 - 900 talarów

simon1977
22.09.2011, 21:52
Z tego co pamiętam to zasadniczą wadą tego kasku jest atrapa wlotu powietrza na szczęce. Efektowne kratki i nic więcej.

KML
22.09.2011, 22:12
Dokładnie to tylko nasadka dla wyglądu przykręcana na śrubkę, mnie odstraszyła mnogość funkcji , zaraz bym coś popsuł albo by coś odpadło.
Nie wiem tez czy obsługa tej blendy jest wygodna, bo opuścić spoko ale znaleźć ten mały przycisk chowający na czubku kasku, w trakcie jazdy w korku to kiepsko by mogło być.

banditos
22.09.2011, 22:15
Bedziesz blende podnosil na kazdych swiatlach?

KML
22.09.2011, 22:48
nie będę bo już kupiłem inny kask w tej stylistyce bez blendy

mam też szczękowy kask z blendą i np wjeżdżając w tunel lub np do mojego garażu podziemnego, gdzie jest ciemno nie da się jechać z blendą.
Nie mówię że ten system jest zły bo w tym kasku nie jeździłem ale miałem go w łapach i szukanie guzika na czubku głowy wydawało mi się trochę skomplikowane.

banditos
22.09.2011, 22:54
Mam Caberga Justisimo z blenda, gdzie guzik jest z boku.
Tam otwarcie i podniesienie tejze nastepuje odruchowo;)

Nie wiem jak z HJC bo jeszcze w lapkach go nie mialem.
Poczekam na zimowe wyprzedaze, wtedy na bank takiego sobie sprawie.

Ps. Blenda to jest jednak zajebiaszcza rzecz!

jorge
22.09.2011, 23:03
Ciekawy wynalazek. Ale w przeciwieństwie do Araia lub Shoia przy założeniu "mordy" nie można użyć szyby - zostają tylko gogle. Chyba, że się mylę. Ponadto nie widzę pinlocka. Ostatnia rzecz - to gdzieś czytałem test takich "składaków" - przy ślizgu szczękowce szybciej padają, a co tu - bez zawiasów będzie się działo ?

spider2you
24.09.2012, 15:19
Całkiem ciekawe rozwiązanie dla okularników.
Znalazłem taki kask w Angolowie za 90 funciaków czyli na nasze 465 zł.
Niestety tylko rozmiar XL, więc na mojego czochraka nie wejdzie :(
Cena dobra, bo wychodzi jak szczękowiec LS2, a no i ta blenda, jest superrr.