PDA

View Full Version : Miejscówka w Bieszczadach


Lukasz
05.08.2011, 08:39
Lecę busem z motorkami na Zakarpacie i poszukuję pewnej miejscówki na przechowanie busika przez 3-4 doby, najlepiej w okolicy Krościenka, Ustrzyk Dolnych, Soliny. Przyjazd 20 lub 21, wyjazd 24-25 sierpnia.

Może ktoś orientuje się, czy przejadę motocyklem granicę słowacko-polską przez "Przełęcz nad Roztokami"?

KORNIK
05.08.2011, 12:10
Granicę polsko-słowacką przekraczasz gdzie chcesz i kiedy chcesz(no wiesz Unia, Schengen i nie ma granic).

Lukasz
05.08.2011, 12:36
No że kejne grentsen, to się wie;) Chodzi mi raczej o możliwość przejazdu motocyklem tą drogą na legalu. Na mapie jest zaznaczone jako "przejście graniczne piesze, dla rowerów oraz wózków inwalidzkich", więc jestem ciekawy czy formalnie mogę przejechać tamtędy na motocyklu.
Może ktoś już przetarł ten szlak na moto?

Czy trzeba wypełniać te dziwne deklaracje przy wjeździe na UA? Ostatnio wyczytałem, że w Krościenku to ich nie ma ale w Dorohusku, to już są Panie?!:dizzy:

jaro
05.08.2011, 12:45
Ja byłem w maju na Ukrainie i nie było już tych deklaracji.

karlos
05.08.2011, 14:51
Na szuter party też już nie obowiązywały;)

Lukasz
05.08.2011, 16:33
Dzięki Pany! Zawsze to jeden papiór mniej. No i nie trzeba wpisywać jakiś absurdalych miejsc noclegu. Szczególnie jak jedzie się na biwak:at:

AmberBamber
05.08.2011, 17:44
Lukasz wyślij mi swojego maila w sprawie o której pisałeś mi na priv'a ;)

Piotrz
06.08.2011, 22:12
No że kejne grentsen, to się wie;) Chodzi mi raczej o możliwość przejazdu motocyklem tą drogą na legalu. Na mapie jest zaznaczone jako "przejście graniczne piesze, dla rowerów oraz wózków inwalidzkich", więc jestem ciekawy czy formalnie mogę przejechać tamtędy na motocyklu.


Na legalu nie da rady.Przejechać fizycznie dasz radę ale po słowackiej stronie jest Park Narodowy i zakaz ruchu pojazdów mechanicznych.
P.

puszek
06.08.2011, 22:40
Tak, najblizsze przejscia to okolice komańczy..Mimo ,ze sa na mapie drogi to przejscia nie ma...Tylko rower lub plecak. Kary za motorkowanie w slowackim lesie bardzo duże...

Komak
06.08.2011, 22:56
Parki Puszcze Rezerwaty TE SPRAWY PO CO? Szutrów piachów jest W K..... Ponić 1na kropla olejum zanieczyszcza 1m sześcienny wody.Jak patrze na filmiki jak FACHOWCY wjeżdzają do rzeki nie żeby się przeprawić tylko pokazać to się gotuję

Lukasz
08.08.2011, 11:54
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Pozostaje zatem znana i lubiana trasa Krościenko-Ubla-Radoszyce.
Pomożecie Koledzy jeszcze z tym postojem dla busa? W najgorszym wypadku zostaje parking strzeżony w Ustrzykach Dln. (mam nadzieje, że jest:confused:).

yasiu71
08.08.2011, 15:45
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Pozostaje zatem znana i lubiana trasa Krościenko-Ubla-Radoszyce.
Pomożecie Koledzy jeszcze z tym postojem dla busa? W najgorszym wypadku zostaje parking strzeżony w Ustrzykach Dln. (mam nadzieje, że jest:confused:).

Jakie motorki wieziecie? Mieszkam ok 100km od Ustrzyk i mogę Wam busa przechować. O ile motorki zrobią tą stówkę po asfalcie

smigacz
10.08.2011, 10:24
Co do przejscia Roztoki to jak pisali poprzednicy moto na legalu nie da rady Park Narodowy Połoniny i często są tam Pogranicznicy Słowaccy. Przejście Radoszyce -Palota koło Komańczy. Ale wzdłóż granicy jest dróżka po słowackiej wypada przed Medzilaborcami. Co do zostawienia busa możesz u mnie w Przemyślu póżniej Pogórzem Przemyskim na Arłamów i Wojtkową 60 km do Krościenka Niestety powrót z Radoszyc przez Bieszczady to już coś koło 130 km.Powodzonka.

Lukasz
16.08.2011, 09:47
Zapadła decyzja zakotwiczyć w jakiejś agroturystyce w Ustrzykach Dln. ze względu na najatrakcyjniejszą dla nas lokalizację. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre rady. Ruszamy na ukraińskie połoniny w najbliższą niedzielę , yeah:rules:

Temat do zamkniecia.

Wolo
16.08.2011, 09:53
Lukasz, ja będę startował w te rejony prawdopodobnie za 2 tyg, jeśli miałbyś możliwość, daj znać, jaka pogoda i jak się mają błota ukraińskie, czy może ubyło ich od czasu SP III.

Lukasz
16.08.2011, 10:53
Wolo, nie dam rady nic napisać, bo z Ukrainy lecę zaraz do Rumunii i wracam 4 września. Wrzuć mi swój nr tel. na priv, to zadzwonię i dam znać jak było na UA.
Jestem dobrej myśli, bo jak na razie pogoda dopisuje:Thumbs_Up: