PDA

View Full Version : chetni do Afriki


romanek72
04.08.2011, 00:58
<HR id=ecxstopSpelling><STYLE>.ExternalClass .ecxhmmessage P{padding:0px;}.ExternalClass body.ecxhmmessage{font-size:10pt;font-family:Tahoma;}</STYLE>
Witam Wszystkich entuzjastow.
Planuje wyjazd do Afryki jesienia tego roku,chetnie udostepnie polowe super wygodnego siodla Bmw gs1100,(koszty podruzy do podzialu),lub oddzielnego jezdzca z wlasnym rumakiem(kazdy sobie zepke skrobie),
Noclegi-90% namiot.
http://i219.photobucket.com/albums/cc82/Romanek72/africa3.gif
Mapka tymczasowa moze sie zmienic w zaleznosci od pogladow uczestnikow wyprawy

Co tu duzo pisac,chce objechac kontynent afrykanski, wyruszam z Zamojszczyzny przez poludniowa Europe do Egiptu i wschodnim wybrzezem do RPA i powrot zachodnim wybrzezem przez Hiszpanie do Europy.
Czas podruzy ? zalezny od warunkuw drogowych.
Optymalnym zainteresowanym chcialem przypomniec,iz wspolnie z Mirmilem na dwoch motocyklach pokonalismy trase z Polski do Chin i z Powrotem-2007.
2009-2010 objechalem obie Ameryki czesciowo z Mirmilem.
http://i219.photobucket.com/albums/cc82/Romanek72/peru.jpg
Peru Lipiec 2009
http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/DSCF5573.jpg
Koniec drogi w Argentynie,luty 2010
http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/latin%20america%202010/DSCF8331.jpg
biegun pulnocny Alaska,lipiec 2010

http://i219.photobucket.com/albums/cc82/Romanek72/china%20trip%20part2/DSCN3892.jpg?t=1312405445
Aral sea 2007

herni
04.08.2011, 07:36
O ku..wa musiał bym mieć 2 lata urlopu .:eek:

Marcin.111
04.08.2011, 09:49
:bow:

Mirmil
04.08.2011, 13:54
Roman!
Bardzo fachowo zrobione ogloszenie,szacun dla planow wyprawy,jezeli tylko sprawy matrymonialne i rodzinne pozwola to pojade z TOba i bede Cie meczyl i pilnowal,bys nie pil wody z kranu i myl sie conajmniej raz na tydzien.
A co do trasy przejazdu,to wy tam za ocenaem macie w TV cenzure i zapewne nie wiecie,ze teraz w Syri jest cieplo,ludzie walcza i gina,na chwile obecna nie radzilbym jechac przez Syrie.Niewiadomo zreszta,czy mozna dostac wize do Syri(my dalej czekamy na wizy do Algieri,a podanie i pieniazki zlozone juz w grudniu zeszlego roku)

Lupus
04.08.2011, 18:03
Myślę że lepiej zaplanować wycieczkę od zachodniej strony, ze względów proceduralnych chociażby. Nie warto też walić wzdłuż zatoki, tam są bardzo malaryczne tereny i mokro strasznie - wszystko mokre, namiot śpiwór, grzyby rosną na plecach. W bamako mam kumpla policmajstra, który was przytuli i pozałatwiacie se wizy. W Gabonie jego siostra wyszła za jakiegoś ważniaka, też przytuli i pomoże. Omijajcie Lagos (od północy) bo dostaniecie kurwicy albo was rozjadą. Są problemy z wizami do Sudanu i Nigerii. Do Egiptu nie wydają carnetu, a bez tego ni chuja, trzeba sprawdzić jak sprawa wygląda na dziś. Nie jedźcie do Dakaru, miasto brzydkie i stoisz w korku cały dzień. Warto odwiedzić Dogonów, ew Timbuktu (mam tam znajomych), Burkina faso (też) i na pd. Togo. Planowałem zatokę całą, ale to nieciekawa droga, no i malaria. Togo jest piękne! To tyle.

Lupus
04.08.2011, 18:07
Uważajcie na kozy, są wszędzie!!!

Mirmil
04.08.2011, 18:32
Myślę że lepiej zaplanować wycieczkę od zachodniej strony, ze względów proceduralnych chociażby. Nie warto też walić wzdłuż zatoki, tam są bardzo malaryczne tereny i mokro strasznie - wszystko mokre, namiot śpiwór, grzyby rosną na plecach. W bamako mam kumpla policmajstra, który was przytuli i pozałatwiacie se wizy. W Gabonie jego siostra wyszła za jakiegoś ważniaka, też przytuli i pomoże. Omijajcie Lagos (od północy) bo dostaniecie kurwicy albo was rozjadą. Są problemy z wizami do Sudanu i Nigerii. Do Egiptu nie wydają carnetu, a bez tego ni chuja, trzeba sprawdzić jak sprawa wygląda na dziś. Nie jedźcie do Dakaru, miasto brzydkie i stoisz w korku cały dzień. Warto odwiedzić Dogonów, ew Timbuktu (mam tam znajomych), Burkina faso (też) i na pd. Togo. Planowałem zatokę całą, ale to nieciekawa droga, no i malaria. Togo jest piękne! To tyle.

Lupus-Mauretanie,senegal,mali,dogonow,az do granicy z burkina mamy juz objechana.Najbardziej kusi to,co nieznane,do czego sie niedojechalo ostatnim razem.Wiec Niger.RSA,Chad,Kamerun.
A czemu do Egiptu nie daja carnetow?
Ja myslalem,zeby jechac przez Arabie,podobno zalatwienie wizy tranzytowej i prom do sudany wychodzi prosciej niz ten #$%^&* Egipt

Lupus
04.08.2011, 18:46
Bo się boją Afryki i zadymek. Gadałem z babą, mówi że Geneva się posrała ze strachu, a to ich sprawa. Z Arabią jest generalny problem z wizami, nawet tranzytowymi, też to przerabiałem, myślałem nawet o objeździe górą Jemen Oman, ale tam trzeba jeszcze do Emiratów (!), no i Iran to znów Carnet! Afryka nieźle się posrała, ja też parę krajów na nielegalu zrobiłem. Nie jestem strachliwy, ale nad zatoką jest cholernie malarycznie i wycofałem się z planu przelotu wybrzeżem, chociaż było wygodniej.

rambo
05.08.2011, 08:15
Będe w RPA w grudniu, może się napijemy zimnego piwa :)

Forrest
11.08.2011, 23:30
GRUBO ROMANEK,GRUBO!Szacunek za ambitny plan
A kiedy bys chcial wyruszyc(najpozniejszy termin) i czy rozwazasz rozpoczecie wyprawy od strony zachodniej(w obiczu wydarzen na biskim wschodzie)?

romanek72
12.08.2011, 04:17
O ku..wa musiał bym mieć 2 lata urlopu .:eek:
Ku..wa,co ty chcesz w kolo jezdzic,wystarczy 7 miesiecy.

romanek72
12.08.2011, 04:52
Roman!
Bardzo fachowo zrobione ogloszenie,szacun dla planow wyprawy,jezeli tylko sprawy matrymonialne i rodzinne pozwola to pojade z TOba i bede Cie meczyl i pilnowal,bys nie pil wody z kranu i myl sie conajmniej raz na tydzien.
A co do trasy przejazdu,to wy tam za ocenaem macie w TV cenzure i zapewne nie wiecie,ze teraz w Syri jest cieplo,ludzie walcza i gina,na chwile obecna nie radzilbym jechac przez Syrie.Niewiadomo zreszta,czy mozna dostac wize do Syri(my dalej czekamy na wizy do Algieri,a podanie i pieniazki zlozone juz w grudniu zeszlego roku)

Mirmil,zostan w stanie wolnym jak najdluzej,ozenic mozesz sie po powrocie z wyprawy;a odnosnie Syri:reka mi podskoczyla w trakcie rysowania trasy jadac samochodem po hamerykanskich koleinach.
A o picie wody z kranu,chyba sie zaporzycze i kupie filterek do wody,
http://cgi.ebay.com/Lifesaver-Bottle-4000-Ultra-Filtration-Water-Bottle-/110695941374?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c5fe04fe#ht_1216wt_698 (http://cgi.ebay.com/Lifesaver-Bottle-4000-Ultra-Filtration-Water-Bottle-/110695941374?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c5fe04fe#ht_1216wt_698)

Mycie? -czeste mycie skraca zycie.

romanek72
12.08.2011, 04:59
Myślę że lepiej zaplanować wycieczkę od zachodniej strony, ze względów proceduralnych chociażby. Nie warto też walić wzdłuż zatoki, tam są bardzo malaryczne tereny i mokro strasznie - wszystko mokre, namiot śpiwór, grzyby rosną na plecach. W bamako mam kumpla policmajstra, który was przytuli i pozałatwiacie se wizy. W Gabonie jego siostra wyszła za jakiegoś ważniaka, też przytuli i pomoże. Omijajcie Lagos (od północy) bo dostaniecie kurwicy albo was rozjadą. Są problemy z wizami do Sudanu i Nigerii. Do Egiptu nie wydają carnetu, a bez tego ni chuja, trzeba sprawdzić jak sprawa wygląda na dziś. Nie jedźcie do Dakaru, miasto brzydkie i stoisz w korku cały dzień. Warto odwiedzić Dogonów, ew Timbuktu (mam tam znajomych), Burkina faso (też) i na pd. Togo. Planowałem zatokę całą, ale to nieciekawa droga, no i malaria. Togo jest piękne! To tyle.
Wielkie dzienki z info,nieudalo mi sie jeszcze sprawdzic z powyzej wymienionych wskazowek,musze to sprawdzic na dzien dzisiejszy,jeszcze raz wielkie dzienki.

romanek72
12.08.2011, 05:02
Uważajcie na kozy, są wszędzie!!!
A odnosnie koz;to mam na kacie juz parue innych rogaczy zaliczonych :haha2:

romanek72
12.08.2011, 05:07
Będe w RPA w grudniu, może się napijemy zimnego piwa :)

:DNie pogardze :beer2:

romanek72
12.08.2011, 05:23
GRUBO ROMANEK,GRUBO!Szacunek za ambitny plan
A kiedy bys chcial wyruszyc(najpozniejszy termin) i czy rozwazasz rozpoczecie wyprawy od strony zachodniej(w obiczu wydarzen na biskim wschodzie)?
Moge poczekac,ale zbieraj sie "poki sila i mlodosc w nas" http://s3.amazonaws.com/advrider/gdog.gif

Forrest
14.08.2011, 02:10
Romanek mlodziencze priv

Mirmil
14.08.2011, 07:42
mirmil,zostan w stanie wolnym jak najdluzej,ozenic mozesz sie po powrocie z wyprawy;a odnosnie syri:reka mi podskoczyla w trakcie rysowania trasy jadac samochodem po hamerykanskich koleinach.
A o picie wody z kranu,chyba sie zaporzycze i kupie filterek do wody,
http://cgi.ebay.com/lifesaver-bottle-4000-ultra-filtration-water-bottle-/110695941374?pt=lh_defaultdomain_0&hash=item19c5fe04fe#ht_1216wt_698 (http://cgi.ebay.com/lifesaver-bottle-4000-ultra-filtration-water-bottle-/110695941374?pt=lh_defaultdomain_0&hash=item19c5fe04fe#ht_1216wt_698)

mycie? -czeste mycie skraca zycie.

no to jak chcesz przejechac przez bliski wschod cwaniaku?

Elwood
14.08.2011, 07:49
Drogą morską Jordania - Sudan?

Forrest
14.08.2011, 13:35
A jest mozliwosc dojechania do Jordani omijajac Syrie?Droga morska?Ale wtedy trzeba by sie przebijac przez Izrael,a podobno pieczatka tego kraju eliminuje wjazd do Sudanu?

Lupus
14.08.2011, 14:55
Jordania Sudan to wielkie G. Żeby zrobić tą trasę trzeba zawinąć do AS, a tam żądają wizy tranzytowej. Reszta też posrana niestety. Israel trzeba omijać, chyba że ma się 2 paszporty!

Mirmil
14.08.2011, 17:48
Drogą morską Jordania - Sudan?
Bliski wschod to wlasnie Jordania,a zeby tam sie dostac trzebe przejechac przez Syrie,stad moje pytanie.
A druga sprawa to ten #$%&* Egipt, wydaje mi sie,ze najrozsadniejszym rozwiazaniem to prom prosto do Sudanu,podobno latwiej zalatwic wize tranzytowa do Arabii niz pchac sie przez Egipt.

ps.pozdrawiam znad Zatoki Perskiej, paliwo po 1,4 zl, 47 stopni w cieniu,trwa ramadan,wiec nawet wody publicznie nie wypada pic.Samochody tu jezdza jak marzenie,z motocykli tylko 125 cc dowozace pizze po zachodzie slonca :).Oman w zasiegu reki,ale nie chca wpuscic

Lupus
15.08.2011, 13:30
Generalnie trochę ciulato to teraz wygląda, puki nie załatwią swoich spraw w Syrii, przejazd przez Jordanię i ew prom do Port Sudan (przez Jeddah) może być dość skomplikowany. Najprostszym sposobem i najtańszym jest tranzyt przez A.S. ale ja nie znalazłem sposobu załatwienia tej wizy (być może da się na granicy?) Szukałem w necie info i nie znalazłem konkretnych wiadomości, a jazda na wariata mogła by się szybko zakończyć. Można spróbować negocjować karnet za wyższą cenę i śmignąć promem z Pireusu? Na wizę sudańską też czekałem 2 miechy i w ostatnim dniu dostałem odmowę (Berlin). Ta strona Afryki coś strasznie się popierdoliła ostatnio. Najlepszym rozwiązaniem jest jazda na ślepaka i załatwianie wiz po drodze, lub przekupstwo. To nadal działa, szczególnie na małych granicach. Niestety Egipt i A.S. odpadają pod tym względem. Wybrałem w końcu wariant zachodni, chociaż droga była znacznie dłuższa, ale przynajmniej pewna. Trzeba szukać w necie jakiś świeżych relacji z tamtych okolic no i mieć szczęście. Macie jeszcze sporo czasu, może się uspokoi?!

kajman
15.08.2011, 13:44
Gdzieś czytałem że karnet teraz kosztuje (kaucja) 30 tyś po ostatnich występach w krajach arabskich. A na kraje afrykańskie w ogóle jest go problem otrzmać. Zawiaduje tym centralnie z genevy - a oni zawsze objawiają wiekszą panikę i dmuchają na zimne

kajman
15.08.2011, 13:48
Co do Sudanu - to problematyczne stało się to po 1 lipca gdy wyodrębniło się nowe państwo na południu. Przejazd do keni jest w zasadzie teraz możliwy tylko w konwoju.

Lupus
15.08.2011, 13:51
Ja wizy nie dostałem już w maju!

Mirmil
16.08.2011, 17:30
Generalnie trochę ciulato to teraz wygląda, puki nie załatwią swoich spraw w Syrii, przejazd przez Jordanię i ew prom do Port Sudan (przez Jeddah) może być dość skomplikowany. Najprostszym sposobem i najtańszym jest tranzyt przez A.S. ale ja nie znalazłem sposobu załatwienia tej wizy (być może da się na granicy?) Szukałem w necie info i nie znalazłem konkretnych wiadomości, a jazda na wariata mogła by się szybko zakończyć. Można spróbować negocjować karnet za wyższą cenę i śmignąć promem z Pireusu
Z Pireusu to do Egiptu promy nie plywaja juz od 1996go.
Z Grecji ewntualnie mozna do Izraela,ale tam chyba tez potrzebujemy wize, poza tym pieczatka i wiza w paszporcie dostarczaja dodatkowych problemow w krajach arabskich.

andrej81
24.08.2011, 20:59
:Thumbs_Up:szacunek chłopaki szacunek ... powodzenia

PARYS
24.08.2011, 22:21
Z Pireusu to do Egiptu promy nie plywaja juz od 1996go.


Są statki komercyjne i może na takiego 'stopa' można by się załapać. Kiedyś się tematem interesowałem i wyglądało mi na prawdopodobne.

Mirmil
14.03.2012, 22:43
Roman 15 marca laduje w warszawie,
Planowany termin wyjazdu do afryki 1 kwiecien.
Czyli czasu na przygotowanie motocykla, zrobienie szczepien, dobrego planu, logistyki wyjazdu jest 2 tygodnie.

1 kwietnia bedzie gotowy tez znajomy, ktory wyslal motocykl do Valecji, przylatuje tam samolotem z usa, odbiera moto i mamy spotkac sie z nim w maroko.
My chcemy promowac sie Genua- Tanger.
A ja jeszcze nie dostalem urlopu z pracy na ten wyjazd :(. Wiec moze sie okazac, ze bede podrozowal,ale palcem po mapie :(

No to chyba tyle.
Plan jest taki,ze Romanek objezdza cala afryke, tam strona zachodnia, a bedzie wracal chyba wschodnia,
Ja jak dostane meisiac wolnego,to jade z nim do Kmerunu,a stamtad powrot samolotem, a moto zostaje na miejscu. A jak bedzie wiecej czasu, to all way down to RPA.
Znajomy z Usa, Slawek, jedzie do RPA i tam bedzie chcial sprzedac swoje moto.

Wiec mam nadzieje,ze w okolicach polowy-konca maja beda dwa fajne motorki do sprzedania w RPA, jeden na polskich blachach.
Jedno moto bedzie do sprzedania w cenie rownowartosci biletu polska-afryka

Jakby ktos chcial sie przylaczyc do wyjazdu, albo zarezerwowac sobie motocykl w RPA, to zapraszam.

PiotrW
15.03.2012, 09:03
Mirmil, a jak dojedziesz tylko do Kamerunu to co zrobisz z moto?

Mirmil
15.03.2012, 09:22
Najchetniej sprzedam na meijscu od reki- wypozycze- ewentualnie zamelinuje gdzies w jakies misji,albo Polskiej ambasadzie, wroce po pol roku i sobie pojade dalej.Albo bede sprzedawal bedac juz w Polsce.

Ale najlepiej sprzedac od razu, z kims sie umowic, zeby jakis chetny pojechal z ROmanem i Slawkeim w dalsza droge do RPA

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=tanger&daddr=rabat+to:Agadir,+Souss-Massa-Draa,+Maroko+to:Tan+Tan,+Guelmim-Es+Semara,+Morocco+to:Nuadib%C3%BA,+Dajlet+Nuadib% C3%BA,+Mauritania+to:Nawakszut,+Mauretania+to:Kifa ,+Al-Asaba,+Mauretania+to:N%C3%A9ma,+Hodh+Ech+Chargui,+ Mauritania+to:Douentza,+Region+Mopti,+Mali+to:Gao, +Mali+to:Ouatagouna,+Gao,+Mali+to:Niamey,+Niger+to :Agadez,+Niger+to:Zinder,+Niger+to:Bongor,+Mayo-Kebbi+Est,+Czad+to:Douala+International+Airport,+D ouala,+Cameroon&hl=pl&geocode=FYvBIQIdwH-n_yktE0zwXIcLDTF64bS_ccW_dg%3BFUkHBwIdsL2X_ynBxVAf h2unDTFrBwh07UbJeg%3BFQDezwEdAIRt_ynJHK3a6bazDTF0h PSLt9D4vA%3BFbXbsQEdoKBW_ym_0S5265BKDDGgmoVZm8Esyg %3BFdVqPwEdixf8_in_SX-cCLOhDjHEf8buahUqoA%3BFd3wEwEdTDAM_ym96ewWbFKWDjH5 4cFTvQUAJw%3BFW2O_QAdmP1R_ylxjG7SFB-LDjHEj_6fh9aZdw%3BFQeL_QAdszWR_ykZPnmRCzBoDjG5H6Ho gXH2bw%3BFcDh5AAdkPzS_ymbuWwTQX07DjE5HI5MV-T-Mw%3BFYtP-AAd_zn__ykPvW6PbAkgDjFjWll6wK6bsA%3BFSex5wAdAwMLAC nnoZQgWNDeETGOKrg5GyS6yQ%3BFdwvzgAdBDwgACll_N3AbHX QETFOt3far0vOgQ%3BFQvkAgEd5dB5ACnhKoH6TDCYETGaJJcD lsBJFg%3BFd6m0gAdrSaJACn9Q-aaEMOlETEEQGfsq2W8Jg%3BFWzenAAdvo_qACln7Cmtuh8eETF 0G-vQ7BZBAw%3BFZQ9PQAdGkWUACGmb8Gc3h9oSA&aq=0&oq=bongo&sll=19.891925,-3.65825&sspn=40.873103,78.662109&vpsrc=6&mra=ls&ie=UTF8&ll=7.885147,13.249512&spn=10.953116,19.665527&t=m&z=6


Mirmil, a jak dojedziesz tylko do Kamerunu to co zrobisz z moto?

makumba
06.04.2012, 11:47
No i pojechali, z lekkim poślizgiem ale pojechali, w tym momencie sa juz pod Wiedniem.
ps. jak sie dowiem jak to zamieszcze kilka fotek z przygotowywania motorków i samego odjazdu z Mielca...

herni
06.04.2012, 16:13
hej Makumba tu masz temat rozpoczęty http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13035&page=2

Dariusz Godawa OP
27.06.2012, 15:01
Mirek i Slawek pozegnali sie z motorami w Yaounde i wrocili do domow, Roman wyjechal dalej w kierunku RPA, mial problemy z wiza do Konga ( Zairu), czy juz dostal i jedzie dalej nie wiadomo.
http://i1167.photobucket.com/albums/q634/tj1gd/photo122_640x427.jpg

Dariusz Godawa OP
26.09.2012, 22:00
Roman po 80 dniach spedzonych na parkingu hotelowym w Brazaville, w koncu dostal wize i aktualnie jedzie przez Namibie

kajman
27.09.2012, 19:20
no to nieźle - prawie 3 miechy za brak wizy :mur:
to jednak lepiej załatwiać w kraju

rozumiem że jedzie bez CDP??
czyli jednak da sie do Namibii wjechać - trochę się obawiałem Namibii, Botswany czy RPA - u nich trochę (szczególnie w Namibii) porządek

Mirmil
27.09.2012, 20:57
no to nieźle - prawie 3 miechy za brak wizy :mur:
to jednak lepiej załatwiać w kraju

rozumiem że jedzie bez CDP??
czyli jednak da sie do Namibii wjechać - trochę się obawiałem Namibii, Botswany czy RPA - u nich trochę (szczególnie w Namibii) porządek

Nie 3 miesiace za brak, wizy tylko romanek ma wystarczajaco czasu, mozliwosci i pieniedzy, ze moze sobie przedluzyc podroz po afryce o 3 miesiace.I dobrze sie bawi krecac sie bo brazaville przez ten czas.
A teraz juz jedzie dalej,oczywiscie bez CDP, jak przygoda, to przygoda ;)

Dariusz Godawa OP
02.10.2012, 09:55
Jest w Zambii na Victoria Fals

kiub
11.10.2012, 16:38
Jechał przez Angolę czy cały czas przez DRK?

romanek72
12.10.2012, 11:59
Dojechalem do Cape Town RPA,narazie sie udaje bez karnetu.
za pare dni naginam na polnoc wschodnia afryka,nadal szukam chetnego,chentnej do wspulnej podruzy.
Podobno wschodnia afryka jest ladniejsza i wyasfaltowana.
Mam fajna miejscuwke u motocyklisty (milionera) kturego spotkalem w Brazaville,mam swuj pokuj z lazieka (ktura jest droszke wieksza od mojego pokuju w Nj):D z widokiem na ocean,niewspomne o zarciu,vina itd.:chleje:
nalezy mi sie! po tej tulaczce po zachodniej afryce!


.

MaRP
12.10.2012, 14:45
Wspaniale!
W końcu się odezwaleś na forum, powodzenia w dalszej jeździe :Thumbs_Up:

Marek70
29.10.2012, 23:56
Romanek, pozdro! byłem w RPA we wrześniu, objechałem wybrzeże. Jedzonko i wina rewelacja, fajny kraj! Trzymaj się i szerokości!

Dariusz Godawa OP
03.01.2013, 17:16
Roman Nowy rok spedzał w Kairze !

herni
03.01.2013, 20:09
Roman w Kairze.jpg
(http://africatwin.com.pl/attachment.php?attachmentid=36731&stc=1&d=1357240392)

Ascona
03.01.2013, 20:15
Po wyglądzie jego rumaka można sądzić, że dużo się dzieje na tej wyprawie :bow:

Wegrzyn
04.01.2013, 18:38
Widzę, że z tyłu kiedyś było K60 :haha2: Ciekaw jestem ile km już ma, że jest w takim stanie?

Lupus
04.01.2013, 19:02
Całą afrykę, podziwiałem nówkę przed wyjazdem. Dzielnie spisują się też aluminiowe osłony tylnego zawieszenia ;)

myku
04.01.2013, 20:02
BMW jest niezniszczalne :Thumbs_Up:

banditos
04.01.2013, 20:15
BMW jest niezniszczalne :Thumbs_Up:


Zgadza sie...
Ciekawe co musialo jeb..ć, ze az 3 miesiace naprawiali :D

Mucha
01.02.2014, 18:38
Romanek, żyjesz?

Zostaw te czarnuszki na chwile i odezwij się do nas!

:)

zbyszek
04.02.2014, 21:34
Przytłacza mnie Wasz(forum) rozmach :drif: w konfrontacji z TYM, wychodzi na to że najdalej to w Rzeszowie byłem :mur: A tak mi się dużo wydawało:haha2:

romanek72
05.01.2015, 01:44
https://bay176.mail.live.com/Handlers/ImageProxy.mvc?bicild=&canary=qJ9R3%2btoqvOEuB3H81yXE9oMFvrL0w1JVd2mm%2fr 53eI%3d0&url=http%3a%2f%2fi875.photobucket.com%2falbums%2fa b318%2fsmieciasz%2fafrica%25202012%2fAfrica-Political-Map2.jpg tutaj moja trasa,jak juz czytaliscie wczesnie, wyjechalismy z Mirmilem pod koniec kwietnia 2012,powrod do kraju troche sie przedluzyl,kilka problemuw tylko z vizami a puzniej Zima w Turcji,niecale 4 miesiace zimowalem w cudownym Israelu.
motorek? no co tu duzo pisac,BMW jedyna awaria oczywiscie z mojej winy,nie starannie tank bag zalorzylem i w maroku musialem (mechanic) grzebac w kablach,no i ten olej w skrzyni,w kraju po troche niepoczebnym remoncie 2ie srubki nie byly dokrencone na Loctite.
Opony,przednia wymniana w egipcie,tylnia w Kenya,zlapalem gwozdzia w mali i tak jechalem z nim do mozambiku.
mialem pasazera w mozabiku do kenya(18sto letni backpacer z londynu)i tak razem przez 4tygodnie.
Dojechalem do polski koniec maja 2013.
Afryka nie jest taka straszna jak ja maluja,nikt mi nic ukradl zero agresji jesli chodzi o lokalnych tubylcach.
jak zwykle mnustwo wrazen,przezyc,doswiadczen,mam sporo fotek,oczywiscie ze sie podziele z wami,z gury przepraszam za blendy i nie wyrazne fotki kture byly robione w czasie jazdy,aparat brudny,mokry,zaparowany itd.
Wiekszosc z was wie ze slabo i malo pisze a postaram nadrobic fotkami.



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0843.jpg




http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0820.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0818.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0800.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0775.jpg




http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0744.jpg


http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/roman1.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/roman3.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0416.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2886.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2102.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0429.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1010.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2165.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1102.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/P1090123.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0999.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1033.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1731.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1621.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1435.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1437.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1399.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1396.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1392.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1368.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1344.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1329.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1285.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1362.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2055.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2966.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2478.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2540.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2786.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2950.jpg





http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1124.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1200.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1444.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1445.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1479.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1483.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1514.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1722.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1751.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1769.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1781.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1779.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1811.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1828.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM1046.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF1546.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF1835.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF1757.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF1525.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF1216.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2132.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2012.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0852.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0828.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9760.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF8565-1.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/PIC_0312.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF2676.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/79a3a866-6d69-4216-b9fc-1681be774f25.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/SDIM0513.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF8771.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF8906.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9145.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9276.jpg



http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9409.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9509.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9638.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9845.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF9852.jpg

http://http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF0024.jpg

http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF0134.jpg

tak jak myslalem moj opis fotek szlak trafil,i jak to nie klac! za dlugo pisalem i wszystko zniknelo.
myslam ze po tylu latach ktos by to ulepszyl,poprawil,nic! jak bylo tak nadal jest,szkoda.
tragedia,czy ktos mi moze wytlumaczyc co zlego robie! blagam!

puszek
05.01.2015, 08:03
Hej Roman... Kiedy w Polsce?
Szkodnik ma duzo słodkosci do wyjadania. Przyjedź ! Pomóż !!

Opisy pewnie są tylko ich nie widac..Edytuj posta i zobacz czy sie uchowały...

RAVkopytko
05.01.2015, 09:05
Roman,wszystko dobrze Robisz. Zdjęcia i bez opisu dużo "mówią"
Szerokości

myku
05.01.2015, 09:20
Pieknie :Thumbs_Up:

herni
05.01.2015, 09:30
Widać ,ze haidenau K60 z "odrzutu" dała radę.

Wegrzyn
05.01.2015, 10:50
Nie przejmuj się opisami, zdjęcia mówią wystarczająco dużo.

sluza
05.01.2015, 11:51
o rany. O takiej wyprawie pewnie książkę mógłbyś napisać, a Ty jednym postem...... :dizzy:

Już chyba z dziesiąty raz oglądam te zdjęcia :bow:

czosnek
05.01.2015, 12:03
Piękna sprawa! :brawo:

Boski-Kolasek
05.01.2015, 14:33
w pizdeczke!!!!!!!!

fassi
05.01.2015, 14:42
Roman, pamietasz Austryjakow co Tobie i im wize zalatwialem? Wracaja wlasnie do domu, sa juz w Kenii i sie dalej tocza. Macie podobnie zryte berety ;)

Fotek daj wiecej Panie, bo Mirmil siedze w Zapolarnym a tam pizdzi kak w pietersburgu ;)

Pawel_z_Jasla
05.01.2015, 14:45
REWELACJA:dizzy: !! nie wiem czy mogę ale bardzo proszę abyś przybliżył pobyt w Izraelu a szczególnie kwestie opatentowania nowego zastosowania opaski all inclusive:haha2: Co do PRZYGODY to po prostu BOMBA :bow::bow::bow:

Maurosso
05.01.2015, 19:55
Wow...:drif:

romanek72
06.01.2015, 02:12
na dole jest mapa,narazie ja widac,wczoraj byla I znikla(to chyba sasiad wylaczyl wi-fi zawczasu)
wczoraj pisalem podzienkowania wszystkim dobrodziejom,pomogliscie bez interesownie,Bog zaplac! kiedys wam, ja czy ktos,sie odwdzienczy w taki czy inny sposob.
Napisze o was na innej stronie.
Narazie spadam puki Wi-Fi sasiad jeszcze nie wylaczyl.





http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/Africa-Political-Map2.jpg


http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF0501.jpg


http://i875.photobucket.com/albums/ab318/smieciasz/africa%202012/DSCF0512.jpg

romanek72
06.01.2015, 02:17
Puszek!
Jesli zona i boss w pracy,mnie puszcza i troche wiencej makulatury i butelek nazbieram to w tym maju.

romanek72
06.01.2015, 02:33
Herni! twoj spirytus poprostu wyparowal, zchowalem na specialna okazije,i nima! a nakrentka nie ruszana.

Tak! panowie i panie,dzurawe,porzucone,samotne oponki tez chca gdzies pojechac co zobaczyc, na tym odzucie zrobilem ponad 30.000km
od Mielca przez RPA do srodkowj keni.
Please recycle!

romanek72
06.01.2015, 02:40
ja tez lubialem oglondac fotki z ruznych wypraw,jeden szkodnik mnie zarazil i tak od 2007 nie moge sie wyleczyc,jak widze zachod slonca czy pelnia ksiezyca,
motyle mi lataja w bzuchu,dzienki Bogu i wam(inc szkodnik) narazie sie udaje.
wyprawy, naprawde duzo mnie nauczyly,prawdziwa szkola zycia.

romanek72
06.01.2015, 02:52
Roman, pamietasz Austryjakow co Tobie i im wize zalatwialem? Wracaja wlasnie do domu, sa juz w Kenii i sie dalej tocza. Macie podobnie zryte berety ;)

Fotek daj wiecej Panie, bo Mirmil siedze w Zapolarnym a tam pizdzi kak w pietersburgu ;)

Fassi,koniczno ze pamientam! chlopie gdy by nie ty to ja bym do dzis w congo brazza siedzial,dla ciebie duze piwo,$ juz mam na to odlozone!
musze ci napisac ze Austryjaki (Sabine-HansPeter) nie mogli uwiezyc ze z polakiem rozmawiali(perfekt Deutsch) przez telefon jak zalatwiales nam 3ie vizy.
Tak pisalem troche do nich niedawno.

romanek72
06.01.2015, 03:09
przez obawa MOSSAD chyba nie mozliwe.:vis: